sonofereza

Wykorzystywanie fal ultradźwiękowych stało się niezwykle powszechne w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Doceniono ich działanie i pozytywne efekty w ramach pielęgnacji skóry. Tego rodzaju masaż pozwala wprowadzać w głąb tkanki skórnej aktywne składniki odżywcze. Co ważne, masaż ultradźwiękowy ze zjawiskiem sonoforezy powinien być zawsze dobrany wedle indywidualnych potrzeb i preferowanych efektów klienta gabinetu kosmetycznego. 

Jak działa masaż ultradźwiękowy?

Masaż, który wykorzystuje ultradźwięki, jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Sonoforeza, bo o tym zjawisku w przypadku masażu ultradźwiękowego mowa, wpływa korzystnie na metabolizm skóry, pobudza ją do naturalnej regeneracji poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. 

Co ciekawe, sonoforezę można zrealizować w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych albo w warunkach domowych. Świetnie sprawdza się nie tylko jako zabieg pielęgnacyjny na twarz, ale również inne partie ciała, które wymagają bezpiecznej ingerencji. 

Masaż z ultradźwiękami krok po kroku

Sonoforeza może wykazywać optymalnie pozytywne efekty, ale tylko wtedy, kiedy cały zabieg przeprowadzany jest z zachowaniem konkretnych etapów. Ten pierwszy to dokładne oczyszczenie skóry na partii ciała, na której ma być zastosowany zabieg. Świetnie sprawdza się w tym celu peeling kawitacyjny. Kolejny etap to nałożenie na skórę odżywczych substancji, które powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. Na skórę twarzy najczęściej nakłada się zawartość ampułek, których skład ma działać przeciwzmarszczkowo. Dobierać można oczywiście różny skład witaminowych i odżywczych substancji, zarówno te, które mają opóźniać pierwsze oznaki starzenia, jak i ujędrniające, wyrównujące koloryt, niwelujące trądzik czy regulujące serum. W przypadku zabiegów na innych partiach ciała, substancje odżywcze to głównie te, które mają likwidować rozstępy czy cellulit. 

Dopiero ostatnim etapem zabiegu jest sam masaż z ultradźwiękami. Wykonuje się go poprzez przykładanie do newralgicznych partii skóry specjalnego aparatu, który emituje fale dźwiękowe. 

Efekty sonoforezy 

Ilość oraz częstotliwość realizowanych zabiegów z zastosowaniem masażu ultradźwiękami musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb skóry oraz efektów, jakie chce się uzyskać. Tak samo indywidualnie należy dobierać preparaty odżywcze, które poprzez ultradźwięki mogą wnikać głębiej i działać intensywniej. 

Najczęściej zabiegi z wykorzystaniem zjawiska sonoforezy wykonuje się w celi hamowania procesów starzenia się skóry oraz likwidacji już powstałych, pierwszych zmarszczek. Co więcej, masaże z ultradźwiękami mogą ujędrniać skórę, ujednolicać jej koloryt, przyśpieszać proces gojenia się stanów zapalnych i wykwitów skórnych. Sonoforeza jest idealna, aby rozpocząć skuteczną walkę z rozstępami i cellulitem na różnych partiach ciała. 

Najlepsze efekty masażu próżniowego udaje się osiągnąć, łącząc masaże z ultradźwiękami z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here