Jaka jest różnica między żelazkiem a generatorem pary?

0
2123

Prasowanie spędza sen z powiek dla wielu z nas. Nie stanowi ono często przyjemności, nic dziwnego zatem, że prasowanie odkładane jest na ostatni moment, tuż przed wyjściem. Jednak nawet wtedy ubrania nie wyprasują się same. Jak przyspieszyć i ułatwić prasowanie, aby nie było ono tak uciążliwe? Żelazko to skuteczne urządzenie, ale generator pary znacznie je przewyższa.

Generator pary daje więcej pary

Nic trudniejszego. Żelazko z generatorem pary wytwarza gigantyczne ilości pary i pod wysokim ciśnieniem wtłacza ją w ubrania. W ten sposób włókna tkanin naturalnie rozprostowują się, a ciepło stopy generatora utrwala ich wygładzenie. Powoduje także ulotnienie pary z wyprasowanych tkanin. Dzięki temu już jedno przejechanie stopą generatora po tkaninie daje spektakularne efekty. Cały proces prasowania trwa o wiele krócej, grube tkaniny są wyprostowane szybciej, delikatne koronki nie są przypalone, a Ty masz problem z głowy!

Generator pary nie przypala tkanin

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastosować za dużą temperaturę do prasowanej tkaniny z przez to ją przypalić? Żelazko z generatorem pary jako podstawy do prasowania tkanin używa wielkich ilości pary, a delikatna, niska temperatura jest tylko uzupełnieniem jej możliwości. Stąd działanie temperaturą na ubrania i dokładna regulacja temperatury staje się zbędna. Generator nie przypali tkaniny, nawet jeżeli zapomnisz się i zostawisz stopę generatora na tkaninie na dłuższy czas.

Generator prasuje w pionie

Prasowanie w pionie to rewolucja dla ubrań ze zdobieniami, falbankami i nieregularnymi kształtami. Dzięki dużej ilości pary pod wysokim ciśnieniem możesz odświeżać i rozprostowywać ubrania wiszące na wieszaku, nie musisz używać deski, przez którą koronki są bardziej przyklapnięte i wyprasowane na wprost, zamiast podniesione do góry. Podobnie ma się z firankami i zasłonami – możesz je wyprostować, już gdy wiszą na karniszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here