Jak kupić nowy laptop i jak nauczyć się jego obsługi?

0
Jak kupić nowy laptop i jak nauczyć się jego obsługi

Zakup nowego laptopa dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu sprzętów i w każdym roku pojawiają się nowości. Wybierając laptop powinniśmy przede wszystkim dobrać sprzęt, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Na co zwracać uwagę wybierając laptopa?

Na początku zastanawiamy się czy potrzebujemy sprzętu do prac typowo biurowych, do przeglądania Internetu, do gier czy może do obróbki grafiki. Wybierając laptopa powinniśmy zwrócić uwagę na procesor, ilość pamięci, rodzaj monitora, kartę graficzną i występowanie oprogramowania systemowego. Niezwykle istotne dla wygody użytkowania jest istnienie wyodrębnionej klawiatury numerycznej. Zwykle nie ma jej w modelach o mniejszej przekątnej oraz w najtańszych laptopach. Osoba, która potrzebuje często przemieszczać się z laptopem powinna też zwrócić uwagę na wymiary i wagę. Standardowym wyposażeniem jest dzisiaj kamera HD, wbudowany mikrofon, karta Wi-Fi, złącze HDMI. Warto przyjrzeć się także temu, ile jest wejść USB, jakiego rodzaju i jak są one rozmieszczone. Wreszcie ważna będzie długość gwarancji i jej charakter. Najwygodniejszy jest serwis door-to-door. Jeśli nie do końca wiemy, który laptop wybrać możemy skorzystać z zasobów takich jak https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany, gdzie znajdziemy dużo cennej wiedzy komputerowej i testy sprzętu.

Jak nie przepłacić za laptopa?

Gdy kupujemy sprzęt nowy musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Ważne jest by nie kupować laptopa na ostatnią chwilę, bo wtedy wybór jest ograniczony. Większość osób pragnąc nabyć laptopa swoje kroki kieruje do dużych sklepów sieciowych ze sprzętem AGD i RTV. Wbrew pozorom wcale nie musi tam być najtaniej. Takie sklepy kuszą bardzo tanimi modelami z gazetek, jednak gdy udamy się do punktu stacjonarnego okazuje się, że nic taniego nie ma na stanie ani nie można tych modeli zamówić. W takich sklepach za to jest mnóstwo modeli wystawowych, których zakup jest pułapką. Sprzęty te często miesiącami stoją na wystawie, mają wyeksploatowane baterie i matryce. Bardzo często może okazać się, że dużo rozsądniejszym wyjściem będzie zakup laptopa na zamówienie w małym stacjonarnym sklepie komputerowym, gdzie można liczyć na fachowe doradztwo i wybór produktu pasującego do potrzeb.

Jak szybko poznać obsługę laptopa?

Nauczenie się obsługi współczesnych laptopów nie jest trudne. Jeśli mamy problem z jakimś działaniem możemy skorzystać z artykułów poradnikowych takich jak ten: https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany. Ponadto przy zakupie laptopa warto wypytać o wszelkie szczegóły i poprosić o zademonstrowanie działania najważniejszych funkcji.

O czym pamiętać, tworząc serwerownię w swoim budynku?

0
serwerownia

Budynki użyteczności publicznej, wielkie korporacje czy nawet mniejsze jednostki przetwarzania i gromadzenia danych wymagają odpowiednich serwerów, które będą w stanie zaspokoić potrzeby rozwijającej się na coraz szerszą skalę sieci IT. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku dobór właściwych szaf serwerowych, które stanowią podstawowe wyposażenie takiego pomieszczenia. Na co zatem zwracać uwagę przy ich kupnie?

Wielkość zoptymalizowana pod kątem urządzeń

Szafy serwerowe mogą mieścić w swoim wnętrzu różnego rodzaju urządzenia i okablowanie. Niektóre z nich są stosunkowo małe, jednak wiele wymaga większej przestrzeni. W klasycznych rozwiązaniach jedną z najbardziej popularnych szaf rack była więc taka o wymiarach 600 mm (24 cale) szerokości, 1070 mm (42 cale) głębokości i 42U wysokości. Jednak rozwój technologii informatycznych sprawił, że szczególnie w rackach o wielkiej mocy niezbędne jest zastosowanie sprzętów o większych gabarytach – to z kolei pociąga za sobą wybór większych szaf.

Jest to jedna z tych kwestii, na które warto zwrócić uwagę już podczas projektowania serwerowni. Jeśli przewidujemy, że z czasem może się ona rozrastać i już od początku albo w późniejszym okresie będą się w niej znajdować urządzenia o większych gabarytach, warto pomyśleć o szafach, które pozwolą na trzymanie w nich takich sprzętów i na ewentualne późniejsze modyfikacje.

