ekrany bezszwowe

Obecne czasy nastawione są na przyciąganie uwagi za pomocą różnorodnych środków audiowizualnego przekazu. Spotkać można je na co dzień, poruszając się po ulicach miast, zaglądając do centrów handlowych, albo podróżując komunikacją miejską. Jednak pojedyncze „monitory” to tylko jeden z przykładów dostępnych na rynku środków masowego przekazu. Znacznie bardziej interesujące są rozwiązania wielkoformatowe.

Wielki format o dowolnym kształcie

Masowe imprezy wymagają specjalnych technik przekazu informacji. Ogrom miejsca, jakim jest na przykład hala sportowa, wymusza zastosowanie wielkoformatowych rozwiązań, które  pozwolą wszystkim zebranym cieszyć się doskonałym obrazem i dźwiękiem.

Rozwiązaniem, które jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie, stały się ekrany bezszwowe, nazywane również video wall. Ich konstrukcja składa się z wielu pojedynczych monitorów, które posiadają niezwykle cienkie ramki. Dzięki temu, zestawione obok siebie, pozwalają na stworzenie dużej powierzchni. Zastosowanie technologii FullHD zapewnia doskonałą jakość wyświetlanego obrazu, a to z kolei gwarantuje, iż każdy odbiorca będzie miał możliwość uczestniczenia w wydarzeniu tak, aby dostrzegł wszystkie szczegóły.

Jednocześnie, zastosowanie pojedynczych monitorów sprawia, że video wall może przybrać różnorodne kształty. Ułożenie ich w wieżę, piramidę, czy inny, dowolnie wybrany kształt, pozwoli stworzyć niebanalną przestrzeń i nada oprawie audiowizualnej niepowtarzalnego charakteru.

Zastosowania

Ekrany bezszwowe sprawdzają się doskonale w każdym miejscu, które gromadzi setki osób jednocześnie. Może więc być to koncert, mecz, ale również konferencja albo event promocyjny. Są idealne do wyświetlania w powiększeniu tego, co dzieje się na scenie, czy boisku, a jednocześnie do przekazywania dodatkowych treści – choćby takich, jak nazwy sponsorów i partnerów, które mogą pojawiać się w trakcie przerw.

„Jedną z największych zalet naszych ekranów jest możliwość odtworzenia na nich filmu w jakości kilkakrotnie przewyższającej jakość HD” podkreśla XY, specjalista grupy MEON. „Dzięki zaawansowanej technologii, nasze rozwiązanie z dziedziny digital signage stoi na najwyższym poziomie, a to z kolei gwarantuje zadowolenie przybyłych na wydarzenie osób. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż świadomość, że goście chwalą nie tylko sam event, ale również nasze rozwiązania techniczne, jako wyróżniające imprezę na tle innych.”

Banalne znaczy nudne

Grupa MEON specjalizuje się w nowatorskich, technologicznie zaawansowanych rozwiązaniach. Zapytaliśmy naszego rozmówcę, dlaczego są one tak ważne.

„Ludzie poszukują obecnie coraz to nowych wrażeń i doświadczeń. Stare rozwiązania, to znaczy takie, które miały szanse powodzenia jeszcze kilka lat temu, odchodzą na dalszy plan, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Wynika to ze zmieniającego się w szybkim tempie świata i potrzeby otrzymywania coraz to nowych bodźców. W świecie reklamy jest to szczególnie zauważalne. Dlatego staramy się być na czasie, a nawet wyprzedzać o krok ludzkie potrzeby. Ekrany bezszwowe są jednym z rozwiązań, które idealnie wpisują się w ten kontekst” – odpowiedział XY.

„Rzeczy banalne są nudne, a zatem dzisiejsze społeczeństwo je omija. Event, na którym nie byłoby oprawy audiowizualnej na wysokim poziomie, byłby nieciekawy, a w efekcie nieudany. Dlatego bycie niebanalnym jest kluczem do sukcesu, zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym. Nasze ekrany bezszwowe są w stanie zapewnić właśnie tę niebanalność, zwłaszcza, gdy zostaną ustawione w intrygujący kształt” – dodał XY.

Na koniec warto jeszcze dodać, iż grupa MEON swoje rozwiązania oferuje w bardzo przystępnych cenach, które są jednymi z najniższych na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here