Który model telefonu doda prestiżu w biznesie?

W świecie biznesu telefon służy nie tylko do komunikacji. Można wliczyć jego zakup do kosztów reprezentacyjnych, szczególnie że telefony Samsung czy Apple nie należą do najtańszych. Posiadają za to sporo funkcji przydatnych profesjonalistom, a także unikalny wygląd.

Poza tym, że świetnie wyglądają, telefony biznesowe mają też zwykle funkcje, które naprawdę mogą ułatwić codzienne wykonywanie obowiązków. Przykładowo telefon Samsung Galaxy S9 pozwala wykonywać dwie czynności naraz dzięki dwóm symultanicznie otwartym oknom. To bardzo przydatne podczas rozmów, gdy jednocześnie można sprawdzać raporty czy zrobić zamówienie. Szybkie przeskakiwanie między dwoma aplikacjami pozwala też sprawdzić w kalendarzu adres i od razu nanieść go na mapę lub dodawać zdjęcia do edytora tekstu, nie wychodząc przy tym nigdy z galerii.

Smartfony Samsung dobre dla całego zespołu

Smartfony Samsung dobre dla całego zespołu

Dokładnie takich funkcji oczekują współcześni szefowie, którzy coraz częściej zarządzają firmą w taksówce czy podczas przerwy na lunch. Ważną funkcją nowszych modeli Samsunga jest brak domyślnych aplikacji do otwierania poczty czy planowania zadań. Zobacz ranking telefonów Samsung żeby dowiedzieć się, który model posiada tą opcję.

Większość tańszych smartfonów ma domyślne aplikacje. Przy zarządzaniu dużym zespołem wprowadza to chaos, bo każdy z pracowników ma u siebie inny program. Szef posiadający telefon Samsung może korzystać z dowolnej z nich, dopasowując się do zespołu czy kontrahentów. Jeśli wyposaży wszystkich swoich managerów w nowy telefon Samsung, zespół będzie mógł wybrać dowolne programy, na których najwygodniej pracuje się jego członkom.

A jakie funkcje biznesowe ma Apple?

Tym, z czego szczególnie znane są telefony Apple, jest bogaty wybór darmowych, specjalistycznych aplikacji porównywalnych z płatnymi na inne platformy. Korzystanie z jednego programu do planowania, edytowania filmów czy nagrywania dźwięków może dać całemu zespołowi dużą oszczędność czasu, a szefowi pozwoli zaoszczędzić na licencjach. Stosowanie telefonów Apple w miejscu pracy może być o tyle wygodne, że wraz z MacBookami stworzą one system kompatybilnych ze sobą sprzętów, między którymi można dowolnie udostępniać pliki.

A jakie funkcje biznesowe ma Apple

Wygląd i bezpieczeństwo mają znaczenie

Na koniec warto wspomnieć o mniej oczywistych funkcjach biznesowych telefonów Samsung czy Apple. Po pierwsze – bezpieczeństwo. Smartfony renomowanych marek są znane z doskonałych funkcji ochrony, takich jak możliwość lokalizowania telefonu po kradzieży czy blokada ekranu za pomocą czytnika twarzy lub linii papilarnych. Rozmach marki ma tu znaczenie, bo szef firmy będzie chciał raczej szybko rozwiązać ewentualne problemy w salonie lub na infolinii, co nie jest często możliwe w przypadku tańszych telefonów niszowych marek, które oferują ograniczone wsparcie dla użytkowników.

Na tle wszystkich wymienionych funkcji wygląd może wydawać się banałem, ale i on ma niezwykłe znaczenie dla prestiżu firmy. Zakrzywiony ekran telefonów Samsung Galaxy S6 edge i nowszych czy charakterystyczne logo Apple kojarzą się z droższymi rozwiązaniami dla wymagających użytkowników. To z kolei z miejsca daje przewagę wizerunkową w branżach, w których liczy się prestiż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here