Projektowanie taśmy firmowej

Taśmy firmowe stanowią istotny element wspomagający działalność przedsiębiorstwa, który, oprócz zabezpieczania przesyłek, pełni funkcję nośnika reklamy. Projektowanie taśmy firmowej może wydawać się prostym zadaniem, ale niekiedy staje się prawdziwym wyzwaniem. W pierwszej kolejności warto przeanalizować właściwości różnych taśm klejących i dopasować rodzaj produktu do potrzeb konkretnej firmy. Nadruk musi być również odpowiednio zaprojektowany, aby przyciągnąć potencjalnych klientów.

Rodzaje taśm klejących dostępnych na rynku

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów taśm klejących o różnym przeznaczeniu. Ich wytrzymałość i siła klejenia muszą odpowiadać różnym warunkom otoczenia. Parametry taśmy wpływają na jej właściwości, wydajność i aplikację. Taśmy firmowe, w zależności od potrzeb, produkowane są w oparciu o różne nośniki i warstwy klejące. Do ich wykonania najczęściej stosuje się:

  • folię polipropylenową zapewniającą śliską powierzchnię taśmy,
  • polichlorek winylu PVC – nierozciągliwy i odporny na wilgoć oraz promienie UV materiał,
  • papier Kraft – nośnik ekologiczny, który może zostać poddany recyklingowi wraz z opakowaniem kartonowym.

Za wiązanie taśm z podłożem najczęściej odpowiada klej akrylowy, klej na bazie kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Taśmy z nadrukiem są wykonywane na indywidualne zamówienie. Zgodnie z zapotrzebowaniem konkretnej firmy dobiera się rodzaj nośnika i kleju, a także pozostałe parametry produktu.

Projektowanie taśmy firmowej – na co zwrócić uwagę?

Analiza potrzeb firmy to kluczowe zadanie przed rozpoczęciem projektowania taśm firmowych. Taśma firmowa musi być idealnie dostosowana nie tylko do warunków, w których będzie użytkowana, ale również do oczekiwań konsumentów. Dopasowanie taśmy firmowej do potrzeb zapewni sukces w działalności firmy. Należy wziąć pod uwagę poniższe czynniki.

Warunki aplikacji

Proces pakowania, który odbywa się na zewnątrz lub w skrajnych temperaturach, wymaga użycia taśmy odpornej na różne warunki atmosferyczne.

Gabaryty opakowania

Nie wszystkie rodzaje taśm klejących nadają się do zaklejania dużych opakowań. Taśma firmowa z przeznaczeniem do przesyłek wielkogabarytowych musi wytrzymać spore obciążenie. Warto w tym przypadku postawić na produkty odporne na rozciąganie.

Rodzaj oklejanego podłoża

Dopasowanie taśmy firmowej do rodzaju zaklejanej powierzchni sprawi, że opakowanie nie ulegnie uszkodzeniu, a towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Projektowanie nadruku

Paczka oklejona taśmą firmową niewątpliwie wpływa na odbiór klienta. Warto zatem wykorzystać dobrze potencjał, jaki niosą ze sobą te akcesoria do pakowania i zaprojektować odpowiedni nadruk. Znakowanie na taśmie firmowej obejmuje najczęściej logotyp marki, ale na jej powierzchni mogą się znaleźć także dane kontaktowe, informacje o aktualnych promocjach, sezonowe motywy czy spersonalizowany komunikat do odbiorcy. Znakowanie taśm firmowych powinno odpowiadać identyfikacji wizualnej marki. Logotyp musi być doskonale widoczny, czcionka czytelna, a barwy niezbyt jaskrawe. W tym wypadku doskonale sprawdza się minimalizm.

Zaprojektuj swoją taśmę firmową z TCM Service!

TCM Service, wiodący dostawca taśm firmowych, oferuje szeroki asortyment tych produktów. Swoim klientom udostępnia prosty w obsłudze kreator nadruków, który przeprowadzi ich krok po kroku po całym procesie zamówienia. Narzędzie umożliwia zamawiającemu wybór rodzaju taśmy i jej parametrów, skorzystanie z dostępnych szablonów nadruku lub wgranie własnego projektu znakowania. Z TCM Service projektowanie taśm firmowych jest łatwe i przyjemne, a w razie pojawienia się wątpliwości personel firmy służy fachową pomocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here