Jaka jest różnica między żelazkiem a generatorem pary?

0
różnica między żelazkiem a generatorem pary

Prasowanie spędza sen z powiek dla wielu z nas. Nie stanowi ono często przyjemności, nic dziwnego zatem, że prasowanie odkładane jest na ostatni moment, tuż przed wyjściem. Jednak nawet wtedy ubrania nie wyprasują się same. Jak przyspieszyć i ułatwić prasowanie, aby nie było ono tak uciążliwe? Żelazko to skuteczne urządzenie, ale generator pary znacznie je przewyższa.

Generator pary daje więcej pary

Nic trudniejszego. Żelazko z generatorem pary wytwarza gigantyczne ilości pary i pod wysokim ciśnieniem wtłacza ją w ubrania. W ten sposób włókna tkanin naturalnie rozprostowują się, a ciepło stopy generatora utrwala ich wygładzenie. Powoduje także ulotnienie pary z wyprasowanych tkanin. Dzięki temu już jedno przejechanie stopą generatora po tkaninie daje spektakularne efekty. Cały proces prasowania trwa o wiele krócej, grube tkaniny są wyprostowane szybciej, delikatne koronki nie są przypalone, a Ty masz problem z głowy!

Generator pary nie przypala tkanin

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastosować za dużą temperaturę do prasowanej tkaniny z przez to ją przypalić? Żelazko z generatorem pary jako podstawy do prasowania tkanin używa wielkich ilości pary, a delikatna, niska temperatura jest tylko uzupełnieniem jej możliwości. Stąd działanie temperaturą na ubrania i dokładna regulacja temperatury staje się zbędna. Generator nie przypali tkaniny, nawet jeżeli zapomnisz się i zostawisz stopę generatora na tkaninie na dłuższy czas.

Generator prasuje w pionie

Prasowanie w pionie to rewolucja dla ubrań ze zdobieniami, falbankami i nieregularnymi kształtami. Dzięki dużej ilości pary pod wysokim ciśnieniem możesz odświeżać i rozprostowywać ubrania wiszące na wieszaku, nie musisz używać deski, przez którą koronki są bardziej przyklapnięte i wyprasowane na wprost, zamiast podniesione do góry. Podobnie ma się z firankami i zasłonami – możesz je wyprostować, już gdy wiszą na karniszu.

Interpretacja ZUS – wszystkie niezbędne informacje

0
interpelacja zus

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób zastosować przepisy dotyczące składki ZUS przedsiębiorcy? Być może pomoże ci w tym interpretacja wydana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS wydaje przedsiębiorcy pisemną interpretację przepisów z wykazu ubezpieczeń dotyczące ich indywidualnych spraw. Dowiedz się, w jaki sposób złożyć taki wniosek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/interpretacja-zus-wniosek-oplata-zasady/

Interpretacja ZUS – czego dotyczy wniosek?

Wniosek może dotyczyć między innymi, czynników takich jak:

• Obowiązek podlegania ubezpieczeniom społecznym zasady obliczania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a także fundusz pracy oraz fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, dodatkowo fundusz emerytur pomostowych

• Podstawę, od której odlicza się składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, fundusz emerytur pomostowych 

Należy dodać, że urząd może odmówić nam interpretacji, będzie to uzależnione między innymi od:

• Obowiązku podlegania ubezpieczeniom zdrowotnym

• Obowiązku opłacania składek na fundusz pracy oraz fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych

• Uznania pracy jako praca w szczególnych warunkach bądź o szczególnym charakterze

• Składanie, a także wypełnianie dokumentów ubezpieczeniowych 

• Ustalenie właściwego ustawodawstwa w zakresie zabezpieczenia społecznego

Interpretacja ZUS – wniosek

Wniosek rozpatrywany jest przed 2 oddziały ZUS znajdujące się w Gdańsku oraz w Lublinie.

Jeżeli wybierzemy lubelski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będziemy musieli prowadzić firmę na terenie działania oddziału znajdującego się w: 

Białymstoku, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Płocku, Poznaniu, Siedlcach, Słupsku, Szczecinie, w Toruniu, w Warszawie, Zielonej Górze.