Aby zapoznać się z przykładami szaf serwerowych i wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar do konkretnej serwerowni, warto zajrzeć pod adres: https://unotel.pl/. Znajduje się tam ogromny wybór stojących i wiszących racków, które na pewno sprawdzą się w wielu serwerowniach.

Materiał, z którego wykonana jest szafa

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest materiał, z jakiego została wykonana szafa rack. Zawsze należy się tutaj kierować wytrzymałością samej szafy, a także jej ewentualnym wpływem na otoczenie. Popularnym typem są szafy ocynkowane, jednak nie zawsze są one dobrym wyborem, zwłaszcza do pomieszczeń, w których jest bardzo silna wentylacja. Podczas montowania w nich urządzeń albo modyfikacji z łatwością powstają w takich szafach opiłki, które mogą zostać porwane przez wentylację i naniesione do urządzeń, co powoduje w późniejszym czasie spięcia na płytkach obwodów drukowanych. Należy przy tym pamiętać, że wiele szaf pozwala na zamontowanie bezpośrednio w nich systemu wentylacji, co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania spięcia w przypadku powstania opiłków. Dlatego lepiej jest sięgnąć po szafy rack, które wykończone są w inny sposób.

Rodzaj materiału, z którego wykonana jest szafa, wpływa bardzo istotnie również na jej wytrzymałość. W przypadku szaf serwerowych zazwyczaj wybiera się metalowe konstrukcje, które mogą mieć udźwig nawet do 2000 kg. Zastosowane w nich zabezpieczenia oraz odpowiednie drzwi (na przykład metalowe perforowane, pełne lub szklane) sprawiają, że dodatkowo wzrasta zarówno komfort użytkowania, jak i wytrzymałość takiej szafy na różne czynniki.

Kolor

Wydawać by się mogło, że kolor to najmniej istotna kwestia w serwerowni. W końcu nie tworzymy jej na pokaz. Jednak kolor szaf może istotnie wpłynąć na komfort korzystania z nich oraz na to, jak rozchodzi się oświetlenie w pomieszczeniu. Wybór nowoczesnych, jasnych szaf oraz optymalne rozmieszczenie świateł sprawią, że tak samo wygodną pracę przy jasnym świetle będzie można uzyskać nawet przy użyciu mniejszej ilości źródeł światła lub przy ich mniejszym natężeniu. To z kolei pozwoli na codzienną oszczędność.

Telewizory Samsung Neo QLED dostępne w przedsprzedaży

0
Telewizory Samsung Neo QLED dostępne w przedsprzedaży

Po ogromnym roku sprzedaży Samsung jest jednym z pierwszych producentów telewizorów z bramy z nowymi modelami 2021, dostępnymi do zamówienia wstępnego już teraz i przybywającymi w marcu. Obejmują one cztery serie telewizorów Neo QLED, po raz pierwszy ogłoszonych w zeszłym miesiącu na targach CES, o rozmiarach od 55 do 85 cali i rozdzielczości 4K i 8K. I jak można się spodziewać po flagowych telewizorach QLED firmy, nie są one tanie.

Droga rozrywka

Niewiarygodnie drogie telewizory Samsunga MicroLED i przyjazne dla stylu życia telewizory The Frame i Sero kradną nagłówki, ale chlebem powszednim firmy są jej zestawy QLED. Nowe na rok 2021 najlepsze modele Samsung QLED noszą nazwę Neo QLED i wyposażone są w nowy, oparty na diodach Mini-LED, pełnowymiarowy układ podświetlenia z lokalnym przyciemnianiem, który zwiększa jasność i zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę światła.

Na czym polega przełom?

Samsung wykonał swoje diody LED 40 razy mniejsze niż konwencjonalne jednostki LED, co pozwoliło na upakowanie większej ich ilości w telewizorze, a nawet dodał „matrycę kwantową”, aby pomóc w dokładniejszym kierowaniu światła LED. W rezultacie, według firmy, uzyskano ulepszone podświetlenia HDR z minimalnym bloomingiem (rozproszonym oświetleniem, które przechodzi z jasnych do ciemnych obszarów), a także lepszą szczegółowość cieni. Więcej spefyciki tego sprzętu znajdziesz na https://techpolska.pl/ Samsung udoskonalił także w tym roku swoją sztuczną inteligencję, która wykorzystuje wiele sieci neuronowych (w przeciwieństwie do jednej w poprzednich latach), aby poprawić jakość obrazu zarówno w modelach 4K, jak i 8K.

Czy te ulepszenia pozwolą telewizorom Neo QLED pokonać inne telewizory wyposażone w technologię Mini-LED, takie jak seria 6 firmy TCL, nie mówiąc już o modelach OLED firmy LG, jest kwestią otwartą do czasu, gdy będę mógł ocenić jeden z nich. Jestem szczególnie ciekawy modelu QN85A, następcy Q80T, który spodobał mi się w zeszłym roku.

