Grudzień to czas wyprzedaży i świątecznych zakupów. Skuszeni promocjami, nierzadko decydujemy się na kupno potrzebnych nam rzeczy już teraz. A przecież często zdarza się, że na początku roku sklepy, po wyprzedaniu końcówek kolekcji, oferują nowości w atrakcyjnych cenach. Nie inaczej jest w przypadku laptopów. Sprawdźmy, dlaczego z zakupem nowego sprzętu warto poczekać jeszcze kilka tygodni.

Nowa generacja

Intel przygotowuje nie lada gratkę dla fanów funkcjonalnych procesorów. Dotąd, wybierając moc procesora, dobrym ruchem było sprawdzanie ceny i odniesienie jej do jakości sprzętu. Od kilku lat jednak firma wprowadza podział na generacje. Na początku 2018 roku rozpowszechni się ósma – Coffee Lake. W jej przypadku warto zaznajomić się z testami wydajności procesorów, gdyż wyższy „numerek” może oznaczać nawet 40% wzrostu mocy. To już niebagatelna różnica, za którą warto zapłacić, chociażby miała to być pożyczka przez internet w 15 minut.

Świąteczne okazje

Mimo, że na pierwszy rzut oka promocje świąteczne wydają się znakomitą okazją do oszczędzania, rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej. Powodem są dalsze, poświąteczne oraz noworoczne wyprzedaże końcówek kolekcji czy ostatnich modeli. Zdarza się, że cena podczas nagłośnionej akcji promocyjnej jest wyższa, niż styczniowa. Jeśli więc zakupy dotyczą sprzętu elektronicznego, warto poczekać do nowego roku. Może się okazać, że kupimy wymarzony laptop w korzystniejszej cenie, niż miałoby to miejsce podczas świątecznych wyprzedaży.

Ostatnie sztuki

W styczniu do sprzedaży zostaną wprowadzone nowe laptopy z technologią Coffee Lake (pojedyncze modele już możemy znaleźć na półkach). Nawet jeśli okaże się, że cena będzie zbyt wysoka, w sklepach wciąż pozostaną ostatnie sztuki laptopów z procesorami siódmej generacji. Sklepy będą chciały szybko sprzedać magazynowe „resztki”, możemy się więc spodziewać sporych obniżek i różnie nazwanego „czyszczenia magazynów”. Zyskamy więc sprawdzony sprzęt, a oprócz tego nawet do kilkuset złotych zostanie w naszej kieszeni.

Jeżeli nie potrzebujemy nowego laptopa natychmiast, warto na kilka tygodni wstrzymać się z jego zakupem. Proponowane przez producentów nowe rozwiązania, dużo niższe ceny oraz wyprzedaże w sklepach z elektroniką – to wystarczający powód, by decyzję o kupnie sprzętu podjąć na chłodno, ignorując przedświąteczną gorączkę zakupową. Chyba, że laptop ma być prezentem pod choinkę dla bliskiej osoby: wtedy warto skorzystać z bieżących promocji.

Źródło: Pozyczkomat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here