Jeżeli wybierzemy oddział znajdujący się w Gdańsku, będziemy musieli działać na terenach oddziału w:

Bielsku-białej, w Biłgoraju, Chorzowie, Chrzanowie, Częstochowie, Jaśle, Kielcach, Krakowie, Legnicę, Lublinie, w Łodzi, Nowym Sączu, Opolu, Radomiu, Rybniku, Rzeszowie, Sosnowcu, Tarnowie, Tomaszowie Mazowieckim, w Wałbrzychu, Wrocławiu, Zabrzu.

Nie musimy martwić się o to, że nasz wniosek zostanie złożony do złego oddziału. Dokumenty taki zostanie bowiem przesłany do właściwego oddziału. Wniosek możemy złożyć osobiście bądź przesłać go pocztą, lub zastosować najwygodniejszą opcję, którą jest wysłanie wniosku przez internet. Druk wniosku znajdziemy na stronie www.zus.pl. Wydanie pisemnej interpretacji wiąże się z poniesionymi kosztami. Opłata za wydanie takiego dokumentu wynosi 40 zł.

Zobacz też: http://www.netmagia.pl/kwarantanna-domowa-aplikacja/

Wyraź siebie za pomocą etui na telefon

0
Etui na telefon

Chcesz pokazać innym swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl lub gust? W dzisiejszych czasach to nic skomplikowanego. Wystarczy wykorzystać sprawdzone i szeroko dostępne narzędzia. Internet gwarantuje nam ogromny wybór propozycji, dzięki którym nie tylko personalizujemy asortyment, ale także dobierzemy go zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Poznaj etui na telefon i zobacz, jak możesz wyrazić siebie za pomocą akcesoriów zabezpieczających smartfon przed uszkodzeniami.

Etui na telefon dostępne są w niezwykle dużej ilości wersji, dlatego każdy znajdzie to, czego szuka. Co, jeśli w sklepach zabraknie motywów związanych z zainteresowaniami lub poglądami szczególnego klienta? Zawsze może zaprojektować własny case i stworzyć przy pomocy rozbudowanej oferty profesjonalnych producentów i dystrybutorów etui na telefon. Sprawdź i przekonaj się na własne oczy, że to naprawdę niedrogie rozwiązanie, z którym poradzi sobie każdy – nawet osoby bez większego doświadczenia w tego typu czynnościach i nieposiadające rozbudowanych programów graficznych.

Wytrzymałe i elastyczne tworzywa gwarancją sukcesu

Każdy smartfon codziennie narażony jest na wiele zagrożeń. Używamy ich w końcu do regularnej eksploatacji w zakresach pracy, edukacji i rozrywki. Służą nam zatem do komunikowania się z najbliższymi, surfowania po sieci, sprawdzania wiadomości, wysyłania ofert, oglądania filmów, gier, nauki i wielu innych czynności, do których jeszcze kilka lat temu wykorzystywaliśmy komputery. Etui na telefon musi być zatem przygotowane na ciężki żywot. Na szczęście producenci mają obecnie dostęp do wielu innowacyjnych technologii produkcji i tworzyw, które odporne są na zmiany eksploatacyjne, zarysowania i wiele innych szkodliwych czynników. Dzięki temu Twój aparat nawet po wielu miesiącach lub latach, będzie wciąż wyglądać jak nowy.

Dostępne propozycje i własna grafika – dostęp do wspaniałych możliwości

Skoro jesteśmy przy możliwościach oferowanych przez technologię, nie można zapominać o tym, że etui na telefon to nie tylko ochrona, ale również element ozdobny. Dostępne oferty internetowe są coraz bardziej imponujące, a zaprojektowanie i stworzenie własnego projektu etui na telefon nie jest obecnie niczym zaskakującym. Nie trzeba nawet dysponować profesjonalnymi narzędziami i umiejętnościami graficznymi. Wystarczy ciekawy pomysł i w ciągu kilkunastu minut można złożyć zamówienie. Po kilku dniach kurier dostarczy gotowy produkt do Twojego domu. Nie musisz zatem nawet z niego wychodzić, by zrealizować cały swój projekt od początku do końca.

