Systemy informatyczne w firmach

Kiedyś systemy informatyczne służyły głównie do przechowywania danych i usprawniania najprostszych czynności. Wykorzystywane były do wystawienia faktury czy też przedstawienia aktualnych stanów magazynowych. Rozwój technologii wiązał się z nowoczesnymi systemami komputerowymi, które powstały po to, by wspierać przedsiębiorców. Dzięki nim podejmowanie decyzji zachodzi dużo szybciej, podobnie jest z reakcją w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa bądź koniunktury.

Systemy informatyczne w zarządzaniu

Dotychczas systemy informatycznie w firmach wiązane były z nieskomplikowanym narzędziem, które głównie wykorzystywane były przez księgowe oraz magazynierów. Współcześnie powiązanie Comarch ERP z systemem DMS Connecto zezwala na przeniesienie procesu biznesowego do świata cyfrowego. Jest to idealne rozwiązanie, które chroni przed stertą papierów, przekazywaniem informacji drogą papierową, ustną, a nawet mailową. Każde zdarzenie jakie miało miejsce bez problemu zostaje tłumaczone na język programu komputerowego i w nim odzwierciedlone.

Powody wdrażania systemów informatycznych

Systemy są tworzone gdyż można wykreować jedną, centralną bazę wiedzy firm oraz przyśpieszyć i uszczelnić procesy biznesowe. Ponadto jest szansa na pozyskanie i analizowanie danych o działaniu firmy po to, by nastąpiło lepsze planowanie strategii. By móc je wykorzystać trzeba dobrać odpowiedni komplet narzędzi, który umożliwi realizację tych powodów. Można wybrać kompleksowy system, który składa się z oprogramowania ERP, który zintegrowany jest z narzędziem Connecto DMS. Ten pierwszy system obejmuje sprzedaż, magazyn, produkcję oraz księgowość kadry. Drugi dotyczy definiowania procesów miękkich, pozyskiwania klienta, obsługę serwisu, budżetowanie, elektroniczny obieg dokumentów, umów, pism oraz archiwizacji dokumentów. Pracownik firmy może mieć dostęp do fragmentu z tego systemu, który powiązany jest z jego obowiązkami. Dyrekcja i władze firmy mają wgląd do danych o każdym procesie biznesowym na każdym kroku jego cyklu życia. Pozwala to na korzystniejsze zrozumienie firmy, a dalej wyciąganie wniosków na popełnionych błędach. Wpłynie to korzystniej na strategię biznesową oraz realne cele biznesowe.

Systemy informatyczne w zarządzaniu

Korzyści posiadania systemów informatycznych

Systemy informatyczne na początku wdrażania poddawane są sceptycznym komentarzom, jednakże im dłużej z nich się korzysta, tym większe zadowolenie i satysfakcja. Wiele firm po ich wdrożeniu nie wyobraża sobie działania firmy bez wykorzystywania oprogramowania do zarządzania firmą.

System WMS

To kolejny program informatyczny, występujący na rynku. Jest on wykorzystywany do zaawansowanego zarządzania codziennymi operacjami magazynowymi. System ten zarządza zadaniami za pomocą interfejsu na skanerze, tablecie czy biurowym pulpicie. Magazynowy system informatyczny zezwala na kontrolę i optymalizację procesów magazynowych. To specjalistyczny program logistyczny dedykowany do wykorzystywania w magazynach o różnych sposobach funkcjonowania i wielkości.

Artykuł powstał przy współpracy z WMS od Dataconsult.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here