Opakowanie w dobrym kolorze

0
Opakowanie w dobrym kolorze

Aż 65% klientów przyznaje, że wybierając produkt, zwraca uwagę na kolor opakowania, który jest dla nich kluczowym czynnikiem przy decyzji zakupowej. Ten fakt dla wielu może być dużym zaskoczeniem, szczególnie że coraz więcej konsumentów przyznaje, że świadomie dokonuje wyboru produktów, które przekonują ich wysoką jakością. Projektowanie opakowań skoncentrowane jest więc na odpowiednim doborze kolorów. To one odzwierciedlają produkt i markę, muszą być spójne z identyfikacją wizualną firmy i jej polityką marketingową.

Kolory postrzega mózg człowieka

Naukowcy zgodnie twierdzą, że kolory mają duży wpływ na ludzki umysł. Mogą poprawić nastrój, ale też przyciągnąć uwagę klienta i przekonać go do zakupu. Większość z nas, a może wszyscy, podczas zakupów w mniejszym lub większym stopniu kierują się emocjami. Udowodniono, że np. kolor czerwony zwiększa o 12% reakcje człowieka. Uwagę lepiej pozyskują kolory ciepłe niż zimne. Należy jednak pamiętać, że wspomniany kolor czerwony przywołuje bardzo skrajne skojarzenia, jak walka, siła i zagrożenie oraz miłość i pragnienie. Należy bardzo umiejętnie posługiwać się kolorami, aby tworzyły one z produktem zgrany duet, nie mogą się ze sobą kłócić.

Projektowanie opakowań jest prawdziwą sztuką nie tylko wymagającą kreatywności, ale również wiedzy z zakresu psychologii koloru. Projektanci i designerzy muszą wykazać się umiejętnością przewidywania reakcji klientów i analizy grupy docelowej konkretnej firmy. Tylko wtedy kolorystyka przez nich wybrana spełni swoją zamierzoną funkcję i wywoła pozytywny wpływ na klienta.

Kolory w praktyce reklamowej

Opakowanie to ważny element produktu, który jest odpowiedzialny za pierwsze wrażenie klienta. Jak więc oddziałują na niego poszczególne kolory?

Intensywny i bardzo emocjonalny kolor czerwony stymuluje do podjęcia szybkiej reakcji przez klienta. Przyciąga uwagę, dlatego warto jest go wykorzystać w przypadku napisu, który chcemy, aby został zauważony przez odbiorcę. Czerwień przenosi konkretny tekst lub obraz na pierwszy plan, to on staje się tym najważniejszym. Projektowanie opakowań z wykorzystaniem tego koloru musi jednak być nieco bardziej zachowawcze niż w przypadku innych kolorów. Warto wiedzieć, kiedy mniej znaczy więcej.

Słoneczny kolor żółty wywołuje bardzo pozytywne emocje, najczęściej jest to radość i szczęście. Kojarzymy go z miłym spędzaniem wolnego czasu i rodzinnymi spotkaniami. Na pewno dobrze sprawdzi się przy opakowaniach produktów dla dzieci i letnich gadżetach.

Dużymi możliwościami wykorzystania charakteryzuje się kolor zielony. Często uwzględniany jest przy projektowaniu opakowań ekologicznych i przyjaznych naturze. Sprawdzi się przy produktach kosmetyków roślinnych, zdrowej żywności i środków medycznych. Jest to kolor symbolizujący naturę, harmonię, a także spokój.

Jeżeli chcemy zwrócić szczególną uwagę na lojalność, to dobrym wyborem będzie kolor niebieski. Idealnie będzie wykorzystać go przy opakowaniach lodów, ale też środków czystości czy leków. Nie powinno się go jednak wybierać jako kolor przewodni innych artykułów żywnościowych, ponieważ niebieski nieco tłumi apetyt.

