Worki na śmieci

Wchodząc do sklepu z myślą o zakupie worków na śmieci, nie zastanawiamy się nad ich kolorystyką czy dodatkowymi funkcjonalnościami. W koszyku najczęściej znajdują swoje miejsce te najtańsze, z cienkiej folii. Niska cena to atut, niestety na tym zalety się kończą. Coraz większą uwagę przykładamy do ekologii, dlatego powinniśmy się skupić, jak wybieramy te produkty. Worki na śmieci muszą być nie tylko atrakcyjne cenowo, ale i wytrzymałe oraz dobrane do rodzaju odpadów.

Wytrzymałość, którą determinuje materiał

Najtańsze worki na śmieci wykonane są z cienkiej folii. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, z powodzeniem możemy na nie postawić, jednak nadadzą się do gromadzenia tylko lekkich i niewielkich odpadów. Cienka folia nie jest bowiem w stanie udźwignąć większych ciężarów, natomiast ostre kanty szybko doprowadzają do jej przedarcia.

Grubsza folia zastosowana w workach na śmieci, daje szansę na bezproblemowe gromadzenie różnego rodzaju odpadów, także tych cięższych i kanciastych. W szczególności chodzi o kartony czy opakowania wykonane z rozmaitych materiałów, które muszą trafiać do kubłów przeznaczonych do wrzucania odpadów zmieszanych. Wzmocnione ścianki worków foliowych wpływają na znacznie większą trwałość i wytrzymałość. Najgrubsze są zaś worki HDLD. Mocne i wytrzymałe worki na śmieci w różnych pojemnościach, można znaleźć w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Nabywanie worków z cienkiej folii to tylko pozorna oszczędność. Skoro możemy w nich umieścić jedynie lekkie i małe odpady, nie przydadzą się w kuchni, a co dopiero w ogrodzie. Lepiej zdecydować się na produkty wyższej jakości, droższe, o grubszej folii, aby zachować wygodę i higienę gromadzenia odpadów.

Rodzaje worków na śmieci

Na rynku możemy znaleźć trzy główne rodzaje worków na śmieci. Są to worki klasyczne, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcjonalności. Trudniej je zawiązać, dlatego gromadząc śmieci należy zostawiać nieco wolnej ich części, aby można było zapewnić sobie wygodny chwyt, a następnie wynieść je do altany śmietnikowej, bez ryzyka rozsypania się po drodze.

Worki posiadające specjalne uszy, mają na brzegach cztery elementy ułatwiające ich zawiązywanie. Zwykle są również wykonane z grubszej folii, dlatego dobrze sprawdzają się na przykład w kuchni. Lepiej wykorzystamy ich pojemność, a gromadzenie odpadów i ich wynoszenie będzie bezproblemowe.

Najdroższe, ale zarazem najwygodniejsze w użytkowaniu, a przy tym zapewniające higienę gromadzenia odpadów, są worki na śmieci z taśmami ściągającymi. Taka taśma zostaje umieszczona w brzegach worka, a po jego zapełnieniu wystarczy ją ściągnąć, aby uzyskać wygodne uchwyty do przenoszenia całości.

Czy kolory mają znaczenie?

Powinniśmy również zwracać uwagę na kolory worków na śmieci. Nie są one przypadkowe. Mają za zadanie ułatwić nam prawidłową segregację. Tworzywa sztuczne i produkty wielomateriałowe należy umieszczać w workach żółtych. Do czerwonych można wrzucać metal, a do niebieskich papier i tekturę. Fioletowe służą do gromadzenia odpadków biodegradowalnych, natomiast zielone do składowania szkła lub odpadów organicznych z ogrodu.

Skorzystajcie z powyższych wskazówek, dzięki którym odnajdziecie się w sklepowej ofercie worków na śmieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here