Ładowalny pilot z ogniwem słonecznym

W ukłonie w stronę zrównoważonego rozwoju, wszystkie telewizory Samsung Neo QLED otrzymują pilota, który używa baterii wielokrotnego ładowania zamiast jednorazowych, co według Samsunga może zaoszczędzić 20 milionów baterii AAA rocznie. Jak donosi https://techpolska.pl/, oprócz portu USB-C, pilot może być ładowany za pomocą ogniwa słonecznego umieszczonego z tyłu, które działa nawet przy oświetleniu wewnętrznym.

Wyświetlacz stanu gry i ultraszeroki format obrazu

Nowe telewizory Samsunga nadal obsługują funkcje gier nowej generacji z PS5 i Xbox Series X, w tym wejście 4K/120 fps i VRR, ale nowością na ten rok jest możliwość długiego naciśnięcia przycisku odtwarzania/pauzy na pilocie, aby wywołać specjalny ekran stanu, nazwany Game Bar, który wyraźnie wskazuje, które z tych funkcji są obecnie aktywne. Można również grać w gry w proporcjach 21:9 lub nawet 32:9, z czarnymi pasami wypełniającymi pozostałą część ekranu telewizora 16:9.

Wideorejestratory – jakie karty do wideorejestratorów spełnią wszelkie oczekiwania?

0
Wideorejestratory

Wideorejestratory to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością na świecie i w kraju. W ich przypadku spore znacznie mają karty pamięci. Bez odpowiednich akcesoriów tego typu, wideorejestrator nie spełni bowiem oczekiwań.

Przenośna konsola Steam Deck od Valve „przeniesie” Cię w inny wymiar!

0
Steam Deck Valve

Chcesz przyjemnie spędzić czas albo pozbyć się nudy, którą niosą coraz dłuższe jesienne wieczory? Szukasz nowych wrażeń, które obudzą Twoje emocje przyzwyczajone do rutyny codzienności? Jesteś pasjonatem gier na konsolach, które są Twoim hobby i niecierpliwie wyglądasz nowości, które pozwolą Ci kontynuować zabawę, rozwijać sprawności, pokonywać kolejne poziomy trudności, a tym samym cieszyć się z nowych osiągnięć? A może po prostu szukasz najlepszego prezentu dla twoich bliskich, który wywoła na ich twarzach szeroki uśmiech?

Czy dysk twardy 1 TB ma sens w dobie streamingu i usług w chmurze?

0
Czy dysk twardy 1 TB ma sens w dobie streamingu i usług w chmurze

Współcześnie coraz częściej sięgamy po dobrodziejstwa streamingu i tzw. chmury. Czy więc świadczy to o tym, że potrzebujemy coraz mniej miejsca na pliki na komputerze? Niekoniecznie – warto mieć na uwadze, że posiadanie wydajnego i sprawnie działającego „fizycznego” magazynu plików jest wciąż bardzo ważne.

System APS w planowaniu produkcji

0
System APS w planowaniu produkcji

Element planowania produkcji mógłby wydawać się prostym zadaniem, jednak kierownicy produkcji wiedzą najlepiej, że to zadanie wymagające doświadczenia i kilku ważnych umiejętności. Największą zmorą planistów jest szybkie reagowanie na nieprzewidziane sytuacje, które jak w każdym procesie mogą przydarzyć się w najmniej spodziewanym momencie.

Lajki na Instagramie – jak mieć ich więcej?

0
Lajki na Instagramie

Prowadzisz konto na Instagramie, jednak nie jesteś zadowolony z ilości lajków, jakie pojawiają się pod twoimi postami? Przeczytaj ten artykuł do końca, a poznasz sprawdzone sposoby na szybkie zdobycie większej liczby polubień.

Jak zdobyć więcej lajków na Instagramie?

Każdy początkujący użytkownik wie, że zdobycie odpowiedniej ilości polubień i obserwatorów na Instagramie nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy wrzucić pierwszego lepszego zdjęcia, opisując go byle jak. Chcąc zainteresować użytkowników naszymi postami, należy zadbać o kilka drobiazgów.

Po pierwsze – zwróć uwagę na jakość zdjęć. W gąszczu niezliczonej ilości obrazków, jakie codziennie pojawiają się na Instagramie, zdjęcia średniej jakości nie wybiją się. Należy zadbać o odpowiednie światło i kompozycję. Warto trzymać się również jednej kolorystyki lub używać konkretnego filtra – wtedy cały profil nabiera estetycznego wyglądu i zachowuje spójność.

