3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze czajnika elektrycznego

0
czajnik elektryczny

Urządzenia elektryczne to w dzisiejszych czasach standard. Coraz częściej kuchenki gazowe wymieniane są na elektryczne lub indukcyjne. Najczęściej idzie za tym zmiana standardowego czajnika na czajnik elektryczny. Na sklepowych półkach jest wiele różnych modeli czajników elektrycznych. Na co zwrócić uwagę wybierając czajnik?

  • Grzałka w czajniku
  • Tworzywo, z którego zrobiony jest czajnik
  • Pojemność czajnika

Grzałka w czajniku

W obecnej chwili wyróżniamy dwa rodzaje grzałek: spiralne i płytowe. Do niedawna grzałki spiralne były bardzo powszechne. Mają dużą moc grzewczą, jednak ich sporym minusem jest to, że możemy spalić czajnik. Urządzenie zepsuje się, jeśli poziom wody będzie zbyt niski w stosunku do umiejscowienia grzałki. Czajniki elektryczne z grzałką spiralną są też cięższe do wyczyszczenia z kamienia. Sporą zaletą tych czajników jest niski hałas przy podgrzewaniu wody. Są dobrym wyborem, jeśli szukasz taniego czajnika.

Czajniki z grzałką ukrytą w dnie czajnika są w tej chwili zdecydowanie bardziej powszechne, niż starsze wersje z grzałką spiralną. Ich zaletą jest nowoczesny design, obrotowa podstawa i łatwość w czyszczeniu z kamienia. Nie zawsze stanowią jednak opcję taniego czajnika.

Tworzywo, z którego zrobiony jest czajnik

To jedna z ważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze idealnego czajnika elektrycznego. Dobrze jest patrzeć na tworzywo czajnika, nie tylko ze względów estetycznych, ale też jakościowych.

Najczęściej występującym rodzajem tworzywa, z którego zrobiony jest czajnik, to plastik. Tyczy się to głównie tanich czajników. Ich zaletą jest przede wszystkim cena. Warto zwrócić na nie uwagę przy wyborze pojemnych urządzeń. Dzięki zastosowaniu plastiku czajnik jest lżejszy.

Czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe. Ich plusem, a jednocześnie minusem jest to, że stal szybko się nagrzewa i długo trzyma temperaturę. To dobrze, jeśli zapomnimy zalać herbatę od razu po zagotowaniu wody, jednak należy uważać, bo można się oparzyć. Czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej są odporne na korozję i inne uszkodzenia mechaniczne.

Czajniki elektryczne szklane to popularny trend w ostatnich latach. Wyglądają bardzo efektownie. Są trwałe i dobrze wpisują się w trend eko.

Pojemność czajnika

Wybór czajnika elektrycznego zależy między innymi od pożądanej pojemności. Pojemność najlepiej dobrać do ilości wody gotowanej na jeden raz. Źle dobrana pojemność wiąże się z większym zużyciem prądu.

Jeśli mamy sporą rodzinę i wybierzemy zbyt mały czajnik, będziemy musieli częściej go używać, przez co pobór mocy będzie większy. To samo tyczy się czajnika ze zbyt dużą pojemnością dobraną w stosunku do wykorzystywanej zagotowanej wody. Jeśli czajnik posiada pojemność 1,5 litra, a zazwyczaj gotujemy tylko 0,5 litra, czajnik nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału grzewczego.

Duży wybór tanich i solidnych czajników o efektownym designie znajdziesz na: https://www.morele.net/kategoria/czajniki-elektryczne-85/

Różnice między systemem ERP, a programem CRM

0
Właściciel przedsiębiorstwa szukający informacji na temat różnic między systemem ERP i CRM

Zarówno system ERP, jak i CRM łączą i dzielą liczne aspekty. Wdrożenie każdego z nich to z pewnością duże ułatwienie i możliwość optymalizacji wielu działań prowadzonych w firmie. Niezaprzeczalnie implementacja tego rodzaju systemów znacznie wpływa na rozwój przedsiębiorstwa.

Galaxy Note – komputer mieszczący się w kieszeni

0
Galaxy Note

Galaxy Note to zaawansowane smartfony do pracy. Note jako pierwszy połączył rysik z telefonem, a sam Galaxy Note20 ultra 5G to smartfon inny, niż te, które znaliśmy do tej pory. Galaxy Note20 nazywany jest komputerem mieszczącym się w kieszeni.

