Namibia – wakacje w Afryce z biurem podróży LogosTour

0
2771

Namibia z pewnością nie należy do najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Z tego powodu jej tereny są słabo zaludnione a krajobrazy nieprzekształcone przez człowieka. Na odwiedzających czekają niezapomniane widoki i doświadczenia. Namibia to kraj położony w południowo-zachodniej części Afryki, u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, dlatego przez większą część roku panuje tam słoneczna pogoda. Cechami charakterystycznymi dla krajobrazu Namibii są rozległe przestrzenie, nietypowe formy skalne oraz pustynie. W dalszej części tekstu poznasz atrakcje i ciekawe miejsca w Namibii, które trzeba zobaczyć.

Niezwykłe Parki Narodowe Etosha i Namib-Naukluft

Park Narodowy Etosha jest jednym z największych afrykańskich parków i zajmuje powierzchnię 22 270 km². Podczas safari na terenie tego parku można spotkać wiele gatunków zwierząt. W tym około 340 gatunków ptaków, a także przedstawicieli Wielkiej Piątki, czyli lamparta, lwa, bawoła, nosorożca i słonia. Inne popularne gatunki zwierząt występujące na terenie parku Etosha to: żyrafy, antylopy, hieny, gepardy, hipopotamy. Roślinność parku to flora typowa dla sawanny.

Na obszarze Parku Narodowego Namib-Naukluft, w okolicy miejscowości Sossusvlei, turyści mogą zobaczyć najwyższe na świecie wydmy, które osiągają wysokość nawet 275 m n.p.m. Na pustynnych terenach parku trzeba zobaczyć kanion Sesriem o długości około 1 km i głębokości 30 m. Kanion był formowany przez działanie okresowej rzeki Tsauchab a cały proces zajął około 2 mln lat.

Najważniejsza miejscowość wypoczynkowa – Swakopmund

W mieście Swakopmund turyści mogą zobaczyć pozostałości po kolonizacji niemieckiej. Wśród pamiątek tego okresu można wyróżnić były pałac niemieckiego gubernatora, koszary Alte Kaserne, czy więzienie Alte Gefangen. Obecnie miejscowość jest kurortem, który słynie z plaż popularnych wśród surferów. Niezapomniane przeżycia zagwarantuje lot nad Wybrzeżem Szkieletowym, który pozwala zobaczyć wydmy i pustynię Namib z perspektywy lotu ptaka. Ciekawą atrakcją jest wycieczka łodzią po Zatoce Wielorybiej, podczas której turyści mają szanse spotkać niezwykłe gatunki zwierząt i ptaków morskich. Są to m.in. delfiny, flamingi, kormorany, czy pelikany. To niezwykle trudne zadanie zaplanować wycieczkę do kraju z tak wieloma atrakcjami, jak Namibia, wakacje z biurem podróży rozwiążą ten problem. Zobacz pełną ofertę, która pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca i w pełni cieszyć się podróżą.

 Szlak Welwiczji, czyli obowiązkowy punkt wycieczki dla miłośników roślin.

Szlak Welwiczji (Welwitschia Trial) to trasa wynosząca 145 km. Podczas pokonywania jej turyści mają okazję zobaczyć osobliwość świata przyrody, jaką jest welwiczja przedziwna (Welwitschia mirabilis). Ta endemiczna roślina została uznana za symbol Namibii. Jej wyjątkowość wynika z faktu, że jest najdłużej żyjącą rośliną na ziemi. Najstarsze okazy osiągają wiek aż 2000 lat. Kolejną ciekawostką dotyczącą tej rośliny jest jej rozdzielnopłciowość. Płeć welwiczji rozpoznaje się po wyglądzie kwiatów. Kwiaty żeńskie mają kolor zbliżony do fioletu i kształt przypominający szyszki. Natomiast męskie przybierają formę gwiazdek w czerwonym kolorze.

Pozostałe miejsca w Namibii, które warto zobaczyć

Spośród wszystkich atrakcji tego afrykańskiego kraju warto również odwiedzić:

l Krajobraz księżycowy (Moon Landscape) – to punkt widokowy, z którego można podziwiać tereny przypominające krajobraz na księżycu.

l Pałac Atramentowy (Tintenpalast) – to pałac zlokalizowany w Windhoek (stolicy Namibii), który obecnie pełni funkcję siedziby parlamentu. Budynek otaczają rozległe ogrody zwane parlamentarnymi.

l Fontanna Meteorytu Gibeon – została zbudowana z meteorytów, które pochodzą z największego na świecie deszczu meteorytów. Spadł w okolicach miejscowości Gibeon w 1838 r.

l Dolina Dead Vlei – czyli niesamowicie wyglądająca Martwa Dolina, usytuowana na pustyni Namib. To płaska powierzchnia pokryta starymi drzewami, którą otaczają czerwone wydmy. Najwyższa z nich o nazwie „Big Daddy” ma wysokość 400 m. Dolina powstała na dnie jeziora, które wyschło wieki temu. Znajdujące się na tym terenie suche, powyginane drzewa osiągają wiek nawet 900 lat. Całość wygląda surrealistycznie i robi ogromne wrażenie.

l Meteoryt Hoba – zlokalizowany w okolicy Grootfontein, jest uznawany za największy meteoryt na świecie. Wymiary tego obiektu to 3 m szerokości i 1 m wysokości. Jest złożony głównie z żelaza, a jego waga wynosi około 60 ton.

Przedstawione powyżej walory turystyczne Namibii to jedynie zalążek tego, co czeka na turystów w tym niesamowitym kraju. Połączenie zwrotnikowego klimatu, pustynnego krajobrazu oraz niespotykanej fauny i flory sprawi, że wycieczka do Namibii na zawsze pozostanie w pamięci odwiedzających. Ogrom atrakcji z pewnością wynagrodzi odległość, którą trzeba pokonać i długość podróży. Wybierając miejsce na wakacje, warto zdecydować się na nietypowy kierunek. Namibia to szczególnie wartościowe miejsce dla osób, które wymagają od podróży wakacyjnej więcej niż słońce, wysoka temperatura i plaża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here