Polskie firmy oferują wysokiej jakości nearshore software

W wielu branżach outsourcing jest szczególnie popularny. Dotyczy to m.in. branży IT. Decyduje o tym to, że zlecenie usługi na zewnątrz, innej firmie, niesie dla zleceniodawcy wiele korzyści, wśród których należy wyróżnić cenę, szybkość i jakość. Choć wiele firm ma własne działy IT, to zazwyczaj część zadań zlecana jest podmiotom zewnętrznym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są to sytuacje często jednorazowe i okazjonalne.

Nearshoring staje się coraz popularniejszy

W branży informatycznej standardem jest to, że do wykonania zleceń poszukuje się jak najtańszych podwykonawców. Lokalizacja firmy, która wykona dane zadania, teoretycznie nie ma znaczenia. Dziś wszystko można przesłać na dowolną odległość, nie mówiąc już o produktach informatycznych, które można wysłać choćby mailem. Choć najtańsze usługi IT z reguły oferują firmy azjatyckie, to zauważyć można nowy i zupełnie odwrotny trend na rynku. Mowa tu o tzw. nearshoringu, czyli zlecaniu usług wykonawcom znajdującym się bliżej, w tym w krajach sąsiednich. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i wybranie firmy oferującej usługi nearshore IT jest często korzystniejsze mimo tego, że cena może być wyższa. Polskie firmy na tym rynku stają się coraz poważniejszymi graczami.

Usługi nearshore software mają wiele zalet

Nearshoring ma wiele atutów w porównaniu z offshoringiem, czyli zlecaniem usług do odległych krajów. Wykonawcy, którzy operują daleko, często znajdują się w innej strefie czasowej, pochodzą z innej kultury i oczywiści mówią zupełnie innym językiem. To powoduje, że tworzy się wiele barier, które stanowią poważny problem we współpracy. Coraz więcej firm, szczególnie z zachodniej półkuli decyduje się zatem na zlecenie wykonania usług firmom zlokalizowanym dużo bliżej. Firmy z Europy Zachodniej coraz chętniej zlecają tworzenie oprogramowania w Polsce, gdyż jest to dla nich po prostu o wiele korzystniejsze rozwiązanie.

Nearshore IT w Polsce

Polska ma kilka autów, dzięki którym tworzenie oprogramowania w Polsce jest tak atrakcyjne dla klientów z Zachodu. To przede wszystkim wciąż niższe koszty, ale nie tylko. Ta sama kultura, dobra znajomość języków obcych, a przede wszystkim fachowość polskich informatyków powodują, że polskie firmy są chętnie wybierane na wykonawców w modelu nearshore software. Dla klientów to wysoka jakość usług, a dla polskich firm możliwość współpracy z solidnymi firmami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here