Telewizory QLED – doskonałe centra multimedialne

0
Telewizory QLED

Przez lata technologie przesyłu obrazu i jego odtwarzania bardzo ewoluowały. Dziś możemy przyjrzeć się bliżej technologii jutra – telewizorom Samsung QLED 2020.

Pozycjonowanie stron – jak się nauczyć?

0
Pozycjonowanie stron

Dziś trudno jest sobie wyobrazić, aby można było osiągnąć sukces w biznesie online bez wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Aby było to możliwe, strona internetowa musi być skutecznie pozycjonowana. Nie jest to proces łatwy. Dodać trzeba, że jest również długotrwały. Pozycjonowania można się jednak skutecznie nauczyć! Samodzielne zajmowanie się SEO jest jak najbardziej możliwe. Oto kilka wskazówek, jak się do tego zabrać.

Jaka jest różnica między żelazkiem a generatorem pary?

0
różnica między żelazkiem a generatorem pary

Prasowanie spędza sen z powiek dla wielu z nas. Nie stanowi ono często przyjemności, nic dziwnego zatem, że prasowanie odkładane jest na ostatni moment, tuż przed wyjściem. Jednak nawet wtedy ubrania nie wyprasują się same. Jak przyspieszyć i ułatwić prasowanie, aby nie było ono tak uciążliwe? Żelazko to skuteczne urządzenie, ale generator pary znacznie je przewyższa.

Generator pary daje więcej pary

Nic trudniejszego. Żelazko z generatorem pary wytwarza gigantyczne ilości pary i pod wysokim ciśnieniem wtłacza ją w ubrania. W ten sposób włókna tkanin naturalnie rozprostowują się, a ciepło stopy generatora utrwala ich wygładzenie. Powoduje także ulotnienie pary z wyprasowanych tkanin. Dzięki temu już jedno przejechanie stopą generatora po tkaninie daje spektakularne efekty. Cały proces prasowania trwa o wiele krócej, grube tkaniny są wyprostowane szybciej, delikatne koronki nie są przypalone, a Ty masz problem z głowy!

Generator pary nie przypala tkanin

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastosować za dużą temperaturę do prasowanej tkaniny z przez to ją przypalić? Żelazko z generatorem pary jako podstawy do prasowania tkanin używa wielkich ilości pary, a delikatna, niska temperatura jest tylko uzupełnieniem jej możliwości. Stąd działanie temperaturą na ubrania i dokładna regulacja temperatury staje się zbędna. Generator nie przypali tkaniny, nawet jeżeli zapomnisz się i zostawisz stopę generatora na tkaninie na dłuższy czas.

Generator prasuje w pionie

Prasowanie w pionie to rewolucja dla ubrań ze zdobieniami, falbankami i nieregularnymi kształtami. Dzięki dużej ilości pary pod wysokim ciśnieniem możesz odświeżać i rozprostowywać ubrania wiszące na wieszaku, nie musisz używać deski, przez którą koronki są bardziej przyklapnięte i wyprasowane na wprost, zamiast podniesione do góry. Podobnie ma się z firankami i zasłonami – możesz je wyprostować, już gdy wiszą na karniszu.

Interpretacja ZUS – wszystkie niezbędne informacje

0
interpelacja zus

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób zastosować przepisy dotyczące składki ZUS przedsiębiorcy? Być może pomoże ci w tym interpretacja wydana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS wydaje przedsiębiorcy pisemną interpretację przepisów z wykazu ubezpieczeń dotyczące ich indywidualnych spraw. Dowiedz się, w jaki sposób złożyć taki wniosek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/interpretacja-zus-wniosek-oplata-zasady/

Interpretacja ZUS – czego dotyczy wniosek?

Wniosek może dotyczyć między innymi, czynników takich jak:

• Obowiązek podlegania ubezpieczeniom społecznym zasady obliczania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a także fundusz pracy oraz fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, dodatkowo fundusz emerytur pomostowych

• Podstawę, od której odlicza się składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, fundusz pracy, fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych, fundusz emerytur pomostowych 

Należy dodać, że urząd może odmówić nam interpretacji, będzie to uzależnione między innymi od:

• Obowiązku podlegania ubezpieczeniom zdrowotnym

• Obowiązku opłacania składek na fundusz pracy oraz fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych

• Uznania pracy jako praca w szczególnych warunkach bądź o szczególnym charakterze

• Składanie, a także wypełnianie dokumentów ubezpieczeniowych 

• Ustalenie właściwego ustawodawstwa w zakresie zabezpieczenia społecznego

Interpretacja ZUS – wniosek

Wniosek rozpatrywany jest przed 2 oddziały ZUS znajdujące się w Gdańsku oraz w Lublinie.

