Poleasingowe laptopy i komputery – 6 pytań i odpowiedzi

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem prezentu dla dziecka, a dziecko to uwielbia świat wirtualny i w ogóle jest spragnione wiedzy, kupcie mu laptop. Ale nie taki zwykły, lecz poleasingowy. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

1. Poleasingowy – to znaczy jaki?

Poleasingowy sprzęt bierze się stąd, że wcześniej zazwyczaj użytkowała go duża korporacja jako laptopy biznesowe. Dzieje się to tak, że duża firma zatrudniająca tysiące osób potrzebuje ogromne ilości sprzętu, którego nie opłaca się kupić. Wynajmuje go więc opłacając co miesiąc. Gdy sprzęt się zużyje, wraca do leasingodawcy. Korporacja bierze nowy sprzęt, a firma sprzedaje laptopy za bezcen.

Ważne! Taki sprzęt jest często solidny i spokojnie można z niego korzystać jeszcze kilka lat.

2. Największa zaleta sprzętu poleasingowego? – Cena!

Kupując prezent dla ucznia często nie dysponujemy dużą gotówką. Często na pomysł kupienia dziecku laptopa wpadamy tuż przed świętami, lecz skąd wówczas wytrzasnąć kilka tysięcy?

No właśnie, fraza „laptopy ceny” (czy też np. Laptopy poleasingowe Łódź jaka cena) jest jedną z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Tak więc laptopy biznesowe, które kosztowałyby normalnie 4000 PLN, można kupić po trzech latach użytkowania za około tysiąc złotych. A w związku z tym, że jest to sprzęt dobrej jakości, takie laptopy są nadal wydajne.

Ważne! A czy wiecie, że już za mniej niż 1000 PLN można kupić notebooka z procesorem Core pierwszej generacji? Jeśli dołożycie 500 PLN, Wasze dziecko dostanie w prezencie sprzęt drugiej lub trzeciej generacji, a za 2000 PLN można dostać Core i5 generacji numer cztery.

3. Używany czy poleasingowy?

Czym różnią się laptopy poleasingowe od sprzętu używanego?

Często rzeczywiście, nie wiadomo, na który postawić. Jaka jest różnica między tymi dwiema opcjami?

Różnica leży w jakości. Plesingowe laptopy wypożyczane były wcześniej właśnie ze względu na to, że taki sprzęt z uwagi na swoją jakość jest drogi. Stąd wpisując w wyszukiwarkę Google hasło „polesingowe laptopy ceny”, odnajdujemy sprzęt poważnie przeceniony.

Ważne! Inną różnicą jest to, że sprzęt polesingowy jest klasy biznesowej. Znaczy to tyle, że są to laptopy najsłynniejszych marek.

4. Czy gwarancja to podstawa?

Jeśli kupicie dla dziecka komputer lub laptop poleasingowy, zyskujecie też zazwyczaj twardą gwarancję, gdyż firmy zajmują się dystrybucją takiego sprzętu często stawiają właśnie na jakość.

Ważne! Jest więc gwarancja dobrej marki, a także możliwość zwrotu w przypadku gdy sprzęt nie będzie odpowiadał klientowi oraz szybka wysyłka.

5. Co z dostawą?

Często dostawa sporego sprzętu to dosyć problematyczna sprawa. Są jednak promocje…

Ważne! Aby nie przepłacać i aby poleasingowe laptopy biznesowe nadal się opłacały, warto skorzystać z oferty na przykład darmowej dostawy w przypadku zamówienia towaru za 1000 PLN.

6. Jaki asortyment?

Wybierając poleasingowy sprzęt dla dziecka, nie musicie się przecież Państwo ograniczać tylko do jednego rodzaju asortymentu. Laptopy poleasingowe to fajna sprawa, ale w ofertach tego typu są także komputery. Oczywiście laptop jest zdecydowanie bardziej mobilny, ale jeśli na przykład nasze dziecko dużo pracuje na zaawansowanych programach graficznych lub często korzysta z gier, wówczas odpowiedniejszy jest komputer.

Ważne! Można też kupić poleasingowy sam dysk twardy. W sprzedaży są również monitory i stacje dokujące. Wpisując w wyszukiwarkę hasło zarówno poleasingowe laptopy ceny jak i dysk ceny, natraficie na równie korzystne oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here