Jak Workflow usprawnia przepływ pracy w przedsiębiorstwie?

0
Workflow

Workflow to narzędzie, które wspomaga koordynację przepływu pracy w firmie i pozwala automatyzować konkretne działania, w efekcie podnosząc wydajność oraz redukując niepotrzebne koszty.

Sprawne wykonywanie codziennej pracy to jeden z wyznaczników dobrze funkcjonującej i rozwijającej się firmy. Podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących jej organizacji wspomaga narzędzie typu Workflow, będące częścią systemu ERP Streamsoft Verto.

Streamsoft Verto – nowoczesny, wielomodułowy system ERP

Streamsoft Verto jest nowoczesnym systemem ERP, łączącym najlepsze cechy systemów zamkniętych, zawierających gotowy zestaw funkcjonalności (moduły) oraz otwartych, umożliwiających tworzenie dedykowanych rozwiązań w wybranych obszarach, wymaganych przez konkretnego klienta. Jednym z modułów systemu jest właśnie Workflow.

Workflow w systemie ERP Streamsoft Verto – czym jest ?

Workflow jest kluczowym rozwiązaniem zwiększającym efektywność pracy poszczególnych pracowników, jak i grup skupionych wokół konkretnego projektu. Wspomaga podstawowe procesy robocze oraz pozwala określić rolę poszczególnych osób w wykonywanym zadaniu. Usprawnia także transfer informacji pomiędzy pracownikami zaangażowanymi w projekt. Z pomocą narzędzia można również monitorować obciążenie poszczególnych zespołów.
Zgromadzona w ten sposób wiedza umożliwia ocenę postępu oraz skutków podjętych działań i pozwala usprawniać realizację kolejnych projektów czy zadań.

Postaw na elektroniczny obieg dokumentów w firmie

Moduł Workflow Streamsoft Verto wspomaga także pracę z dokumentami. Umożliwia ich sprawne wyszukiwanie, procesowanie (wraz z tworzeniem harmonogramu obiegu) oraz udostępnianie. Elektroniczny obieg dokumentów obniża koszty związane z obsługą dokumentacji i pozwala na jej precyzyjny przepływ, zgodnie z ustaloną kolejnością.

Podsumowując, Workflow w systemie ERP Streamsoft Verto wpływa na prawidłowy przebieg procesów w przedsiębiorstwie. Automatyzuje powtarzalne czynności, powodując, że praca poszczególnych pracowników, czy zespołów wykonujących zadania jest szybsza i wydajniejsza. A firma oszczędza czas i pieniądze.

Odświeżający i niesamowicie kobiecy zapach dla każdej z was

0
perfumy

Na pewno wszystkie zgodzicie się z tym że perfumy mają nie tylko jak najładniej pachnieć ale również być odświeżające i przynoszące szeroko rozumiane rozluźnienie.

No i ponadto perfumy przygotowywane dla kobiet powinny dawać im możliwie jak największe uczucie kobiecości. Czy i ty już teraz znasz takie perfumy? A może czy widziałaś już kiedyś takie które na rynek wypuszczane są w pięknym przezroczystym flakoniku? Jeżeli jeszcze nie to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś już niebawem pachniała właśnie nimi. Czy wiesz jednak gdzie takie perfumy i to bez żadnych kłopotów można zakupić? Jeśli jeszcze nie to my proponujemy tobie żebyś od razu po przeczytaniu tego tekstu weszła na stronę internetową pewnego bardzo dobrego sklepu. Link do niej masz podany poniżej. Nie wahaj się zatem i nie czekaj jak najdłużej lecz już teraz zostań klientką tego wyśmienitego zakładu. I z pewnością będziesz z takiego rozwiązania w pełni zadowolona.