Jeżeli wybierzemy lubelski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będziemy musieli prowadzić firmę na terenie działania oddziału znajdującego się w: 

Białymstoku, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Płocku, Poznaniu, Siedlcach, Słupsku, Szczecinie, w Toruniu, w Warszawie, Zielonej Górze.

Jeżeli wybierzemy oddział znajdujący się w Gdańsku, będziemy musieli działać na terenach oddziału w:

Bielsku-białej, w Biłgoraju, Chorzowie, Chrzanowie, Częstochowie, Jaśle, Kielcach, Krakowie, Legnicę, Lublinie, w Łodzi, Nowym Sączu, Opolu, Radomiu, Rybniku, Rzeszowie, Sosnowcu, Tarnowie, Tomaszowie Mazowieckim, w Wałbrzychu, Wrocławiu, Zabrzu.

Nie musimy martwić się o to, że nasz wniosek zostanie złożony do złego oddziału. Dokumenty taki zostanie bowiem przesłany do właściwego oddziału. Wniosek możemy złożyć osobiście bądź przesłać go pocztą, lub zastosować najwygodniejszą opcję, którą jest wysłanie wniosku przez internet. Druk wniosku znajdziemy na stronie www.zus.pl. Wydanie pisemnej interpretacji wiąże się z poniesionymi kosztami. Opłata za wydanie takiego dokumentu wynosi 40 zł.

Zobacz też: http://www.netmagia.pl/kwarantanna-domowa-aplikacja/

Wyraź siebie za pomocą etui na telefon

0
Etui na telefon

Chcesz pokazać innym swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl lub gust? W dzisiejszych czasach to nic skomplikowanego. Wystarczy wykorzystać sprawdzone i szeroko dostępne narzędzia. Internet gwarantuje nam ogromny wybór propozycji, dzięki którym nie tylko personalizujemy asortyment, ale także dobierzemy go zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Poznaj etui na telefon i zobacz, jak możesz wyrazić siebie za pomocą akcesoriów zabezpieczających smartfon przed uszkodzeniami.

Etui na telefon dostępne są w niezwykle dużej ilości wersji, dlatego każdy znajdzie to, czego szuka. Co, jeśli w sklepach zabraknie motywów związanych z zainteresowaniami lub poglądami szczególnego klienta? Zawsze może zaprojektować własny case i stworzyć przy pomocy rozbudowanej oferty profesjonalnych producentów i dystrybutorów etui na telefon. Sprawdź i przekonaj się na własne oczy, że to naprawdę niedrogie rozwiązanie, z którym poradzi sobie każdy – nawet osoby bez większego doświadczenia w tego typu czynnościach i nieposiadające rozbudowanych programów graficznych.

Wytrzymałe i elastyczne tworzywa gwarancją sukcesu

Każdy smartfon codziennie narażony jest na wiele zagrożeń. Używamy ich w końcu do regularnej eksploatacji w zakresach pracy, edukacji i rozrywki. Służą nam zatem do komunikowania się z najbliższymi, surfowania po sieci, sprawdzania wiadomości, wysyłania ofert, oglądania filmów, gier, nauki i wielu innych czynności, do których jeszcze kilka lat temu wykorzystywaliśmy komputery. Etui na telefon musi być zatem przygotowane na ciężki żywot. Na szczęście producenci mają obecnie dostęp do wielu innowacyjnych technologii produkcji i tworzyw, które odporne są na zmiany eksploatacyjne, zarysowania i wiele innych szkodliwych czynników. Dzięki temu Twój aparat nawet po wielu miesiącach lub latach, będzie wciąż wyglądać jak nowy.

Dostępne propozycje i własna grafika – dostęp do wspaniałych możliwości

Skoro jesteśmy przy możliwościach oferowanych przez technologię, nie można zapominać o tym, że etui na telefon to nie tylko ochrona, ale również element ozdobny. Dostępne oferty internetowe są coraz bardziej imponujące, a zaprojektowanie i stworzenie własnego projektu etui na telefon nie jest obecnie niczym zaskakującym. Nie trzeba nawet dysponować profesjonalnymi narzędziami i umiejętnościami graficznymi. Wystarczy ciekawy pomysł i w ciągu kilkunastu minut można złożyć zamówienie. Po kilku dniach kurier dostarczy gotowy produkt do Twojego domu. Nie musisz zatem nawet z niego wychodzić, by zrealizować cały swój projekt od początku do końca.