Worki na śmieci – które wybrać, aby były nie tylko wytrzymałe?

0
Worki na śmieci

Wchodząc do sklepu z myślą o zakupie worków na śmieci, nie zastanawiamy się nad ich kolorystyką czy dodatkowymi funkcjonalnościami. W koszyku najczęściej znajdują swoje miejsce te najtańsze, z cienkiej folii. Niska cena to atut, niestety na tym zalety się kończą. Coraz większą uwagę przykładamy do ekologii, dlatego powinniśmy się skupić, jak wybieramy te produkty. Worki na śmieci muszą być nie tylko atrakcyjne cenowo, ale i wytrzymałe oraz dobrane do rodzaju odpadów.

Wytrzymałość, którą determinuje materiał

Najtańsze worki na śmieci wykonane są z cienkiej folii. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, z powodzeniem możemy na nie postawić, jednak nadadzą się do gromadzenia tylko lekkich i niewielkich odpadów. Cienka folia nie jest bowiem w stanie udźwignąć większych ciężarów, natomiast ostre kanty szybko doprowadzają do jej przedarcia.

Grubsza folia zastosowana w workach na śmieci, daje szansę na bezproblemowe gromadzenie różnego rodzaju odpadów, także tych cięższych i kanciastych. W szczególności chodzi o kartony czy opakowania wykonane z rozmaitych materiałów, które muszą trafiać do kubłów przeznaczonych do wrzucania odpadów zmieszanych. Wzmocnione ścianki worków foliowych wpływają na znacznie większą trwałość i wytrzymałość. Najgrubsze są zaś worki HDLD. Mocne i wytrzymałe worki na śmieci w różnych pojemnościach, można znaleźć w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Nabywanie worków z cienkiej folii to tylko pozorna oszczędność. Skoro możemy w nich umieścić jedynie lekkie i małe odpady, nie przydadzą się w kuchni, a co dopiero w ogrodzie. Lepiej zdecydować się na produkty wyższej jakości, droższe, o grubszej folii, aby zachować wygodę i higienę gromadzenia odpadów.

Rodzaje worków na śmieci

Na rynku możemy znaleźć trzy główne rodzaje worków na śmieci. Są to worki klasyczne, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcjonalności. Trudniej je zawiązać, dlatego gromadząc śmieci należy zostawiać nieco wolnej ich części, aby można było zapewnić sobie wygodny chwyt, a następnie wynieść je do altany śmietnikowej, bez ryzyka rozsypania się po drodze.

Worki posiadające specjalne uszy, mają na brzegach cztery elementy ułatwiające ich zawiązywanie. Zwykle są również wykonane z grubszej folii, dlatego dobrze sprawdzają się na przykład w kuchni. Lepiej wykorzystamy ich pojemność, a gromadzenie odpadów i ich wynoszenie będzie bezproblemowe.

Najdroższe, ale zarazem najwygodniejsze w użytkowaniu, a przy tym zapewniające higienę gromadzenia odpadów, są worki na śmieci z taśmami ściągającymi. Taka taśma zostaje umieszczona w brzegach worka, a po jego zapełnieniu wystarczy ją ściągnąć, aby uzyskać wygodne uchwyty do przenoszenia całości.

Czy kolory mają znaczenie?

Powinniśmy również zwracać uwagę na kolory worków na śmieci. Nie są one przypadkowe. Mają za zadanie ułatwić nam prawidłową segregację. Tworzywa sztuczne i produkty wielomateriałowe należy umieszczać w workach żółtych. Do czerwonych można wrzucać metal, a do niebieskich papier i tekturę. Fioletowe służą do gromadzenia odpadków biodegradowalnych, natomiast zielone do składowania szkła lub odpadów organicznych z ogrodu.

Skorzystajcie z powyższych wskazówek, dzięki którym odnajdziecie się w sklepowej ofercie worków na śmieci.