Często wykorzystywanym w reklamie i tym samym przy opakowaniach jest kolor czarny. Kojarzymy go z tajemniczością, prestiżem, siłą, ale niestety często też ze złem, dlatego powinno się go wybierać adekwatnie do charakteru produktu. W czerń opakować możemy np. ekskluzywną biżuterię, jednak dla opakowań zabawek dla dzieci nie będzie już dobrym wyborem.

Projektowanie opakowań to bardzo złożony proces i wymaga wszechstronnej wiedzy. Warto więc podjąć współpracę z doświadczoną agencją kreatywną, jak np. Meggot, która może zaproponować znacznie więcej niż jedynie klasyczne opakowanie bez wyrazu i właściwego koloru.

Wirtualne biuro – czy dobre dla mikroprzedsiębiorców?

0
Wirtualne biuro – czy dobre dla mikroprzedsiębiorców?

Przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na rynek i próbują przebić się ze swoją ofertą, napotykają wiele przeszkód, ale i konieczności dokonywania kosztownych inwestycji. Budżet firmowy pozostaje nie bez znaczenia, nawet wtedy, gdy udało się uzyskać dofinansowanie. Pieniądze szybko topnieją, a kwestii do rozwiązania wymagających funduszy i pozwalających zaistnieć w branży, jest coraz więcej. Sposobem na oszczędności może się okazać biuro wirtualne. Usługa ciesząca się uznaniem nie od dziś. W jaki sposób wspomaga pracę mikroprzedsiębiorców?

Pomoc drogowa dostępna na czas

0
Pomoc drogowa dostępna na czas

W dzisiejszych nowoczesnych czasach można zauważyć rosnącą popularność różnych typów samochodów, które umożliwiają lądowy transport pasażerów, a także towarów. Sporo osób kupuje auta do użytku prywatnego, dzięki którym można uniezależnić się od komunikacji miejskiej i międzymiastowej, a także można załatwiać różne sprawy w sposób szybki w wielu miejscach. Największe atuty samochodów to szybkie przemieszczanie się nawet na dalekich trasach w wybranym przez siebie czasie oraz duży komfort podróży zapewniany przez nowoczesne auta.

Warto zapamiętać, że samochody są tylko maszynami, które są podatne na uszkodzenia awarie oraz inne zdarzenia drogowe. W związku z tym bardzo dużą popularność zyskują również usługi motoryzacyjne związane z naprawą pojazdów czy też pomocą drogową. W Polsce swoją działalność prowadzi sporo firm specjalizujących się w udzielaniu pomocy na drodze, ale wybierając najlepsze spośród nich, należy zwrócić uwagę na sporo istotnych spraw.

Krótki czas oczekiwania na fachowców

Każdemu klientowi, którego pojazd ulegnie stłuczce czy też nagłej awarii na trasie, zależy na tym, aby pomoc drogowa dojechała na miejsce zdarzenia jak najszybciej. Dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dane firm, które działają w pobliżu miejsca zamieszkania oraz blisko zaufanych warsztatów klienta. W przypadku bardziej odległych tras, warto znaleźć firmy znajdujące się w kilku różnych punktach trasy. Najlepiej jeśli są one oddalone od siebie o około 100 kilometrów. Dzięki temu w każdym miejscu dostępna będzie firma, która przyjedzie szybko i udzieli fachowej pomocy. Krótki czas dojazdu to nie tylko wygoda, ale również mniejsza liczba kilometrów do pokonania przez specjalistów, a to z kolei przekłada się na niższą cenę usługi.

Profesjonalne usługi w atrakcyjnej cenie

Tak jak już zostało wspomniane wcześniej, wybór pobliskich firm jest dobry z ekonomicznego punktu widzenia. Koszt dojazdu jest niski, a także zmniejsza się koszt ewentualnego holowania (im cięższy pojazd i dłuższa trasa, tym droższe jest holowanie). Bardzo ważną sprawą jest też szeroka oferta usług, które nie powinny obejmować tylko holowania. Najlepsze pomoce drogowe zapewniają naprawę aut w terenie, dowóz paliwa, pomoc z ogumieniem, otwarciem pojazdu, rozładowanym akumulatorem, itp. W wielu sytuacjach holowanie jest niepotrzebne i najlepsi fachowy są w stanie skutecznie poradzić sobie w takich okolicznościach.