Perfumy które przede wszystkim cię odświeżą

Jak zatem każda z was widzi to już teraz i to jak najdokładniej można zakupić dla siebie i to bardzo prosto naprawdę bardzo dobre i pod każdym względem odświeżające was perfumy. Czy jednak już teraz możecie pochwalić się tym że znacie taki sklep który wam je zawsze sprzeda? Zawsze kiedy tylko będziecie tego chciały? Jeżeli jeszcze nie to my już teraz polecamy wam ten do którego strony internetowej link macie podany poniżej. Nie czekajcie zatem ani chwili dłużej lecz od razu właśnie w nim zacznijcie swoje zakupy. A ich przedmiotem będą na pewno wspomniane przez nas wcześniej doskonałe perfumy. O tym przekonacie się same i to już niedługo. Jak zatem widzicie naprawdę niedaleko was znajduje się bez wątpienia idealne pod każdym względem miejsce w którym w każdej chwili możecie kupić dla siebie znakomite perfumy marki so fresh. Te perfumy już teraz na was oczekują. Zatem i wy nie wahajcie się ani chwili dłużej lecz już teraz przystąpcie właśnie do tych na pewno bardzo trafionych zakupów.

Masaż ultradźwiękowy – przebieg i efekty

0
sonofereza

Wykorzystywanie fal ultradźwiękowych stało się niezwykle powszechne w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Doceniono ich działanie i pozytywne efekty w ramach pielęgnacji skóry. Tego rodzaju masaż pozwala wprowadzać w głąb tkanki skórnej aktywne składniki odżywcze. Co ważne, masaż ultradźwiękowy ze zjawiskiem sonoforezy powinien być zawsze dobrany wedle indywidualnych potrzeb i preferowanych efektów klienta gabinetu kosmetycznego. 

Jak działa masaż ultradźwiękowy?

Masaż, który wykorzystuje ultradźwięki, jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Sonoforeza, bo o tym zjawisku w przypadku masażu ultradźwiękowego mowa, wpływa korzystnie na metabolizm skóry, pobudza ją do naturalnej regeneracji poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. 

Co ciekawe, sonoforezę można zrealizować w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych albo w warunkach domowych. Świetnie sprawdza się nie tylko jako zabieg pielęgnacyjny na twarz, ale również inne partie ciała, które wymagają bezpiecznej ingerencji. 

Masaż z ultradźwiękami krok po kroku

Sonoforeza może wykazywać optymalnie pozytywne efekty, ale tylko wtedy, kiedy cały zabieg przeprowadzany jest z zachowaniem konkretnych etapów. Ten pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry na partii ciała, na której ma być zastosowany zabieg. Świetnie sprawdza się w tym celu peeling kawitacyjny. Kolejny etap to nałożenie na skórę odżywczych substancji, które powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. Na skórę twarzy najczęściej nakłada się zawartość ampułek, których skład ma działać przeciwzmarszczkowo. Dobierać można oczywiście różny skład witaminowych i odżywczych substancji, zarówno te, które mają opóźniać pierwsze oznaki starzenia, jak i ujędrniające, wyrównujące koloryt, niwelujące trądzik czy regulujące serum. W przypadku zabiegów na innych partiach ciała, substancje odżywcze to głównie te, które mają likwidować rozstępy czy cellulit. 

Dopiero ostatnim etapem zabiegu jest sam masaż z ultradźwiękami. Wykonuje się go poprzez przykładanie do newralgicznych partii skóry specjalnego aparatu, który emituje fale dźwiękowe. 

Efekty sonoforezy 

Ilość oraz częstotliwość realizowanych zabiegów z zastosowaniem masażu ultradźwiękami musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb skóry oraz efektów, jakie chce się uzyskać. Tak samo indywidualnie należy dobierać preparaty odżywcze, które poprzez ultradźwięki mogą wnikać głębiej i działać intensywniej. 

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem zjawiska sonoforezy wykonuje się w celi hamowania procesów starzenia się skóry oraz likwidacji już powstałych, pierwszych zmarszczek. Co więcej, masaże z ultradźwiękami mogą ujędrniać skórę, ujednolicać jej koloryt, przyśpieszać proces gojenia się stanów zapalnych i wykwitów skórnych. Sonoforeza jest idealna, aby rozpocząć skuteczną walkę z rozstępami i cellulitem na różnych partiach ciała. 

