Światłowód w Poznaniu

Chcesz mieć superszybki Internet? Poznań to miejsce, w którym możesz go mieć! Stolica Wielkopolski kusi swoich mieszkańców wieloma rzeczami, wśród nich jest najnowocześniejsza infrastruktura światłowodowa dostępna dla użytkowników komercyjnych – a to znaczy, że możesz mieć w domu i w biurze światłowodowy Internet. Poznań stoi na wysokości zadania.

Możesz wybierać spośród kilku operatorów. Zestawiliśmy ich najciekawsze oferty.

INEA

INEA wyprzedza konkurencję, jeśli chodzi o prędkość oferowanych łącz. Ich światłowód dostępny jest nawet w szybkości 10 Gb/s! To topowa wartość nie tylko w skali kraju, ale i świata. Co więcej, INEA oferuje łącza symetryczne. Znaczy to, że podawana przez dostawcę prędkość dotyczy zarówno pobierania danych, jak i ich wysyłania. Takie rozwiązanie nie jest często spotykane, zwykle prędkość wysyłania stanowi ledwie 10 procent prędkości pobierania. Dla mniej wymagających INEA ma także oferty o mniejszych prędkościach (1 Gb/s, 500 Mb/s), które nadal oparte są o szybkie i niezawodne łącza światłowodowe, czyli najszybszy Internet. Poznań przoduje w nowoczesnych rozwiązaniach.

Vectra

Także Vectra oferuje światłowodowy Internet. Poznań objęty jest ich infrastrukturą. Możemy więc wybierać w różnych pakietach, których prędkość sięga do 600 Mb/s. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to prędkość pobierania, gdyż prędkość wysyłania w Vectrze jest znacznie niższa (przy pakiecie 600 Mb/s prędkość wysyłania dochodzi do 30 Mb/s). Jednak przy podpisaniu umowy na 24 miesiące, pierwsze 4 będą o połowę tańsze (później abonament miesięczny dla tej prędkości wynosi 64,99 zł).

Orange

Orange oferuje światłowód o prędkości pobierania do 600 Mb/s i wysyłania do 100 Mb/s. To dobre osiągnięcia w konkurencyjnej cenie (69,99 zł). Dodatkowo dwa pierwsze miesiące w promocji nic nie kosztują. Umowę jednak podpisuje się na dwa lata. Trzeba też zapłacić 49,99 zł za aktywację. Jeśli zależy nam na połączeniu usług internetowych z telefonią komórkową, Orange ma szereg ofert, w ramach których dostaniemy i telefon, i Internet światłowodowy – na jednym rachunku. Wtedy umowa podpisywana jest zwykle na rok.

Każdy z operatorów posiada różne warianty oferty. Zwykle światłowodowy Internet można łączyć z innymi usługami: telefonią komórkową, telewizją cyfrową itd. W nich też znajdziemy różne rozwiązania, np. rozmaite pakiety programów telewizyjnych albo możliwość podłączenia większej ilości urządzeń. Warto rozważyć te możliwości, ponieważ jeden rachunek za różne usługi to nie tylko większa wygoda, ale często także spora oszczędność.

Zawsze jednak należy zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, takie jak opłata za aktywację, udostępnienie modemu czy montaż. Niektórzy operatorzy pobierają za nie symboliczne opłaty, u innych mogą być wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here