Magazyn, w którym wszystko pakuje się samo? To nie przyszłość – to teraźniejszość. Obecnie coraz więcej firm wdraża rozwiązania pozwalajcie na automatyzację pracy magazynów. Na czym to polega?

Większość magazynów bazuje na pracy magazynierów, którzy odpowiadają za kompletowanie i pakowanie zamówień. Jednak coraz większe zainteresowanie wzbudzają rozwiązania w dziedzinie automatyzacji magazynów – bazują na zaawansowanych systemach oraz urządzeniach, które są w stanie samodzielnie prowadzić magazyn pod okiem pracownika zarządzającego ich pracą.

Takie wyposażenie magazynów oferuje między innymi firma Schäfer. W jej ofercie znajduje się system Schäfer Case Picking (SCP) – jest to modułowe i łatwo rozszerzalne rozwiązanie systemowe używane w automatycznej kompletacji dostaw w branży handlowej. W ramach tego systemu firma dostarcza zautomatyzowaną koncepcję kompletownia produktów dopasowaną indywidualnie do oczekiwań odbiorcy.

Schäfer Case Picking (SCP) to system działający na wszystkich etapach pracy magazynu – od przyjęcia towaru, poprzez dokonanie depaletyzacji, buforowanie, kompletowanie, a skończywszy na sekwencjonowaniu i wydaniu towaru. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jeszcze większej wydajności łańcucha logistycznego i zredukowanie zbędnych kosztów.

Wsparciem w automatycznym magazynowaniu jest również inteligentna rejestracja produktów w systemie Machine Vision Technology – dzięki niej używane w magazynach roboty stają się jeszcze bardziej inteligentne. Potrafią rozpoznawać towary oraz mają lepszy dostęp do nich. Wraz ze zintegrowanym przetwarzaniem obrazów, oprogramowanie to pozwala na stały dostęp do aktualnych informacji o przebiegu prac magazynowych.

Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom w dziedzinie magazynowania firma może uzyskać szereg korzyści – zmniejszenie kosztów, poprawę wydajności bezpieczeństwa, a także większy prestiż. Już teraz eksperci wskazują, że takie wyposażenie magazynów to przyszłość w dziedzinie wydajnego magazynowania – warto wkroczyć w nią już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here