Najlepsze efekty masażu próżniowego udaje się osiągnąć, łącząc masaże z ultradźwiękami z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Kredyt hipoteczny i jego zalety

0
Kredyt hipoteczny i jego zalety

Nikt z nas, gdyby nie musiał tego robić, na pewno nie brałby żadnego kredytu, ale pewne sytuacje czasem nas do tego zmuszają i podejmują za nas te trudne decyzje. Być może sam zostałeś postawiony pod ścianą. Zachorowałeś, rozpocząłeś intensywną terapię i choć nie zostałeś wyrzucony z pracy, twoje dochody zostały mocno okrojone, a więc chęć naprawy utraconego zdrowia skłoniła cię do zainteresowania się kredytami. Jeżeli natomiast twój cel jest zupełnie inny, bo po prostu tym razem chcesz zadbać o zapewnienie sobie stałego miejsca do życia poprzez inwestycję w nieruchomość, interesujące staną się dla ciebie nieco inne produkty finansowe – najprawdopodobniej kredyty hipoteczne brane na nowe domy i mieszkania.

Jak prawidłowo wykonać zaciskanie przewodów we wtyku typu RJ45?

0
RJ45

Złącze RJ45 to standard mający zastosowanie w sieciach komputerowych od II połowy lat 80. XX wieku. Za pośrednictwem takiego złącza, możemy drogą przewodową podłączyć nasz komputer do internetu. Aby transmisja danych pomiędzy dwoma urządzeniami odbywała się prawidłowo, nieodzowny jest prawidłowy montaż przewodów w złączu RJ45.

Metody montażu przewodów we wtyku RJ45

W tym artykule przedstawiono dwie metody montażu przewodów skrętki komputerowej wewnątrz wtyku typu RJ45 – z użyciem zaciskarki konektorów i bez tego narzędzia. 

Montaż przewodów we wtyku RJ45 z użyciem zaciskarki

Większość zaciskarek do konektorów RJ45 ma na wyposażeniu standardowym koncentryczny ściągacz izolacji. W pierwszej kolejności należy usunąć główny płaszcz izolacyjny kabla komputerowego. Wystarczy wsunąć kabel do ostrza zdejmującego izolację na długość ok. 25 mm od jednego z końców i obrócić kabel poprzecznie do jego długości. Po odcięciu nadmiaru izolacji powinniśmy zobaczyć przewody skrętki komputerowej. Teraz odcinamy plastikowy element rozdzielający przewody. Końcówki przewodów skrętki należy rozplątać, wyprostować i odgiąć względem siebie. Po rozplątaniu przewodów grupujemy je od lewej do prawej strony w kolejności: 

  1. Biały/Pomarańczowy
  2. Pomarańczowy
  3. Biały/Zielony
  4. Niebieski
  5. Biały/Niebieski
  6. Zielony
  7. Biały/Brązowy
  8. Brązowy

Dzięki takiemu zabiegowi, przewody skrętki łatwiej będzie połączyć w prawidłowej kolejności ze stykami wewnątrz wtyku RJ45. Po ułożeniu poszczególnych przewodów zgodnie z kolejnością należy je skrócić tak, aby długość od końcówki każdego przewodu do punktu odcięcia nadmiaru płaszcza izolacyjnego wynosiła ok. 13 mm. Końcówki przewodów powinny być ułożone w równej linii. Jeśli cięcie wyszło nierówno, należy je powtórzyć. Po odcięciu nadmiaru przewodów skrętki, na każdym z nich izolacja zostanie wystarczająco odsunięta względem końcówek przewodnika. Tak przygotowane przewody, wprowadzamy do wtyku RJ45 ustawionego wyprowadzeniami ,,do góry”. Płaszcz izolacyjny powinien znaleźć się w strefie zacisku. Jeśli którykolwiek z przewodów skrętki nie został wprowadzony pod odpowiedni styk lub doszło do jego zagięcia, proces obróbki kabla należy powtórzyć. Teraz złącze RJ45 należy umieścić w gnieździe zaciskowym zaciskarki do wyczuwalnego oporu. Zaciskanie konektora RJ45 należy wykonać dwukrotnie do momentu wyczuwalnego oporu. Poszczególne przewody powinny być zaciśnięte pod każdym wyprowadzeniem złącza RJ45, a płaszcz izolacyjny na wejściu konektora musi być unieruchomiony.

