Jak kupić nowy laptop i jak nauczyć się jego obsługi

Zakup nowego laptopa dla wielu osób jest sporym wyzwaniem. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu sprzętów i w każdym roku pojawiają się nowości. Wybierając laptop powinniśmy przede wszystkim dobrać sprzęt, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Na co zwracać uwagę wybierając laptopa?

Na początku zastanawiamy się czy potrzebujemy sprzętu do prac typowo biurowych, do przeglądania Internetu, do gier czy może do obróbki grafiki. Wybierając laptopa powinniśmy zwrócić uwagę na procesor, ilość pamięci, rodzaj monitora, kartę graficzną i występowanie oprogramowania systemowego. Niezwykle istotne dla wygody użytkowania jest istnienie wyodrębnionej klawiatury numerycznej. Zwykle nie ma jej w modelach o mniejszej przekątnej oraz w najtańszych laptopach. Osoba, która potrzebuje często przemieszczać się z laptopem powinna też zwrócić uwagę na wymiary i wagę. Standardowym wyposażeniem jest dzisiaj kamera HD, wbudowany mikrofon, karta Wi-Fi, złącze HDMI. Warto przyjrzeć się także temu, ile jest wejść USB, jakiego rodzaju i jak są one rozmieszczone. Wreszcie ważna będzie długość gwarancji i jej charakter. Najwygodniejszy jest serwis door-to-door. Jeśli nie do końca wiemy, który laptop wybrać możemy skorzystać z zasobów takich jak https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany, gdzie znajdziemy dużo cennej wiedzy komputerowej i testy sprzętu.

Jak nie przepłacić za laptopa?

Gdy kupujemy sprzęt nowy musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. Ważne jest by nie kupować laptopa na ostatnią chwilę, bo wtedy wybór jest ograniczony. Większość osób pragnąc nabyć laptopa swoje kroki kieruje do dużych sklepów sieciowych ze sprzętem AGD i RTV. Wbrew pozorom wcale nie musi tam być najtaniej. Takie sklepy kuszą bardzo tanimi modelami z gazetek, jednak gdy udamy się do punktu stacjonarnego okazuje się, że nic taniego nie ma na stanie ani nie można tych modeli zamówić. W takich sklepach za to jest mnóstwo modeli wystawowych, których zakup jest pułapką. Sprzęty te często miesiącami stoją na wystawie, mają wyeksploatowane baterie i matryce. Bardzo często może okazać się, że dużo rozsądniejszym wyjściem będzie zakup laptopa na zamówienie w małym stacjonarnym sklepie komputerowym, gdzie można liczyć na fachowe doradztwo i wybór produktu pasującego do potrzeb.

Jak szybko poznać obsługę laptopa?

Nauczenie się obsługi współczesnych laptopów nie jest trudne. Jeśli mamy problem z jakimś działaniem możemy skorzystać z artykułów poradnikowych takich jak ten: https://techpolska.pl/jak-podzielic-monitor-na-dwa-ekrany. Ponadto przy zakupie laptopa warto wypytać o wszelkie szczegóły i poprosić o zademonstrowanie działania najważniejszych funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here