Czy płatności BLIK-iem są bezpieczne? Wyjaśniamy!

0
Czy płatności BLIK-iem są bezpieczne

Korzystanie z systemu BLIK w celu finalizowania transakcji staje się coraz popularniejsze, ale niektórzy wciąż mają wątpliwości co do jego bezpieczeństwa. Poniżej znajdziesz szczegółowe objaśnienie sposobu działania BLIK, które udowodni Ci, że nie ma czego się obawiać!

Jak zwiększyć trwałość telefonu?

0
szkło hartowane

Telefony komórkowe to niezwykle przydatne i praktyczne urządzenia, które bierzemy ze sobą praktycznie wszędzie. Ich szeroki zakres funkcjonalności oraz niewiarygodna poręczność sprawiają, że ciężko wyobrazić sobie ruszanie się z domu bez towarzystwa swojego smartfona. Niestety, z uwagi na to niezwykle częste, regularne użytkowanie, sprzęt ten jest nieustannie wystawiony na niemałe ryzyko uszkodzeń.

Aby uchronić swoją komórkę przed wypadkami, zaleca się zastosować sprawdzone rozwiązania, które zwiększą jej wytrzymałość. Podstawą jest tutaj szkło hartowane, powszechnie stosowane w celu wzmocnienia ich konstrukcji. Jak wiadomo, jest to materiał bardzo trwały i wysoce odporny na obrażenia, dlatego zastępując nim zwykłe szkło, można skutecznie uniknąć pęknięć na wyświetlaczu.

Pęknięty wyświetlacz – największy problem smartfonów

Prawdopodobnie każdy z nas miał w swoim życiu okazję zobaczyć osobę, która męczyła się z telefonem o uszkodzonym wyświetlaczu. Istnieją szanse, że jednym z tych niefortunnych właścicieli smartfona byliśmy my. To oczywiste, jak bardzo problematyczne mogą być tego typu uszkodzenia – mają one negatywny wpływ nie tylko na samą estetykę smartfona, rujnują one także jego funkcjonalność.

Jeśli wyświetlacz nie jest wykonany ze szkła hartowanego, to tego typu wypadki zdarzają się nadmiernie często. Wyświetlacz taki obsługuje się bardzo niewygodnie, a wiele informacji może być niedostępnych z uwagi na ograniczenie obszaru ich wyświetlania. W niektórych przypadkach telefon staje się kompletnie bezużyteczny, gdyż nie reaguje na próby obsługi nawet w najmniejszym stopniu.

Niezależnie od tego, z której strony spojrzy się na ten problem, szkło hartowane wydaje się jedynym logicznym rozwiązaniem, które w skuteczny sposób zabezpieczy telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nawet jeśli obudowa nie jest wyposażona w taką szybkę oryginalnie, zawsze można zainwestować w odpowiednie akcesoria, które wzmocnią budowę smartfona.

Dlaczego dodatkowe zabezpieczenia są niezbędne?

Stosując szkło hartowane do zabezpieczenia swojego urządzenia, można oszczędzić sobie wielu wydatków związanych z wymianą wyświetlacza. Wystarczy raz zainwestować w odpowiednią oprawę wzmocnioną szkłem hartowanym, a nawet bardzo niefortunny upadek będzie niegroźny dla telefonu. Tyczy się to także innych potencjalnych uszkodzeń mechanicznych, jak choćby przypadkowe oparcie się o telefon – częsty problem osób, które mają tendencję do noszenia do w tylnych kieszeniach spodni. Warto więc wyposażyć się w tego typu akcesorium!

Wady i zalety pozycjonowania stron

0
Wady i zalety pozycjonowania stron

Pozycjonowanie witryn internetowych jest coraz bardziej popularnym procesem, ponieważ pozwala na wyróżnienie strony internetowej na tle innych. Z pomocą pozycjonowania strona określana jest na podstawie rzetelnie dobranych fraz kluczowych, dzięki czemu łatwiej odnaleźć ją w wyszukiwarce internetowej i na nią trafić. Tym sposobem zyskuje się większą ilość odwiedzających. Odpowiednie słowa kluczowe doprowadzą do tego, że rozpoznawalność strony internetowej znacznie się zwiększy. Pozycjonowanie nie jest jednak krótkotrwałym procesem, więc na efekty trzeba będzie nieco poczekać. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.seomariusz.pl/.

