Jakie zagrożenia niesie strona stworzona na przestarzałym CMS?

Posiadając własną stronę internetową można zastanawiać się w jakim celu CMS jest aktualizowany i dlaczego sama aktualizacja jest ważna. Zmiany w systemie dotyczą nie tylko nowych funkcji, ale także bezpieczeństwa. Praca na przestarzałym systemie CMS stanowi pewne ryzyko. Co może wydarzyć się, gdy system nie jest aktualizowany?

Spadek bezpieczeństwa strony

Większość czynności bazujących na działalności internetowej wiąże się
z niebezpieczeństwem, które dotyka każdego tworu cyfrowego – nawet tych na pozór idealnych. W zabezpieczeniach stron internetowych mogą znaleźć się luki, które narażają witrynę na ataki hakerów, mogące doprowadzić do uszkodzenia strony. Najczęstszym celem ataków są strony, które generują leady i zbierają dane osobowe. Trzeba pamiętać, że przestarzały System Zarządzania Treścią nie zapewnia ochrony przed hakerami. Aktualizacje zawierają nowe zabezpieczenia, które mają minimalizować ryzyko i uniemożliwić osobom trzecim dostęp do strony, nieaktualny system pozostawia witrynę bardziej podatną na ataki.

Brak optymalizacji i nawarstwianie bugów

Wśród rodzajów CMS wyróżnia się wiele elementów z nim kompatybilnych, które podobnie jak sam system, mogą zostać unowocześnione. Mogą być to różnego rodzaju moduły wpierające stronę na przykład takie, które zbierają dane o klientach lub po prostu serwer. Nieaktualny system CMS nie zawsze współgra z nowszymi technologiami, co przesądzi o nieprawidłowym działaniu witryny, a dotychczasowe moduły nie będą z nią odpowiednio zgrane. Co więcej, stary CMS nie będzie obsługiwany na najnowszych serwerach, dlatego strona regulowana będzie na wolniejszym i mniej bezpiecznym serwerze, przez co strona będzie mniej odporna na szkodliwe działanie hakerów. Aktualizowanie Systemu Zarządzania treścią pozwala pozbyć się także błędów, które powstały na poziomie programowania. Uaktualnienie pozwala na wgranie naprawionych błędów i rozwiązanie problemów, które mogły
z nich wynikać.

Zatrzymanie rozwoju strony

Nowe funkcje i standardy na rynku produktów cyfrowych pojawiają się każdego dnia. Aktualizując CMS otrzymuje się do nich pełen dostęp. Co dzieje się, gdy zmiany nie są wprowadzone do systemu? Strona traci swoją funkcjonalność, a jej rozwój staje
w miejscu. Od momentu ostatnich zmian mogło powstać wiele opcji, które wspomogłyby dotarcie do nowych odbiorców lub usprawnić korzystanie ze strony tym, którzy właśnie na niej przebywają. Osoby, które korzystają na co dzień odwiedzając daną witrynę mogą stwierdzić, że nie jest już dla nich wystarczająca, dlatego też aktualizacja CMS pomaga w spełnianiu oczekiwań użytkowników.

Brak aktualizacji czy zaprzestanie ich robienia naraża na dodatkowe koszty, które zależne są od tego jak długi jest okres między ostatnim wprowadzeniem zmian. Warto uniknąć tego problemu i robić to na bieżąco, pamiętając jednak o tym, by przed ich dokonaniem zabezpieczyć najważniejsze dane i wykonać ich kopię zapasową, tak na wszelki wypadek.

W razie problemów ze stroną www sprawdź ofertę na obsługę stron internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here