Szkolenie IATF 16949:2016 - podstawowe informacje

Każda firma czy organizacja ma pewne milowe kamienie na drodze swojego rozwoju, które mają niebagatelny wpływ na jej ekspansję. Jednym z nich jest z pewnością wdrożenie pewnych rozwiązań i systemów znanych na całym świecie, które potwierdzają wysokie standardy zarządzania i produkcji. Dla szeroko pojętej branży motoryzacyjnej to system IATF 16949:2016, opracowany w roku 2016, łączący wcześniejsze standardy między innymi włoskie i francuskie.

Szkolenie IATF 16949:2016

Wdrożenie tego systemu do swojej firmy czy organizacji to z pewnością ogromny krok do przodu w jej rozwoju w znaczeniu globalnym. Norma to jest bowiem znana praktycznie wszędzie, uznana i ceniona, dająca pewność przestrzegania wymogów i procedur podczas na przykład produkcji podzespołów i elementów, czy wykonywania usług typu malowanie czy spawanie. Jak wdrożyć ten system system do swojej firmy? Są dwie najbardziej popularne ścieżki. Jedną jest szkolenie pracowników kluczowych odpowiedzialnych za wdrożenie normy, którzy będą następnie pracowali już bezpośrednio na terenie firmy, przygotowując ją do tej certyfikacji. Druga ścieżka to zlecenie wszelkich niezbędnych prac i działań instytucji zewnętrznej.

Pracuj przy systemach i normach

Dla każdego pracownika z tego obszaru, normy i systemy to również możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia nowych kompetencji. Można między innymi być auditorem zewnętrznym lub wewnętrznym, który czuwa nad realizacją wszystkie przepisów i rozwiązań. Szkolenie IATF 16949:2016 pozwala zdobyć tego typu certyfikat, który może być cennym dokumentem między innymi dla pracowników kadry menadżerskiej, związanej z branżą motoryzacyjne. Coraz więcej firm i przedsiębiorstw wdraża ten system do swojego działania. To tak naprawdę element niezbędny w rozwoju firmy i jej ekspansji. Zdobycie kwalifikacji niezbędnych do bycia auditorem czy osobą wdrażającą, to rozszerzenie swoich możliwości w w branży motoryzacyjnej. Warto zatem już dzisiaj znaleźć czas na zdobycie tych kwalifikacji, zanim wyszkoli się odpowiednia liczba pracowników, a rynek ulegnie nasyceniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here