Warto zwracać uwagę na doświadczone firmy zatrudniające najlepszych fachowców oraz posiadające nowoczesny sprzęt, taki jak narzędzia do napraw w terenie czy też wiele holowników przystosowanych do aut o różnej masie. W sieci można znaleźć sporo opinii na temat różnych firm i warto się nimi kierować przy wyborze fachowców.

W sieci dostępnych jest wiele stron ogłoszeniowych i nie tylko. Godna polecenia jest obszerna baza danych znana jako pomocdrogowa.info. W ramach tego serwisu można łatwo określić swoje położenie (wbudowany moduł geolokalizacji), a następnie na jego podstawie odszukać dane firm, które oferują pomoc drogową w pobliżu miejsca stłuczki, awarii, itp. Serwis ten jest łatwy w obsłudze, działa na urządzeniach mobilnych oraz umożliwia znalezienie fachowców w dowolnym miejscu na terenie naszego kraju.

holownik w Krakowie

Czym zajmują się profesjonalne domy mediowe?

0

Prowadzenie skutecznej kampanii reklamowej jest poważnym wyzwaniem. Aby osiągnąć sukces, konieczne jest nie tylko jej przemyślane zaprojektowane, ale również realizacja – to właśnie na tym etapie możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych domów mediowych.

Konto dla dwojga – co warto o tym wiedzieć?

0

Chociaż bankowe konto wspólne cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością w porównaniu ze standardowymi rachunkami osobistymi, są często wybierane. Co za nimi przemawia? Czy faktycznie warto je otworzyć? Poznaj najważniejsze informacje o tym produkcie bankowym.

Jak zaistnieć w sieci ze swoją stroną internetową?

0

Dziś brak strony internetowej dla firmy, koncernu czy jednoosobowej działalności, jest niemalże równoznaczny z brakiem klientów. Posiadanie własnej, dobrze zaprojektowanej strony internetowej jest więc warunkiem sine qua non w świecie biznesu. Z drugiej strony skoro każdy ma swoją stronę, jak dotrzeć do konsumentów z własną?

Wózki widłowe unoszące czy podnośnikowe? czym się różnią?

0

Wózek jezdniowy, nazywany także wózkiem widłowym, jest kołowym pojazdem mechanicznym zasilanym silnikiem spalinowym, gazowym lub elektrycznym (akumulatorem). Wykorzystywany jest on w transporcie bliskim i magazynowym. Wyróżnia się wiele typów wózków widłowych – biorąc pod uwagę cechę eksploatacyjną, można wyróżnić wózki unoszące i podnośnikowe.

Telewizor Smart TV dla rodziny – TOP 4

0

Czym kierować się przy wyborze idealnego telewizora dla całej rodziny? Każdy oczekuje czegoś innego – doskonałego obrazu, opcji Smart TV, wyjątkowego designu, nowoczesnych technologii typu QLED itd. Najlepszy będzie duży telewizor 70 cali, ale poniżej prezentujemy też modele o innej przekątnej ekranu.

Internet w komórce szybszy niż kiedykolwiek – P20 lite

0

Obsługa Internetu w komórce to podstawa, dziś aż trudno wyobrazić sobie, że jeszcze kilkanaście lat temu było to właściwie niemożliwe. A przecież każdy z nas korzysta z funkcjonalności sieci – choćby dlatego warto posiadać urządzenie w pełni dostosowane do wirtualnego surfowania.

Automatyzacja magazynów – szybko, sprawnie i bezpiecznie

0

Magazyn, w którym wszystko pakuje się samo? To nie przyszłość – to teraźniejszość. Obecnie coraz więcej firm wdraża rozwiązania pozwalajcie na automatyzację pracy magazynów. Na czym to polega?

ZOBACZ TEŻ