,,Kultowe auta’’ – rozwiń swoje hobby i poznaj tajniki motoryzacji

Mechanika i motoryzacja to branże, które głównie interesują mężczyzn. Rzadko, kiedy spotkamy się z kobietą, która jest mechanikiem i pracuje w serwisie lub warsztacie. Zazwyczaj tego typu zadania należą i są wybierane przez mężczyzn. Oprócz zawodowych upodobań motoryzacja to hobby, które dla wielu osób jest niezastąpione i ciekawe.

Zainteresowanie motoryzacją jest widoczne od wielu lat i zazwyczaj to właśnie mężczyźni byli jej zwolennikami. Jest to hobby, które można pielęgnować poprzez przegląd prasy, udział w targach motoryzacyjnych oraz dbałość o własny pojazd.

Motoryzacja i jej historia

Motoryzacja ma bardzo długą historię, którą ukształtowały pojawiające się na rynku samochody, które do dziś zostawiły po sobie trwały ślad. Wprowadzenie do sprzedaży nowego samochodu to nie łatwe zadanie. Wielu producentów odniosło sukces, ale niektórym to się nie udało, każdy z nich już na początku starał sie zmniejszyć ryzyko, podejmując rozmaite działania pozwalające przewidzieć przyszłość nowo opracowanego modelu. Jednak nie zawsze wszystko da się dokładnie przewidzieć. To czy samochód zostanie okrzyknięty, jako cud techniki, zależy jedynie od odbiorców, którzy mogą przynieść zyski dla producentów lub go całkowicie pogrążyć.

Każdy samochód, który kiedyś cieszył się niemałą popularnością na pewno zasługuje na miano dobrego pojazdu. Auta powstające wiele lat temu obecnie zyskały popularność, nie tylko dzięki masowemu kupnie ich egzemplarzy. Wiele samochodów współcześnie jest docenianych za zastosowanie nowatorskich rozwiązań, oryginalność, wyjątkowość estetyczną lub nietypową konstrukcję. Zdarzają się również przypadki, w których to auto jest doceniane za kilka różnych czynników np. posiadanie wyjątkowego wyglądu, dużą sprzedaż oraz niezwykłe wyposażenie. Oto kilka samochodów, które zapisały się w historii i obecnie stanowią hobby i interesują niejednego mężczyznę:

  •       1908 FORD T
  •       1934 CITROEN TRACTION AVANT
  •       1936 FIAT 500 TOPOLINO
  •       1936 VW „GARBUS”
  •       1936 MORGAN 4/4 ROADSTER
  •       1946 POBIEDA GAZ M20
  •       1948 CITROEN 2CV
  •       i wiele innych

Prasa motoryzacyjna, czyli Kultowe Auta

W prasie motoryzacyjnej znajdziemy przeróżne gazety i czasopisma poświęcone nowościom w motoryzacji, samochodom, sportom, wydarzeniom (rajdy samochodowe i imprezy terenowe), a także opisy pojazdów i wyposażenia, porady, szkoła jazdy, informacje o nowościach, klubach, tuningach, czy też o samochodach historycznych.

Bardzo dużą popularnością cieszą się pisma o samochodach, które już wyszły z obiegu i są uznawane za wyjątkowe dzieła. Doskonałym przykładem tego typu prasy są Kultowe Auta, których prenumeratę można zamówić na kiosk.ruch.com.pl. W każdym wydaniu znajdziemy wiele szczegółowych informacji o historii, powstaniu, zmianach w produkcji pojazdów. Zazwyczaj wydanie poświęcone jest jednemu z samochodów, opisuje jego poprzedników i następców. Każdy z egzemplarzy zawiera wiele ciekawy ilustracji i niepowtarzalnych zdjęć, które oddają klimat minionej epoki.

Kultowe auta to najchętniej wybierany dwutygodnik składający się z 50 tomów. Znalazł wielu wielbicieli motoryzacji i stale poszerza swoje grono zwolenników.  Kultowe auta ukazują się, co dwa tygodnie i wydane są w czwartek. Tematami kultowych aut są przeróżne ciekawostki, rozwiązania techniczne oraz historia danego modelu auta. Dodatkowo zamawiając prenumeratę przez Internet do całego tomu dołączony jest model, czyli replika auta będącego tematem tomu np. mini samochodzik firmy Welly – replika w skali 1:60 do 1:64.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here