ITH wprowadza nowe przestrzenie kolokacyjne dla przedsiębiorstw w Polsce

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH odnotowało rozbudowę swojej infrastruktury sieciowej, dodając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Obiekty te dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Efektywna infrastruktura światłowodowa ITH zapewnia łączność między tymi miejscami, umożliwiając dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Za pomocą naszych obiektów kolokacyjnych, Klienci mogą znaleźć idealne miejsce dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe Data Center w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Dostosowujemy nasze usługi do oczekiwań Klientów, umożliwiając korzystanie z różnych obiektów jednocześnie w ramach jednej sieci ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne dla Twojej firmy

W 2020 roku Niko Bałazy i Jakub Jedynak założyli ITH, firmę dostarczającą szeroką gamę usług ICT dla biznesu, takich jak Internet, kolokacja i hosting. Jako sposób na zdobycie zaufania klientów, ITH pozwoliło korzystać z usług za darmo przez prawie rok. Strategia ta okazała się skuteczna, gdyż wszyscy uczestnicy zdecydowali się na przedłużenie umów z firmą.

W roku 2021 ITH rozszerzyło swoją ofertę o platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskało pierwszych inwestorów. Sukcesy te pozwoliły firmie na przeprowadzenie drugiej rundy finansowania w 2022 roku. Udało się wówczas zdobyć wsparcie od krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

Dzięki temu wsparciu ITH oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, działając w miastach takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Wspierane przez swoich inwestorów, ITH nieustannie rozwija swoją ofertę i usługi, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

ITH — elastyczne i dostosowane do potrzeb rozwiązania IT dla Twojego biznesu

ITH współpracuje z ponad 10 000 partnerami biznesowymi, w tym z takimi przedsiębiorstwami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Spółka zajmuje się projektowaniem i realizacją instalacji sieciowych, a także dostarczaniem usług Internetowych dla obiektów takich jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT w całym kraju.

Interesującym projektem realizowanym przez ITH jest ITH Ready, mający na celu podłączenie biurowców na terenie Polski do sieci ITH Net. W rezultacie zarówno najemcy, jak i właściciele (oraz zarządcy nieruchomości) mogą liczyć na:

 • Harmonizację i uporządkowanie infrastruktury budynkowej.
 • Szybką implementację usług ITH Net.
 • Nieodpłatne korzystanie z łącza podstawowego i rezerwowego.

ITH specjalizuje się również w szerokim zakresie usług IT, oferując swoim klientom między innymi:

 • Internet dla przedsiębiorstw.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja oraz serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i instalacja niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych w formie abonamentu.
 • Chmura publiczna.

Jak podkreśla Jakub Jedynak: ITH stawia na kompleksową obsługę IT swoich klientów, wspierając ich wewnętrzne zespoły IT, zamiast z nimi konkurować. ITH odznacza się na rynku swoim elastycznym i partnerskim podejściem do współpracy z klientami. Usługi oferowane przez firmę można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem parametrów, jak i czasu trwania umowy. Klienci mają możliwość wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Niko Bałazy, CEO ITH, zwraca uwagę, że: ITH jest prawdopodobnie jedynym w pełni elastycznym dostawcą, który skupia się na rynku biznesowym, dostosowując się do jego dynamicznych potrzeb i stale się rozwijając.

ITH działa na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. W długoterminowych planach ITH przewiduje otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here