Kredyt hipoteczny i jego zalety

Nikt z nas, gdyby nie musiał tego robić, na pewno nie brałby żadnego kredytu, ale pewne sytuacje czasem nas do tego zmuszają i podejmują za nas te trudne decyzje. Być może sam zostałeś postawiony pod ścianą. Zachorowałeś, rozpocząłeś intensywną terapię i choć nie zostałeś wyrzucony z pracy, twoje dochody zostały mocno okrojone, a więc chęć naprawy utraconego zdrowia skłoniła cię do zainteresowania się kredytami. Jeżeli natomiast twój cel jest zupełnie inny, bo po prostu tym razem chcesz zadbać o zapewnienie sobie stałego miejsca do życia poprzez inwestycję w nieruchomość, interesujące staną się dla ciebie nieco inne produkty finansowe – najprawdopodobniej kredyty hipoteczne brane na nowe domy i mieszkania.

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny w PKO BP?

Otóż musisz spełnić warunki zaznaczone przez bank i podpisać z tym bankiem umowę. A czy warto pójść tą drogą? Na pewno trochę się tego obawiasz, ale pamiętaj, że twoje obawy są czymś normalnym i całkowicie uzasadnionym, a nie muszą wcale oznaczać tego, że porywasz się z motyką na słońce i decydujesz się na coś, na co nigdy w życiu nie powinieneś się decydować.

Nie ma bowiem co zwlekać zbyt długo ze spełnianiem swoich marzeń. Prędzej czy później jako osoba dorosła zamarzysz na pewno o własnych czterech kątach, dlatego śmiało spróbuj zapewnić je sobie właśnie teraz, by o nic więcej się nie martwić i zyskać niezwykłe poczucie niezależności oraz bezpieczeństwa w życiu. To życie przelewa się nam bowiem przez palce. Ucieka bardzo szybko i zdecydowanie za szybko. Jeżeli więc postanowisz, że sam uzbierasz niezbędne pieniądze na zakup mieszkania, możesz obudzić się za kilkanaście lat z kompletnie niezrealizowanym planem. Lepiej więc już wziąć ten kredyt i szybciej spełnić swoje marzenie, niżeli z niego rezygnować i dalej prowadzić życie w kiepskim wynajmowanym mieszkaniu. Hipoteka jest zresztą akurat tym jasnym punktem oferty większości banków. Co takiego może ci ona zatem dać? O tym konkretnie poniżej.

Więcej o ofercie kredytów hipotecznych PKO BP znajdziesz na https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/pko-bank-polski/kredyty-hipoteczne.

Dodatek do budżetu

Za sprawą kredytu hipotecznego twój majątek automatycznie się powiększa. Dzieje się tak w przypadku każdego jednego kredytu, a zatem hipoteka nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Ona, podobnie jak i popularniejszy od niej kredyt gotówkowy, zwiększa twój majątek w znaczący sposób i to bardziej nawet pośrednio niżeli bezpośrednio, co w dzisiejszych czasach jest lepsze. Kredytu hipotecznego nie bierzesz bowiem po to, by kupić sobie markową torebkę, opłacić zimowe ferie swojego dziecka albo zorganizować dużą wigilię na trzydzieści osób. Za każdym razem ma on z góry określony cel. Kredyty hipoteczne PKO BP są zaciągane na nieruchomości, a zatem wolno ci kupić za nie wyłącznie nieruchomości. Ma to swoje plusy. Bo nawet w zakupionym mieszkaniu zamierzasz po prostu sam zamieszkać, tuż po spłacie hipoteki ono staje się twoją własnością, która staje się też częścią twojego majątku. Lepiej natomiast składować pieniądze właśnie w nieruchomościach niżeli w zwykłej walucie, przetrzymując je na koncie czy w skarpecie. Z naszą krajową walutą nie dzieje się teraz najlepiej. A nieruchomości zawsze będą w cenie, dlatego lepiej inwestować w nie, niżeli dusić pieniądze na koncie, by za kilkanaście lat zupełnie nic z tego nie mieć.

Wygodne warunki działania kredytu

Tak zupełnie teoretycznie w celu uzyskania dodatkowych pieniędzy na zakup domu czy mieszkania nie trzeba decydować się koniecznie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Równie dobrze mógłbyś przecież postarać się o „zwykłą” gotówkę. Mógłbyś zrezygnować z kredytu hipotecznego na rzecz popularniejszego kredytu gotówkowego, by potem już samodzielnie zarządzać tym dodatkowym majątkiem i albo w całości włożyć go w zakup nowego mieszkania, albo podzielić go na mniejsze części i finansować z nich poszczególne etapy budowy domu. Często jednak hipoteka ma dla ciebie korzystniejsze warunki. W jej przypadku raty są rozkładane na odpowiadające ci kwoty i zazwyczaj jest ich tak dużo, że te kwoty koniec końców wyglądają naprawdę przyjaźnie. W przypadku kredytów hipotecznych na ogół obowiązuje niskie oprocentowanie. To oprocentowanie, przy spełnieniu pewnych warunków, może wynieść zaledwie od trzech do sześciu procent, a zatem nie wpłynie ono jakoś drastycznie na ostateczną cenę kredytu. Koniec końców hipoteka nie jest wcale tak droga, jak to czasami się ludziom wydaje. Negatywne opinie na jej temat wynikają na ogół z totalnej nieznajomości tematu i zwykłej ludzkiej ignorancji.

Jeżeli natomiast te wszystkie informacje dalej cię nie przekonują, spróbuj zaczerpnąć wiedzy bezpośrednio w banku. Możesz wybrać się do niego osobiście, zadzwonić albo napisać wiadomość mailową. W trakcie rozmowy pytaj o wszystko to, co tylko cię nurtuje. Zadaj proste i jasne pytanie o oprocentowanie kredytu hipotecznego w PKO BP, by dowiedzieć się, jakie będą koszty wzięcia pożyczki albo poproś nawet o stworzenie wyceny całego kredytu. Banki są po to, by ci pomagać. Jeżeli tego nie robią, oznacza to, że w ogóle im na tobie nie zależy i że w takiej sytuacji nie powinieneś korzystać z ich usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here