Zalety pozycjonowania stron internetowych

Wyróżnia się wiele zalet pozycjonowania stron internetowych, a wśród nich znajdują się:

  • zwiększenie pozycji własnej marki, osoby lub też firmy, co wpływa na większe zaufanie wśród internautów,
  • pozycjonowanie daje długotrwałe efekty, zazwyczaj bardzo pozytywne,
  • firma może zdobyć zupełnie nowych klientów, którzy zostaną z nią na długi czas,
  • na stronie pojawi się zdecydowanie większa liczba internautów.

Jak widać zalet jest sporo, przy okazji powiększy się swój kapitał i będzie można go rozbudowywać. Każda strona, która przeprowadzi umiejętne pozycjonowanie będzie mogła na tym zyskać.

Wady pozycjonowania stron internetowych

Każde działanie ma jednak również swoje wady zwłaszcza, gdy jest wykonane nieprawidłowo. W związku z tym pozycjonowaniem musi zająć się ktoś doświadczony, posiadający odpowiednie kompetencje zawodowe w tym zakresie. Jeśli zrobi to osoba bez należytych kwalifikacji, na pewno nie zakończy się to sukcesem. Dodatkowo pozycjonowanie jest procesem dość kosztownym, jednak po pewnym czasie taka inwestycja może zwrócić się zainteresowanym nawet kilkukrotnie. Warto mieć też świadomość tego, że w niektórych przypadkach pozycjonowanie może nie przynieść żadnych efektów. Nigdy nie ma się stuprocentowej pewności, iż dana czynność zadziała i internauci przekonają się do pozycjonowanej strony. Istotne jest też to, że działania pozycjonujące muszą być regularnie podtrzymywane, aby efekt był zadowalający. Szersze rozwinięcie tematu wad i zalet pozycjonowania znajdziesz na stronie https://www.mmarketing.com.pl/.

Bezprzewodowe słuchanie muzyki

0
Bezprzewodowe słuchanie muzyki

Słuchanie muzyki jest jedną z ulubionych czynności większości osób. Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek (lub kilka) i nie wyobraża sobie dnia bez choćby jednej piosenki. Czy jednak daje się zminimalizować niedogodność w postaci dużej ilości kabli, jakich wymagają od nas standardowe słuchawki lub głośniki? Oczywiście! Wystarczy sięgnąć po urządzenia obsługujące technologię Bluetooth.

Bezprzewodowy głośnik

Bezprzewodowy głośnik jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego miłośnika muzyki, który marzy o odtwarzaniu jej ze smartfona. Dlaczego jednak lepiej zdecydować się na takie rozwiązanie, niż na tradycyjne kolumny, do których wystarczyłoby wpiąć kabel i połączyć go z telefonem?

Głośniki obsługujące technologię Bluetooth to przede wszystkim rozwiązanie dla każdego, kto chciałby uniknąć rozwijania kabla. Dzięki nim nie trzeba ograniczać się w żaden sposób z ustawieniem sprzętu grającego: głośnik może zostać ustawiony na dowolnej powierzchni, nawet z dala od źródła zasilania i od smartfona, z którego będzie streamowana muzyka. Jeśli zdecydujesz się na mały model, z łatwością przeniesiesz go do każdego, wybranego przez siebie miejsca, choćby nawet miał się znaleźć na małej półeczce.

Co więcej, bezprzewodowy głośnik to także możliwość dostosowania go do swoich własnych preferencji estetycznych. Oprócz standardowych, prostokątnych lub zaokrąglonych modeli, znaleźć możemy wiele bardziej fantazyjnych. Przykładem może być głośnik Fancy Cat, który oferuje sklep GSM.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość połączenia takiego głośnika również w tradycyjny sposób z tymi urządzeniami, które nie zostały wyposażone w technologię Bluetooth. Fancy Cat to także rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby odtworzyć muzykę prosto z karty pamięci albo posłuchać na nim radia.