Montaż przewodów we wtyku RJ45 bez użycia zaciskarki

Alternatywnie, przewody skrętki komputerowej możemy ulokować wewnątrz konektora RJ45 bez użycia przeznaczonej do tego celu zaciskarki. W tym celu bierzemy nożyk do tapet, którym starannie odcinamy nadmiar płaszcza izolacyjnego, tj. 25 mm od jednego z końców kabla, uważając przy tym, aby nie naruszyć izolacji przewodów skrętkowych. Najbezpieczniej jest to zrobić, wykonując delikatne nacięcie płaszcza i obracając go na ostrzu noża, trzymając je nieruchomo. Po wykonaniu pełnego obrotu wystarczy zdjąć nadmiar izolacji palcami. Przewody skrętki rozplątujemy, prostujemy i układamy w takiej samej kolejności od lewej do prawej, jak było to przedstawione w metodzie montażu przewodów z użyciem zaciskarki. Skracamy długość przewodów skrętki do 13 mm względem początku płaszcza izolacyjnego. Tak przygotowane przewody wprowadzamy ręcznie do konektora zwracając uwagę na ich prawidłowe ułożenie pod poszczególnymi pinami. Każdy przewód skrętki należy zacisnąć pod wyprowadzeniami. W tym celu na każde z wyprowadzeń naciskamy precyzyjnym śrubokrętem płaskim. Należy przy tym uważać, aby nie uszkodzić plastikowych przegródek pomiędzy wyprowadzeniami. Po zakończeniu zaciskania przewodów należy sprawdzić, czy wszystkie zostały prawidłowo zaciśnięte. W tym celu należy potrząsnąć kablem i konektorem w celu wyłapania na słuch, czy nie słychać charakterystycznego ,,grzechotania”, które może świadczyć o poluzowaniu jednego lub więcej styków w wyniku nieprawidłowego montażu. Sprawdzenie można wykonać także delikatnie pociągając za płaszcz izolacyjny, trzymając w drugiej ręce konektor.

$desc

Złącze typu RJ45 jest od lat 80. standardem w przewodowej transmisji danych. Odwiedź blog Botland i poznaj techniki zaciskania skrętki komputerowej w konektorach RJ45!

Adobe Stock – bank przydatnych treści dla każdego grafika

0
Adobe Stock

Tworzenie strony internetowej, sklepu internetowego, bloga lub innego typu e-witryny wymaga dostępu do wielu treści graficznych. Wykorzystywane są jako tekstury, ilustracje, infografiki, motywy tła oraz na różne inne sposoby. Każdy grafik komputerowy wie, jak uciążliwym zadaniem potrafi być poszukiwanie zamierzonej grafiki w nieprzebranych archiwach internetu. Na szczęście, są sposoby by skrócić potrzebny na to czas. Do chętnie wybieranych rozwiązań należy do Adobe Stock, czyli bank treści graficznych, w którym znajdziesz niemal wszystkie rodzaje grafik i zdjęć, jakie możesz wymyślić. Są dostępne w wysokiej rozdzielczości oraz intensywnej kolorystyce, co pozwala na swobodne manipulowanie nimi oraz dostosowywanie do potrzeb wykonywanego akurat projektu. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w tematykę Adobe Stock, z którego dowiesz się jakie korzyści płyną z wyboru tego oprogramowania oraz dla kogo jest ono dedykowane 

Adobe Stock – multimedia w zasięgu ręki

 Adobe Stock to niezwykle rozbudowany bank danych wizualnych. Jest kształtowany przez samych użytkowników tego oprogramowania, którzy aktywnie dodają swoje fotografie oraz grafiki. W ten sposób rozrasta się ono z dnia na dzień, stając coraz bardziej wyczerpującym źródłem danych. Dostęp do Adobe Stock nie jest trudny ani drogi – wystarczy dokonać zakupu subskrypcji. Po jej uzyskaniu otrzymasz dostęp do zdjęć wysokiej jakości oraz rozdzielczości, pozbawionych znaku wodnego. Będziesz mógł je pobierać bez obaw o naruszenie praw autorskich, oraz używać zgodnie ze swoimi zamiarami. 

W serwisie Adobe Stock znajduje się obecnie kilkadziesiąt milionów fotografii, wykonanych w różny sposób oraz przedstawiających rozmaite tematy i motywy. Adobe oferuje możliwość ich szybkiego przeszukiwania w celu odnalezienia treści odpowiadających Twoim potrzebom. Możesz wykorzystać je w tworzeniu stron internetowych, blogów, sklepów, aukcji oraz licznych innych miejsc w sieci.

