smartfon dla seniora
Fot. Pexels.com

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, bo w latach 90-tych niewiele osób w Polsce posiadało komórkę. Dla osób z pokolenia naszych rodziców czy dziadków smartfony mogą wydawać się niepotrzebne ponieważ oni kontaktowali się twarzą w twarz z rozmówcą. Często jest to także technologia, której nie rozumieją. Dlatego warto wybrać smartfon dla seniora, który będzie prosty w obsłudze i będzie zawierał przydatne opcje. Jakie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/smartfon-dla-seniora-jaki-model-wybrac/

Jakie funkcje powinien posiadać smartfon dla seniora?

Osoby w starszym wieku nie potrzebują wielu aplikacji czy ulepszeń. Najważniejsze są dla nich podstawowe funkcje, które znajdą się w każdym telefonie jak wykonywanie połączeń, wysyłanie smsów.

Podstawowe funkcje smartfona dla seniora:

  • duże przyciski,
  • duży wyświetlacz,
  • przejrzyste i czytelne menu,
  • duże ikony,
  • zestaw głośnomówiący.

Ciekawą opcją jest również latarka, o ile dostęp do niej będzie klarowny. Dodatkowe światło może przydać się chociażby w bezpiecznym powrocie do domu.

Jeśli jakiś senior potrzebuje więcej aplikacji, lepszego aparatu czy innych udogodnień zapewne jest biegły w sprawie technologii. W takiej sytuacji możemy pełnić funkcję doradczą np. poprzez wskazanie, gdzie można znaleźć ciekawe aplikacje.

Ranking smartfonów dla seniora

Dużym atutem w przypadku telefonów dla seniorów jest cena. Urządzenia zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i prawie nigdy nie przekraczają 1000 złotych.

Wybierając aparat telefoniczny dla seniora warto wziąć pod uwagę trzy propozycje. MYPHONE HALO EASY, który posiada duże cyfry, a przy tym jest kompaktowy i zmieści się do kieszeni. Posiada takie aplikacje jak przycisk SOS, kalkulator, budzik, radio i latarkę.

YPHONE HALO 2 charakteryzuje się bardzo wydajną baterią. Ponadto posiada ciekawą opcję przypisania zdjęcia do kontaktu. Telefon posiada również podświetlaną klawiaturę.

Ostatni model, o którym warto pomyśleć to Maxcom MM760. Posiada najwięcej funkcji ze wszystkich wymienionych w tym artykule opcji. Senior może skorzystać m.in. z radia, aparatu czy odtwarzacza muzyki.

 

Nasi rodzice czy dziadkowie mają inne potrzeby korzystania z telefonów komórkowych niż my. Nie przywiązują znacznej uwagi do designu czy aplikacji, które się znajdują w sprzęcie. Wybierając smartfon dla seniora kieruj się najważniejszymi funkcjami oraz czytelnością wyświetlacza. Powodzenia.

Zobacz też: http://www.netmagia.pl/strona-internetowa-dla-firmy-ile-kosztuje-i-kiedy-warto-ja-zalozyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here