Słuchawki Bluetooth

Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem mogą być słuchawki z technologią Bluetooth. Dzięki nim unikniemy „owijania” wokół siebie kabla, co na pewno ułatwi poruszanie się po mieście czy codzienne czynności. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy obawiać się tego, że zahaczymy o coś słuchawkami i je uszkodzimy.

Bezprzewodowe rozwiązanie na pewno zostanie docenione w szczególności przez osoby aktywne, które lubią biegać lub uczęszczają do fitness clubu. Ćwiczenia z ulubioną muzyką w tle są nie tylko przyjemniejsze, ale też bardziej mobilizujące, a dzięki bezprzewodowej łączności będą też wygodne.

Modnym i komfortowym rozwiązaniem będzie zwłaszcza inwestycja w douszne słuchawki bezprzewodowe I12 TWS. Posiadają one dotykowy panel sterujący, dzięki któremu z łatwością można sterować muzyką, a także przełączyć się na rozmowę telefoniczną. Zostały zaopatrzone w eleganckie pudełko ładujące, dzięki któremu zawsze będą w pełni gotowe do pracy, a także nie ulegną zniszczeniu, gdy trafią na chwilę do torebki, kieszeni czy plecaka.

Jaka jeszcze może być zaleta ich posiadania? Są po prostu modne! To wyjątkowy gadżet, który umili czas i pokaże, że podążamy za obecnymi trendami. Na pewno trafią też do gustu każdemu, kto otrzyma je w prezencie.

Jakie etui na telefon wybrać?

0
etui na telefon

Nasze smartfony to urządzenia niezwykle przydatne, wręcz niezbędne do codziennego funkcjonowania, ale i bardzo delikatne. Niezabezpieczenie komórki w żaden sposób może skończyć się nadprogramowymi i często przytłaczającymi kosztami związanymi z naprawą. Uchronić nas może przed tym odpowiednio dobrane etui na telefon.

Etui na telefon – dlaczego niezbędne?

Jak to mawiają, wypadki chodzą po ludziach. A gdy nagle przydarza nam się jakiś wypadek, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jego negatywne skutki nie ominą naszego telefonu. Dzisiaj smartfona zabieramy ze sobą wszędzie – na spacer, trening, basen, siłownię, rower, rolki i na wiele innych przeróżnych wyjść związanych z aktywnością fizyczną. Etui na telefon ochroni naszego smartfona przed nieoczekiwanymi sytuacjami takimi jak potknięcie, upadek z roweru, czy zwykłe wyślizgnięcie się z ręki podczas słuchania muzyki na siłowni. Przypadków jest wiele, a według nas nie warto ryzykować. Tym bardziej że najtańszy i najbardziej subtelny case na telefon jest w stanie skutecznie ochronić go przed upadkiem.

Jakie etui na telefon wybrać?

Aby skutecznie ochronić naszego smartfona wystarczy, że zainwestujemy w pasujące do niego etui. Jednak opcji dostępnych w sklepach z gadżetami do telefonów jest naprawdę wiele. Mamy do wyboru casy na telefon m.in. w formie obudowy z klapką, kieszonki, czy najpopularniejszej – silikonowej nakładki. Zastosowanie każdego z nich będzie lepszym rozwiązaniem niż pozostawienie telefonu bez etui. Obudowa z klapką jest bardzo dobrym wyborem, jeśli wiemy, że nasz smartfon jest narażony na upadek w związku z formą wykonywanej przez nas pracy. Jeśli jednak nie podoba nam się tego typu rozwiązanie, to bez problemu naszą komórkę ochronią silikonowe nakładki. Ten niepozorny case na telefon jest w stanie naprawdę wiele zdziałać

Silikonowe etui na telefon – czy warto?

Silikonowe casy warto wybrać z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, bardzo dobrze one chronią nasz telefon. Po drugie, nie odejmują naszemu smartfonowi jego wdzięku, a nawet często go dodają.