Oprócz zdjęć, w banku Adobe Stock znajdują się także grafiki różnych typów (w tym niezwykle popularne grafiki wektorowe), grafiki 3D, materiały audiowizualne (w wysokiej jakości 4K oraz HD). Masz również możliwość dodawania własnych materiałów, które po udostępnieniu mogą zostać ściągnięte przez innych użytkowników oraz wykorzystane w realizacji ich projektów.

Adobe Stock w codziennej pracy 

Kto korzysta z dostępu do banków Adobe Stock? Wbrew pozorom, nie tylko graficy, ale także specjaliści i pracownicy innych branż. Subskrypcje chętnie wykupują agencje PR, firmy marketingowe i reklamowe, copywriterzy, a także pracownicy redakcji, szkół wyższych oraz licznych innych miejsc. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba posiadania dostępu do rozbudowanej bazy danych wizualnych, można korzystać z subskrypcji Adobe Stock. 

Dostęp do Adobe Stock jest w dużym stopniu elastyczny. W zależności od Twojego zapotrzebowania na treści graficzne możesz skorzystać z różnych typów subskrypcji. Oferują one możliwość ściągnięcia określonej liczby grafik, ustalonej przez narzucony odgórnie limit. Istnieje również możliwość wykupienia dostępu bez ograniczeń, z którego korzystają najbardziej zaawansowane firmy tworzące strony internetowe i bannery reklamowe.

Jak kupić nowy laptop i jak nauczyć się jego obsługi?

0
Jak kupić nowy laptop i jak nauczyć się jego obsługi

Zakup nowego laptopa dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu sprzętów i w każdym roku pojawiają się nowości. Wybierając laptop powinniśmy przede wszystkim dobrać sprzęt, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Na co zwracać uwagę wybierając laptopa?

Na początku zastanawiamy się czy potrzebujemy sprzętu do prac typowo biurowych, do przeglądania Internetu, do gier czy może do obróbki grafiki. Wybierając laptopa powinniśmy zwrócić uwagę na procesor, ilość pamięci, rodzaj monitora, kartę graficzną i występowanie oprogramowania systemowego. Niezwykle istotne dla wygody użytkowania jest istnienie wyodrębnionej klawiatury numerycznej. Zwykle nie ma jej w modelach o mniejszej przekątnej oraz w najtańszych laptopach. Osoba, która potrzebuje często przemieszczać się z laptopem powinna też zwrócić uwagę na wymiary i wagę. Standardowym wyposażeniem jest dzisiaj kamera HD, wbudowany mikrofon, karta Wi-Fi, złącze HDMI. Warto przyjrzeć się także temu, ile jest wejść USB, jakiego rodzaju i jak są one rozmieszczone. Wreszcie ważna będzie długość gwarancji i jej charakter. Najwygodniejszy jest serwis door-to-door. Jeśli nie do końca wiemy, który laptop wybrać możemy skorzystać z zasobów takich jak https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany, gdzie znajdziemy dużo cennej wiedzy komputerowej i testy sprzętu.

Jak nie przepłacić za laptopa?

Gdy kupujemy sprzęt nowy musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Ważne jest by nie kupować laptopa na ostatnią chwilę, bo wtedy wybór jest ograniczony. Większość osób pragnąc nabyć laptopa swoje kroki kieruje do dużych sklepów sieciowych ze sprzętem AGD i RTV. Wbrew pozorom wcale nie musi tam być najtaniej. Takie sklepy kuszą bardzo tanimi modelami z gazetek, jednak gdy udamy się do punktu stacjonarnego okazuje się, że nic taniego nie ma na stanie ani nie można tych modeli zamówić. W takich sklepach za to jest mnóstwo modeli wystawowych, których zakup jest pułapką. Sprzęty te często miesiącami stoją na wystawie, mają wyeksploatowane baterie i matryce. Bardzo często może okazać się, że dużo rozsądniejszym wyjściem będzie zakup laptopa na zamówienie w małym stacjonarnym sklepie komputerowym, gdzie można liczyć na fachowe doradztwo i wybór produktu pasującego do potrzeb.

Jak szybko poznać obsługę laptopa?