Po drugie – zacznij obserwować konta, które cię interesują, a których wcześniej nie śledziłeś. Komentuj, udzielaj się w dyskusjach, wysyłaj wiadomości, zachęcaj do dyskusji. Możesz w ten sposób ujawnić się wśród większej społeczności, tym samym przyciągając uwagę innych użytkowników. Jeżeli to zadanie wydaje ci się zbyt trudne, skorzystaj z oferty strony polskielajki.pl, gdzie możesz wykupić zarówno lajki,jak i obserwatorów. Są to lajki prawdziwych użytkowników, zatem nie musisz się martwić, że nawiązujesz kontakt z botami. Zgromadzenie na początek pewnej liczby lajków i followersów pozwala na dalsze poszerzanie zasięgów, a także tworzy społeczność, do której możesz już spokojnie publikować swój przekaz.

Po trzecie – zadbaj o treść. Aby zatrzymać użytkowników na swoim profilu, musisz ich czymś zainteresować. Umieść w bio ciekawy opis, który przykuwa uwagę. Pod postami zamieszczaj swoje przemyślenia, dziel się wyznawanymi przez siebie wartościami, zaskakuj czytelników ciekawostkami bądź humorystycznymi tekstami. Nie bój się eksperymentować. Twój profil ma wyrażać ciebie, dlatego pozwól się ponieść fantazji i pisz o tym, co autentycznie gra ci w duszy. Być może właśnie twój indywidualny styl przyciągnie kolejnych obserwatorów i zagwarantuje ci sporą ilość polubień.

Like 4 like?

Wiele osób na Instagramie stosuje metodę like4like lub też follow4follow. Polega ona na tym, że użytkownicy wzajemnie lajkują swoje posty i obserwują się. Tego typu metoda może sprawdzić się na samym początku naszej przygody z tym portalem społecznościowym, kiedy dopiero budujemy swoją grupę odbiorców. Jest to jedna pracochłonna metoda, która owszem, przynosi zamierzony rezultat, ale musimy nad nią długo pracować.

Hasztagi

Warto wykorzystywać w opisach swoich zdjęć hasztagi, które są na topie wśród użytkowników Instagrama. Zwiększają one zasięgi i pozwalają znaleźć twoje posty poprzez wyszukiwarkę hasztagów. Te cieszące się największą popularnością to między innymi:

#instagood

#love

#beautiful

#happy

#photooftheday

#art

#instadaily

#smile

Nie należy jednak wpisywać hasztagów tam, gdzie kompletnie one nie pasują. Muszą one być zawsze dobrane do treści zdjęcia, w przeciwnym razie mogą zostać uznane za spam.

Lajki na Instagramie – podsumowanie

Zdobycie lajków na Instagramie nie jest łatwe, ale jest możliwe – i istnieje wiele sposobów, które to zadanie ułatwiają. Jednym z nich jest wykupienie polubień na stronie polskielajki.pl. Innym – stosowanie odpowiednich hasztagów. Kluczowe jest przestrzeganie pewnych zasad, które ułatwiają tworzenie zaangażowanych społeczności. Trzymając się tych wskazówek można szybko zauważyć pozytywne efekty.

Organizery plastikowe w transporcie i produkcji

0
Organizery plastikowe w transporcie i produkcji

Transport i przemysł to dwie silnie związane ze sobą dziedziny. Ciężko wyobrazić dziś sobie istnienie jednej bez drugiej. Te dwie, wzajemnie się napędzające gałęzie gospodarki, podążają z duchem czasu, dzięki wykorzystaniu nowatorskich rozwiązań w zakresie magazynowania i przewożenia asortymentu. W wygodnym transporcie, czy to na niewielkie, czy spore odległości, pomagają właściwie dobrane pojemniki i organizery plastikowe.

Litery podświetlane na wesele – spraw by ten szczególny dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy

0
Litery podświetlane na wesele

Zbliża się chwila, na którą czekałaś od lat? Doskonale wiesz, jak powinien wyglądać ślub Twoich marzeń i pragniesz, by wszystko w tym dniu było wyjątkowe? Szczegółowo zaplanowałaś wszystkie dekoracje, począwszy od najważniejszych elementów aż po najmniejszy detal? Czujesz jednak, że w Twojej wymarzonej sali weselnej czegoś brakuje i szukasz unikatowej ozdoby, która wywrze niezapomniane wrażenie? Litery podświetlane to wybór idealny dla Ciebie! To jedna z najmodniejszych dekoracji ostatnich sezonów, której nie może zabraknąć na żadnym weselu. Litery led potrafią całkowicie odmienić wygląd aranżacji sali weselnej i sprawić, że nabierze ona klimatyczny, nastrojowy charakter. Taka atmosfera przyczyni się do stworzenia wspaniałych wspomnień, do których z rozrzewnieniem będziesz wracać przez całe życie.

ZOBACZ TEŻ