Co do skuteczności silikonowych pokrowców – są one naprawdę niezawodne. Chronią nasz smartfon przed wszelkimi zarysowaniami, wgnieceniami i zabrudzeniami. Jest to ważne również z tego powodu, że dzisiaj coraz częściej obudowa naszych smartfonów jest niezwykle delikatna i podatna na zbicie. Często również właśnie z tego względu świetnie się ona prezentuje. To kolejny powód, dla którego warto jest zainwestować w przeźroczyste etui na telefon, które ochroni naszą obudowę i wyeksponuje to, co w naszym smartfonie najpiękniejsze.

Warto również pamiętać, że wiele tego typu gadżetów do telefonu jest stworzonych tak, aby absorbować uderzenia. Potwierdzają to liczne testy, do których dostęp mamy, chociażby na YouTube. Jak się więc okazuje, tak niepozorny gadżet ochronny jest w stanie całkowicie zabezpieczyć nasz smartfon. Będzie on w pełni bezpieczny oczywiście przy założeniu, że zadbaliśmy o ochronę wyświetlacza. Dokonać tego możemy bez problemu, montując na nim szkło hartowane.

Na jakie świadczenia może liczyć kobieta ciężarna?

0
kobieta ciężarna - jaką pomoc może otrzymać?

Wszystkie kobiety ciężarne, które pracują są chroniona przez przepisy prawa pracy. Na jakie świadczenia dokładnie mogą liczyć? Jakie warunki należy spełnić? Wszystkie najważniejsze informację znajdują się poniżej.

Komu przysługuje zasiłek macierzyński?

Zasiłek macierzyński jest dedykowany zatrudnionym kobietom, które są ubezpieczone przez swoich pracodawców. Taka pomoc daję im zabezpieczenie finansowe w pierwszych miesiącach życia malucha. O taki zasiłek może się starać kobieta, która w trakcie trwania stosunku pracy:

  • urodziła dziecko,
  • przyjęła wychowanie nad dzieckiem, w wieku do 7 roku życia,
  • przyjęła wychowanie nad dzieckiem w wieku do 7 roku życia, w ramach rodziny zastępczej, oczywiście jeżeli nie jest rodziną zastępczą zawodową.

Zasiłek macierzyński jest przyznawany z tytułu ubezpieczenia chorobowego. Mogą go pobierać również kobiety, które były zatrudnione u danego pracodawcy na umowę zlecenie, agencyjną lub oraz umowę o pracę na czas określony lub okres próbny.

O zasiłek macierzyński mogą się również ubiegać kobiety, które są zatrudnione w przedsiębiorstwie, które popadło w stan likwidacji lub upadłości.

Przeczytaj też: http://vbeta.pl/plusy-i-minusy-pracy-w-korporacji/

ZUS – świadczenie dla ciężarnej i rodziców

Kolejnym świadczeniem o które mogą się ubiegać rodzice dziecka, które dopiero co przyszło na świat jest jednorazowa zapomoga, czyli tak zwane becikowe. Kwota może nie jest bardzo wysoka, ale zawsze wspomoże nawet w niewielkim stopniu budżet rodzinny.

Komu się należy becikowe? O jednorazowe świadczenie może się ubiegać zarówno matka dziecka, jak i ojciec. O becikowe może się starać również opiekun faktyczny. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić, to dochód rodziny w przeliczeniu na jedną osobę, nie może przekroczyć 1922 złotych. Wniosek o becikowe należy złożyć w ciągu 12 miesięcy, od dnia narodzin dziecka.

Świadczenie dla ciężarnej bezrobotnej

W przypadku kobiet, które są ciężarne a pracowały na umowę o dzieło, studiowały, były bezrobotne lub są rolnikami mogą pobierać świadczenie rodzicielskie, które wynosi 1000 złotych miesięcznie. W przypadku tej pomocy, nie istnieje kryterium dochodu, za to jest inny warunek do spełnienia. Świadczenie nie przysługuje rodzicom, którzy otrzymują zasiłek macierzyński.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

ZOBACZ TEŻ