Samsung QLED - co takiego ma, że warto go kupić?

Telewizory Samsung QLED to zupełnie inna technologia niż stosowana u większości producentów, którzy skupiają się na organicznych matrycach. Samsung działa odmiennie, stosując w modelach QLED technologie kwantowych kropek. Jak to wpływa na jakość tych telewizorów?

Efekt wow, nawet gdy Samsung QLED jest wyłączony

Wyłączony telewizor zawsze wygląda tak samo. Szczególnie w tradycyjnych, ale i nowoczesnych modelu nie zmienia się to od lat. Aż do czasu, gdy pojawił się QLED, w którym zastosowano technologię Ambient Mode, sprawiającą, że telewizor wtapia się w otoczenie. Dzięki temu możemy za pomocą telefonu dopasować tło telewizora do wystroju naszego pokoju, na przykład koloru ścian czy wzoru tapety. Można również go spersonalizować, wgrywając zdjęcia, tworząc gigantyczną cyfrową ramkę.

Tryb Ambient to jednak więcej, bo na ekranie może być wyświetlana również godzina, informacja czy nagłówki najistotniejszych informacji. Ważne też jest to, że telewizor, gdy jest przez jakiś czas nieużywany (nieaktywny dłużej niż 4 godzin, choć można ustawić krótszy czas), sam się wyłącza, oszczędzając prąd.

Samsung QLED

Samsung QLED to konstrukcja 360. Co to oznacza?

Konstrukcja 360 stopni oznacza, że telewizor ma prezentować się tak samo dobrze z przodu, jak i z tyłu. Jego design i jakość wykonania zasługuje na uznanie, przykładowo tył jest całkowicie zamaskowany, a w niektórych modelach (jak Q9FN czy Q8CN) znajdziemy tylko jeden cienki przewód. Oryginalne wzornictwo 360 stopni sprawia również, że telewizor może w salonie pełnić coś na kształt “ścianki działowej”, przykładowo oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego. Mamy też do wyboru telewizor płaski bądź zakrzywiony. Ten pierwszy jest bardziej popularny, ale drugi ma ciekawą głębię obrazu, dzięki temu, że ekran jest specjalnie wygięty.

Samsung QLED to doskonała jakość obrazu

A wszystko to za sprawą technologii kwantowych kropek (Quantum Dots), co gwarantuje szeroką paletę kolorów. To przykładowo więcej odcieni danego koloru niż w typowym telewizorze. Do tego rozdzielczość 4K o doskonałych parametrach z zakresu efektów HDR (powyżej 1000 nitów; choć niektóre modele, jak Q9FN osiągają aż 2000 nitów). Samsung QLED to jednocześnie tylne wielostrefowe podświetlanie, co zapewnia wysoką jakość czerni i doskonały kontrast. Dla graczy ważną informacją zaś jest niski inputlag, a także to, że telewizory mogą korzystać z upłynniacza obrazu bez znacznego wpływu na rozgrywkę.

Telewizory Samsung

Samsung QLED jest Smart

Funkcje Smart to pewność prostej i szybkiej konfiguracji za pomocą telefonu (niezależnie, czy mamy sprzęt z Androidem, czy iOSem). To również kontrola nad innymi smart sprzętami Samsunga i partnerów (tzw. SmartThings).

Telewizory Samsung są polecane przez klientów, nie tylko opisywany w artykule QLED, ale również inne modele. Warto poznać je wszystkie i sprawdzić, który sprzęt nam odpowiada. Niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy, mamy pewność, że będzie to wybór dobry, jak wszystkie, co sygnowane jest znakiem firmowym Samsunga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here