Nauczenie się obsługi współczesnych laptopów nie jest trudne. Jeśli mamy problem z jakimś działaniem możemy skorzystać z artykułów poradnikowych takich jak ten: https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany. Ponadto przy zakupie laptopa warto wypytać o wszelkie szczegóły i poprosić o zademonstrowanie działania najważniejszych funkcji.

Dlaczego warto się uczyć niemieckiego?

0
Dlaczego warto się uczyć niemieckiego

Nauka niemieckiego jest w naszym kraju bardzo popularna. Uczyć można się tego języka na kilka różnych sposobów. Część osób zdobywa umiejętność posługiwania się nim w szkole albo na studiach. Popularnym rozwiązaniem są też szkoły językowe. Uczyć można się też całkowicie samodzielnie. Czy jednak na pewno warto?

O czym pamiętać, tworząc serwerownię w swoim budynku?

0
serwerownia

Budynki użyteczności publicznej, wielkie korporacje czy nawet mniejsze jednostki przetwarzania i gromadzenia danych wymagają odpowiednich serwerów, które będą w stanie zaspokoić potrzeby rozwijającej się na coraz szerszą skalę sieci IT. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku dobór właściwych szaf serwerowych, które stanowią podstawowe wyposażenie takiego pomieszczenia. Na co zatem zwracać uwagę przy ich kupnie?

Wielkość zoptymalizowana pod kątem urządzeń

Szafy serwerowe mogą mieścić w swoim wnętrzu różnego rodzaju urządzenia i okablowanie. Niektóre z nich są stosunkowo małe, jednak wiele wymaga większej przestrzeni. W klasycznych rozwiązaniach jedną z najbardziej popularnych szaf rack była więc taka o wymiarach 600 mm (24 cale) szerokości, 1070 mm (42 cale) głębokości i 42U wysokości. Jednak rozwój technologii informatycznych sprawił, że szczególnie w rackach o wielkiej mocy niezbędne jest zastosowanie sprzętów o większych gabarytach – to z kolei pociąga za sobą wybór większych szaf.

Jest to jedna z tych kwestii, na które warto zwrócić uwagę już podczas projektowania serwerowni. Jeśli przewidujemy, że z czasem może się ona rozrastać i już od początku albo w późniejszym okresie będą się w niej znajdować urządzenia o większych gabarytach, warto pomyśleć o szafach, które pozwolą na trzymanie w nich takich sprzętów i na ewentualne późniejsze modyfikacje.

Aby zapoznać się z przykładami szaf serwerowych i wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar do konkretnej serwerowni, warto zajrzeć pod adres: https://unotel.pl/. Znajduje się tam ogromny wybór stojących i wiszących racków, które na pewno sprawdzą się w wielu serwerowniach.

Materiał, z którego wykonana jest szafa

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest materiał, z jakiego została wykonana szafa rack. Zawsze należy się tutaj kierować wytrzymałością samej szafy, a także jej ewentualnym wpływem na otoczenie. Popularnym typem są szafy ocynkowane, jednak nie zawsze są one dobrym wyborem, zwłaszcza do pomieszczeń, w których jest bardzo silna wentylacja. Podczas montowania w nich urządzeń albo modyfikacji z łatwością powstają w takich szafach opiłki, które mogą zostać porwane przez wentylację i naniesione do urządzeń, co powoduje w późniejszym czasie spięcia na płytkach obwodów drukowanych. Należy przy tym pamiętać, że wiele szaf pozwala na zamontowanie bezpośrednio w nich systemu wentylacji, co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania spięcia w przypadku powstania opiłków. Dlatego lepiej jest sięgnąć po szafy rack, które wykończone są w inny sposób.

Rodzaj materiału, z którego wykonana jest szafa, wpływa bardzo istotnie również na jej wytrzymałość. W przypadku szaf serwerowych zazwyczaj wybiera się metalowe konstrukcje, które mogą mieć udźwig nawet do 2000 kg. Zastosowane w nich zabezpieczenia oraz odpowiednie drzwi (na przykład metalowe perforowane, pełne lub szklane) sprawiają, że dodatkowo wzrasta zarówno komfort użytkowania, jak i wytrzymałość takiej szafy na różne czynniki.

