Telewizory Samsung Neo QLED dostępne w przedsprzedaży

Po ogromnym roku sprzedaży Samsung jest jednym z pierwszych producentów telewizorów z bramy z nowymi modelami 2021, dostępnymi do zamówienia wstępnego już teraz i przybywającymi w marcu. Obejmują one cztery serie telewizorów Neo QLED, po raz pierwszy ogłoszonych w zeszłym miesiącu na targach CES, o rozmiarach od 55 do 85 cali i rozdzielczości 4K i 8K. I jak można się spodziewać po flagowych telewizorach QLED firmy, nie są one tanie.

Droga rozrywka

Niewiarygodnie drogie telewizory Samsunga MicroLED i przyjazne dla stylu życia telewizory The Frame i Sero kradną nagłówki, ale chlebem powszednim firmy są jej zestawy QLED. Nowe na rok 2021 najlepsze modele Samsung QLED noszą nazwę Neo QLED i wyposażone są w nowy, oparty na diodach Mini-LED, pełnowymiarowy układ podświetlenia z lokalnym przyciemnianiem, który zwiększa jasność i zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę światła.

Na czym polega przełom?

Samsung wykonał swoje diody LED 40 razy mniejsze niż konwencjonalne jednostki LED, co pozwoliło na upakowanie większej ich ilości w telewizorze, a nawet dodał „matrycę kwantową”, aby pomóc w dokładniejszym kierowaniu światła LED. W rezultacie, według firmy, uzyskano ulepszone podświetlenia HDR z minimalnym bloomingiem (rozproszonym oświetleniem, które przechodzi z jasnych do ciemnych obszarów), a także lepszą szczegółowość cieni. Więcej spefyciki tego sprzętu znajdziesz na https://techpolska.pl/ Samsung udoskonalił także w tym roku swoją sztuczną inteligencję, która wykorzystuje wiele sieci neuronowych (w przeciwieństwie do jednej w poprzednich latach), aby poprawić jakość obrazu zarówno w modelach 4K, jak i 8K.

Czy te ulepszenia pozwolą telewizorom Neo QLED pokonać inne telewizory wyposażone w technologię Mini-LED, takie jak seria 6 firmy TCL, nie mówiąc już o modelach OLED firmy LG, jest kwestią otwartą do czasu, gdy będę mógł ocenić jeden z nich. Jestem szczególnie ciekawy modelu QN85A, następcy Q80T, który spodobał mi się w zeszłym roku.

Ładowalny pilot z ogniwem słonecznym

W ukłonie w stronę zrównoważonego rozwoju, wszystkie telewizory Samsung Neo QLED otrzymują pilota, który używa baterii wielokrotnego ładowania zamiast jednorazowych, co według Samsunga może zaoszczędzić 20 milionów baterii AAA rocznie. Jak donosi https://techpolska.pl/, oprócz portu USB-C, pilot może być ładowany za pomocą ogniwa słonecznego umieszczonego z tyłu, które działa nawet przy oświetleniu wewnętrznym.

Wyświetlacz stanu gry i ultraszeroki format obrazu

Nowe telewizory Samsunga nadal obsługują funkcje gier nowej generacji z PS5 i Xbox Series X, w tym wejście 4K/120 fps i VRR, ale nowością na ten rok jest możliwość długiego naciśnięcia przycisku odtwarzania/pauzy na pilocie, aby wywołać specjalny ekran stanu, nazwany Game Bar, który wyraźnie wskazuje, które z tych funkcji są obecnie aktywne. Można również grać w gry w proporcjach 21:9 lub nawet 32:9, z czarnymi pasami wypełniającymi pozostałą część ekranu telewizora 16:9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here