Jak działa technologia eSIM

Czy wiesz, że smartfon może działać bez tradycyjnej karty SIM? Sprawdź, co to jest eSIM i zobacz, jakie możliwości daje Ci to rozwiązanie na różnych urządzeniach oraz jak możesz z niego skorzystać.

Technologia eSIM – co to jest?

Jeszcze do niedawna telefon komórkowy był w pełni funkcjonalny tylko z kartą SIM. Plastikowa karta mikroprocesorowa, na której są zakodowane informacje o operatorze i abonencie, ustępuje jednak powoli miejsca technologii eSIM.

Oznacza ona wirtualną kartę SIM, która jest zapisywana w maleńkim module na stałe wbudowanym w smartfon lub inne urządzenie. ESIM jest w pełni cyfrowy, a aktywujesz go w kilka minut skanując kod QR otrzymany zdalnie od operatora. Cała procedura jest bardzo szybka i prosta.

Z eSIM możesz skorzystać nie tylko na wybranych telefonach, lecz również na innych kompatybilnych urządzeniach. Technologię wspiera coraz więcej smartwatchy, a także niektóre tablety i laptopy.

Karta eSIM – jak działa i jakie są jej zalety?

Technologia eSIM nie zmienia sposobu, w jaki urządzenie łączy się z siecią komórkową. Zalety cyfrowej karty nie ograniczają się jednak do tego, że nie trzeba wkładać fizycznego SIM-a do telefonu, a aktywacja jesz szybsza i wygodniejsza.

Dzięki eSIM łatwiej zlokalizować zgubiony lub skradziony telefon, bo wirtualną kratę znacznie trudniej usunąć bez uszkadzania urządzenia niż tradycyjną. Na smartfonie możesz też zapisać kilka eSIM-ów, mając aktywny jeden numer, lub używać jednocześnie eSIM i plastikowej karty SIM. Właśnie dzięki technologii eSIM Iphone zyskały funkcjonalność Dual SIM i występuje wyłącznie w połączeniu tradycyjnej karty oraz wirtualnej eSIM.

Dodatkową, cyfrową kartę z tym samym numerem możesz też mieć na innym urządzeniu. W przypadku tabletów lub laptopów pozwoli Ci to korzystać z pakietu danych, który masz na telefonie bez konieczności tworzenia hotspotu Wi-Fi.

Jeszcze większe możliwości daje eSIM na smartwatchu. Gdy zapomnisz smartfona, nadal odbierasz i wykonujesz połączenia oraz reagujesz na wiadomości przez zegarek. Dzięki temu smartwatch z technologią eSIM zyskuje także funkcjonalność telefonu. Możesz też uprawiać sport ze swoim zegarkiem i ciągle być w kontakcie z najbliższymi.

Dostępność eSIM w Polsce

Prace nad eSIM zaczęły się już 2010 roku, lecz dopiero kilka lat później pojawiły się pierwsze urządzenia wspierające tę technologię, a następnie wprowadzili ją operatorzy w różnych krajach. Pierwszym i jedynym telekomem w Polsce, który zaoferował eSIM zarówno dla klientów indywidualnych i biznesowych jest Orange.

Natomiast Orange ma eSIM we wszystkich ofertach. Szczególnie atrakcyjnie wygląda eSIM w Orange Flex, czyli najbardziej innowacyjnej, elastycznej ofercie komórkowej operatora z płatnościami w formie subskrypcji.  eSIM i Flex idealnie się dopełniają, bo dzięki tej technologii aktywujemy numer telefonu dosłownie w kilka minut, bez konieczności czekania na kuriera z kartą SIM. Oprócz tego korzystanie z eSIM wpisuje się w troskę o środowisko, bo ogranicza zużycie plastiku do zera w porównaniu do tradycyjnej karty.

Orange Flex z eSIM – dlaczego warto?

Orange Flex i eSIM to bardzo dobre połączenie. Sieć w aplikacji pozwala Ci załatwić wszystkie formalności bez wizyty w salonie i dzwonienia na infolinię, wybrany Plan komórkowy w każdej chwili zmieniasz na inny, w zależności od tego, ile GB aktualnie potrzebujesz, a z usługi możesz zrezygnować bez okresu wypowiedzenia. Aby przenieść numer do Orange Flex wystarczy pobrać aplikację na telefon ze sklepu Google Play lub App Store i zarejestrować konto.

Ponadto, eSIM w Orange Flex możesz mieć bez żadnych dodatkowych opłat. Darmowa jest zarówno główna, jak i dodatkowa karta eSIM – na przykład do smartwatcha. Szczegółowe informacje na temat eSIM w Orange Flex znajdziesz na stronie: https://flex.orange.pl/cechy/esim.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here