Tworzenie stron internetowych - komu zlecić?

Posiadanie strony internetowej to w dzisiejszych czasach konieczność. Bez funkcjonalnej witryny w sieci trudno jest dotrzeć do nowych klientów, dlatego w przypadku firmy jest ona niezbędna. Komu zlecić tworzenie stron internetowych i czym powinna charakteryzować się nowoczesna witryna?

Cena nie jest najważniejsza

W tym wypadku dużo prawdy jest w tym, że cena idzie w parze z jakością. Doświadczony grafiki i programista z pewnością będą cienić się dużo bardziej, niż osoba zaraz po studiach, która dopiero raczkuje w kwestii tworzenia stron internetowych. Oczywiście wysoka cena nie zawsze oznacza, że usługa będzie wykonana na wysokim poziomie, dlatego zawsze warto brać pod uwagę doświadczenie projektant oraz jego poprzednio zrealizowane projekty. Portfolio to podstawa i warto bardzo dokładnie je przeanalizować, dzięki temu będzie można sprawdzić styl, w jakim tworzone są witryny. Jeżeli dotychczasowe realizacje nam się podobają, można przejść do ustalania szczegółów.

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona www?

Tworzenie stron internetowych wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać – trzeba mieć wiedzę zarówno z zakresu grafiki, jak i programowania. Decydując się na zatrudnienie agencji interaktywnej, których na rynku nie brakuje, możemy liczyć na to, że w tworzenie strony internetowej będzie zaangażowanych kilku fachowców. Z drugiej strony zatrudniając jedną, zdolną osobę można osiągnąć podobne efekty po niższej cenie. W tym wypadku dużo zależy od kompetencji osoby, która zajmuje się projektowaniem. Zatem jak powinna wyglądać nowoczesna strona www? Po pierwsze musi być szybko i intuicyjna, nikt nie lubi czekać na załadowanie się poszczególnych zakładek, taka osoba najprawdopodobniej po prostu zrezygnuje z przeglądania witryny. Po drugie strona musi być po prostu ładna – przejrzysta, funkcjonalna, łatwa w obsłudze, każdy kto na nią wejdzie powinien bez problemów odnaleźć menu i poszczególne podstrony.

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, obecnie bardzo modny jest minimalizm. Takie strony są pozbawione ozdobników, są bardzo proste, ale przez to bardzo eleganckie i estetyczne. Tworzenie stron internetowych w takim stylu to dobre rozwiązanie, w tym wypadku im mniej, tym lepiej/ Witryna musi być przyjemna w odbiorze i konkretna.

Tekst też jest ważny

Oprócz eleganckiej grafiki i funkcjonalności potrzebna jest też treść, najlepiej zdecydować się na współpracę z copywriterem, który stworzy dla nas unikalne i ciekawe treści. Teksty muszą nie tylko zaciekawiać, ale być użyteczne pod względem pozycjonowania.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here