Kolor

Wydawać by się mogło, że kolor to najmniej istotna kwestia w serwerowni. W końcu nie tworzymy jej na pokaz. Jednak kolor szaf może istotnie wpłynąć na komfort korzystania z nich oraz na to, jak rozchodzi się oświetlenie w pomieszczeniu. Wybór nowoczesnych, jasnych szaf oraz optymalne rozmieszczenie świateł sprawią, że tak samo wygodną pracę przy jasnym świetle będzie można uzyskać nawet przy użyciu mniejszej ilości źródeł światła lub przy ich mniejszym natężeniu. To z kolei pozwoli na codzienną oszczędność.

Telewizory Samsung Neo QLED dostępne w przedsprzedaży

0
Telewizory Samsung Neo QLED dostępne w przedsprzedaży

Po ogromnym roku sprzedaży Samsung jest jednym z pierwszych producentów telewizorów z bramy z nowymi modelami 2021, dostępnymi do zamówienia wstępnego już teraz i przybywającymi w marcu. Obejmują one cztery serie telewizorów Neo QLED, po raz pierwszy ogłoszonych w zeszłym miesiącu na targach CES, o rozmiarach od 55 do 85 cali i rozdzielczości 4K i 8K. I jak można się spodziewać po flagowych telewizorach QLED firmy, nie są one tanie.

Droga rozrywka

Niewiarygodnie drogie telewizory Samsunga MicroLED i przyjazne dla stylu życia telewizory The Frame i Sero kradną nagłówki, ale chlebem powszednim firmy są jej zestawy QLED. Nowe na rok 2021 najlepsze modele Samsung QLED noszą nazwę Neo QLED i wyposażone są w nowy, oparty na diodach Mini-LED, pełnowymiarowy układ podświetlenia z lokalnym przyciemnianiem, który zwiększa jasność i zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę światła.

Na czym polega przełom?

Samsung wykonał swoje diody LED 40 razy mniejsze niż konwencjonalne jednostki LED, co pozwoliło na upakowanie większej ich ilości w telewizorze, a nawet dodał „matrycę kwantową”, aby pomóc w dokładniejszym kierowaniu światła LED. W rezultacie, według firmy, uzyskano ulepszone podświetlenia HDR z minimalnym bloomingiem (rozproszonym oświetleniem, które przechodzi z jasnych do ciemnych obszarów), a także lepszą szczegółowość cieni. Więcej spefyciki tego sprzętu znajdziesz na https://techpolska.pl/ Samsung udoskonalił także w tym roku swoją sztuczną inteligencję, która wykorzystuje wiele sieci neuronowych (w przeciwieństwie do jednej w poprzednich latach), aby poprawić jakość obrazu zarówno w modelach 4K, jak i 8K.

Czy te ulepszenia pozwolą telewizorom Neo QLED pokonać inne telewizory wyposażone w technologię Mini-LED, takie jak seria 6 firmy TCL, nie mówiąc już o modelach OLED firmy LG, jest kwestią otwartą do czasu, gdy będę mógł ocenić jeden z nich. Jestem szczególnie ciekawy modelu QN85A, następcy Q80T, który spodobał mi się w zeszłym roku.

Ładowalny pilot z ogniwem słonecznym

W ukłonie w stronę zrównoważonego rozwoju, wszystkie telewizory Samsung Neo QLED otrzymują pilota, który używa baterii wielokrotnego ładowania zamiast jednorazowych, co według Samsunga może zaoszczędzić 20 milionów baterii AAA rocznie. Jak donosi https://techpolska.pl/, oprócz portu USB-C, pilot może być ładowany za pomocą ogniwa słonecznego umieszczonego z tyłu, które działa nawet przy oświetleniu wewnętrznym.

Wyświetlacz stanu gry i ultraszeroki format obrazu

Nowe telewizory Samsunga nadal obsługują funkcje gier nowej generacji z PS5 i Xbox Series X, w tym wejście 4K/120 fps i VRR, ale nowością na ten rok jest możliwość długiego naciśnięcia przycisku odtwarzania/pauzy na pilocie, aby wywołać specjalny ekran stanu, nazwany Game Bar, który wyraźnie wskazuje, które z tych funkcji są obecnie aktywne. Można również grać w gry w proporcjach 21:9 lub nawet 32:9, z czarnymi pasami wypełniającymi pozostałą część ekranu telewizora 16:9.

ZOBACZ TEŻ