Worki na śmieci – które wybrać, aby były nie tylko wytrzymałe?

0
Worki na śmieci

Wchodząc do sklepu z myślą o zakupie worków na śmieci, nie zastanawiamy się nad ich kolorystyką czy dodatkowymi funkcjonalnościami. W koszyku najczęściej znajdują swoje miejsce te najtańsze, z cienkiej folii. Niska cena to atut, niestety na tym zalety się kończą. Coraz większą uwagę przykładamy do ekologii, dlatego powinniśmy się skupić, jak wybieramy te produkty. Worki na śmieci muszą być nie tylko atrakcyjne cenowo, ale i wytrzymałe oraz dobrane do rodzaju odpadów.

Wytrzymałość, którą determinuje materiał

Najtańsze worki na śmieci wykonane są z cienkiej folii. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, z powodzeniem możemy na nie postawić, jednak nadadzą się do gromadzenia tylko lekkich i niewielkich odpadów. Cienka folia nie jest bowiem w stanie udźwignąć większych ciężarów, natomiast ostre kanty szybko doprowadzają do jej przedarcia.

Grubsza folia zastosowana w workach na śmieci, daje szansę na bezproblemowe gromadzenie różnego rodzaju odpadów, także tych cięższych i kanciastych. W szczególności chodzi o kartony czy opakowania wykonane z rozmaitych materiałów, które muszą trafiać do kubłów przeznaczonych do wrzucania odpadów zmieszanych. Wzmocnione ścianki worków foliowych wpływają na znacznie większą trwałość i wytrzymałość. Najgrubsze są zaś worki HDLD. Mocne i wytrzymałe worki na śmieci w różnych pojemnościach, można znaleźć w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Nabywanie worków z cienkiej folii to tylko pozorna oszczędność. Skoro możemy w nich umieścić jedynie lekkie i małe odpady, nie przydadzą się w kuchni, a co dopiero w ogrodzie. Lepiej zdecydować się na produkty wyższej jakości, droższe, o grubszej folii, aby zachować wygodę i higienę gromadzenia odpadów.

Rodzaje worków na śmieci

Na rynku możemy znaleźć trzy główne rodzaje worków na śmieci. Są to worki klasyczne, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcjonalności. Trudniej je zawiązać, dlatego gromadząc śmieci należy zostawiać nieco wolnej ich części, aby można było zapewnić sobie wygodny chwyt, a następnie wynieść je do altany śmietnikowej, bez ryzyka rozsypania się po drodze.

Worki posiadające specjalne uszy, mają na brzegach cztery elementy ułatwiające ich zawiązywanie. Zwykle są również wykonane z grubszej folii, dlatego dobrze sprawdzają się na przykład w kuchni. Lepiej wykorzystamy ich pojemność, a gromadzenie odpadów i ich wynoszenie będzie bezproblemowe.

Najdroższe, ale zarazem najwygodniejsze w użytkowaniu, a przy tym zapewniające higienę gromadzenia odpadów, są worki na śmieci z taśmami ściągającymi. Taka taśma zostaje umieszczona w brzegach worka, a po jego zapełnieniu wystarczy ją ściągnąć, aby uzyskać wygodne uchwyty do przenoszenia całości.

Czy kolory mają znaczenie?

Powinniśmy również zwracać uwagę na kolory worków na śmieci. Nie są one przypadkowe. Mają za zadanie ułatwić nam prawidłową segregację. Tworzywa sztuczne i produkty wielomateriałowe należy umieszczać w workach żółtych. Do czerwonych można wrzucać metal, a do niebieskich papier i tekturę. Fioletowe służą do gromadzenia odpadków biodegradowalnych, natomiast zielone do składowania szkła lub odpadów organicznych z ogrodu.

Skorzystajcie z powyższych wskazówek, dzięki którym odnajdziecie się w sklepowej ofercie worków na śmieci.

Czy płatności BLIK-iem są bezpieczne? Wyjaśniamy!

0
Czy płatności BLIK-iem są bezpieczne

Korzystanie z systemu BLIK w celu finalizowania transakcji staje się coraz popularniejsze, ale niektórzy wciąż mają wątpliwości co do jego bezpieczeństwa. Poniżej znajdziesz szczegółowe objaśnienie sposobu działania BLIK, które udowodni Ci, że nie ma czego się obawiać!

ZOBACZ TEŻ