jakie segregator wybrać dla dziecka?

Segregatory są akcesoriami biurowymi, które są najmniej doceniane. A przecież ich przydatność i praktyczność jest ogromna. Kupujemy je po to, żeby segregować w nich ważne dokumenty, umowy, prace swojej pociechy.

Nadają się zarówno do domu, jak i pracy. Wszędzie tam, gdzie gdzie również często znajduje się poro dokumentów papierowych, które należy odpowiednio przechować przez określony czas.

Podział segregatorów

Segregatory dzielimy na różne rodzaje, ze względu na:

  • materiał – jest jednym z czynników, ze względu na który dzielimy segregatory. W sklepach dostępne są segregatory kartonowe, papierowe, również takie, które są wykonane z polifoamu lub z polipropylenu. Te dwa ostatnie rodzaje, wyróżniają się dużą wytrzymałością i trwałością, dlatego są warte swojej ceny. Najczęściej wybierane są do pracy biurowej.

Segregatory dla dzieci

  • rozmiar – kolejnym aspektem wyróżniającym jest wielkość. Dokumenty występują przecież w różnych formatach. Aby przechowywać je odpowiednio należy dostosować rozmiar segregatora do rozmiaru dokumentu. Obecnie dostępne są segregatory w formacie A5, A4, A4+ oraz A3. Dzięki mnogości rodzajów segregatorów możemy wybrać taki, który nam odpowiada.
  • szerokość grzbietu, musi być odpowiednia, ponieważ wpływa znacząco na pojemność segregatora. Jeżeli posiadamy dużą ilość ważnych dokumentów, najlepszym wyborem jest segregator z większą szerokością grzbietu, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wszystko pomieścić. Jeżeli chodzi o dostępność na rynku, możemy kupić segregator z szerokością grzbietu od 29 mm do 86 mm.
  • średnica ringów, ringi są jednymi z najważniejszych elementów segregatora. Im zawdzięczamy przytrzymanie i spajanie wszystkich dokumentów. Wykonane są zwykle z trwałych, metalowych elementów, które są odporne na uszkodzenia. Dopełnieniem ringów jest metalowa zapinka, za pomocą której zmniejszymy objętość dokumentów. Dostępne średnice ringów to: 16 mm, 20 mm, 25 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm i 60 mm.
  • ilość ringów, te metalowe kółeczka mogą występować w różnych ilościach. Zazwyczaj są to 2 lub 4 ringi.

Przeczytaj też: http://vbeta.pl/koszulki-na-dokumenty-jakie-sa-rodzaje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here