Odkładanie pieniędzy to Twój sposób na życie i chętnie eksperymentujesz z różnymi metodami oszczędzania? A może Twoje przychody „trochę” rozmijają się z wydatkami i pod koniec miesiąca zmagasz się z dziurą w domowym budżecie? Niezależnie od Twojego podejścia do finansów, warto wiedzieć, jak oszczędzać na co dzień. Wbrew pozorom nie musisz odmawiać sobie wszystkiego, co drogie i z wyższej półki.

Oszczędzaj na kosmetykach

Nie musisz rezygnować z ulubionych perfum czy kupować krem gorszej marki. Możesz jednak trochę zaoszczędzić, jeśli zaczniesz zbierać próbki kosmetyków. Saszetki wystarczające na 1-2 użycia są często dołączone do innych produktów albo kobiecych czasopism. Warto również zapytać o próbki w drogerii albo kupić je na Allegro – na portalu aukcyjnym znajdziesz mnóstwo ofert z miniaturkami i próbkami markowych kosmetyków, np. perfum i szminek. Możesz również zgłosić się do testowania kosmetyków – pamiętaj jednak, że po wypróbowaniu musisz napisać rzetelną opinię o produkcie.

Kupuj przez Internet

Jak oszczędzać na co dzień? Zacznij porównywać ceny w sklepach stacjonarnych i on-line. Odzież, buty, elektronika, meble, sprzęt RTV i AGD – to tylko niektóre produkty, które korzystniej kupić w sieci. Wiele sklepów uznaje również kody promocyjne, uprawniające m.in. do kilkuprocentowej zniżki czy darmowej dostawy – kody znajdziesz na witrynach stworzonych specjalnie do tego celu. Przy zakupie drobnych produktów o długim terminie ważności (środki czystości, przyprawy, karma dla zwierząt), warto zamawiać większe ilości – ceny są niższe niż w markecie i rzadziej płacisz za przesyłkę. Zanim zrobisz zakupy on-line zorientuj się, czy ktoś z bliskiego otoczenia nie potrzebuje podobnych produktów – łączenie zakupów w jednej paczce pozwoli Ci rozłożyć koszty wysyłki na więcej osób. Aby zaoszczędzić na codziennych wydatkach sprawdź, czy w Twojej okolicy działa internetowy sklep spożywczy. Robiąc wirtualne zakupy łatwiej zapanujesz nad koszykiem, gdyż możesz na spokojnie przeglądać jego zawartość i dzięki temu wymienić lub odrzucić niektóre artykuły.

Wypróbuj tańszy transport

Jak oszczędzać na co dzień, a zarazem zadbać o zdrowie? Przesiądź się z samochodu lub autobusu na rower! Korzystając z jednośladu ominiesz korki, a przy okazji będziesz bardziej „fit” i „eko” – skorzysta na tym Twoja sylwetka i środowisko. Jeśli należysz do otwartych osób, możesz podróżować z innymi osobami za pośrednictwem serwisu Bla Bla Car, zaoszczędzając w ten sposób nawet 50% cen biletu na pociąg lub autobus.

Zrezygnuj z fast foodów i jedzenia na mieście

Jeśli chcesz zaoszczędzić na codziennych wydatkach, pozbądź się kosztownych nawyków. Nie podążaj ślepo za modą i zamiast kupować kawę na wynos za kilkanaście złotych, zrób kawę w domu i zabierz ze sobą w termosie. Kosztowny posiłek na mieści zastąp samodzielnie przygotowanym lunchem albo kanapkami. Kupujesz wodę butelkowaną w hurtowych ilościach? Zaoszczędzisz, jeśli zainwestujesz w filtr do wody i będziesz pić zwykłą „kranówkę”. Jeśli Twój układ pokarmowy domaga się fast food’ów – nauczy się robić je domowym sposobem. Będzie nie tylko taniej, ale i znacznie zdrowiej.

Jak oszczędzać na co dzień? Jeśli prześledzisz swoje wszystkie miesięczne wydatki, zapewne znajdziesz mnóstwo pozycji, które można bez szkody wykreślić z tej listy lub zastąpić tańszą alternatywą. Po podliczeniu, z drobnych sumek uzbiera się całkiem pokaźna kwota, którą można przeznaczyć na konkretny zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here