O ile zakupy przez Internet cieszą się w Polsce dużym powodzeniem, o tyle wciąż nie mamy przekonania do zakupów międzynarodowych. Wysokie koszty przesyłki, brak możliwości wysyłki towaru za granicę, problematyczne i kosztowne warunki zwrotu, kłopoty z komunikacją i kontaktem – to główne powody, dla których Polacy nie robią zakupów na eBay czy w zagranicznych sklepach internetowych. A szkoda, bo w ten sposób rezygnują z wysokiej jakości produktów, niedostępnych jeszcze w Polsce – odzieży światowych marek, designerskich mebli, najnowszej elektroniki i ekskluzywnych aut. Jednak wykorzystując pośrednictwo zakupów międzynarodowych, wcale nie musisz zamykać się na możliwości, jakie otwierają przed Tobą rynki zagraniczne.

Na czym polega pośrednictwo zakupów?

Marzysz o unikatowym wydaniu płyty analogowej sprzed kilkudziesięciu lat? Gorączkowo rozglądasz się za antycznymi meblami? Chcesz kupić dobry samochód zza oceanu? Nic prostszego – wystarczy znaleźć wymarzony produkt w sieci. Internet aż ugina się pod ciężarem towarów, które są na wyciągnięcie ręki. We własnym domu, siedząc wygodnie w fotelu i popijając kawę, zrobisz zakupy nawet w tak odległych krajach jak USA czy Chiny. Proste? No, nie zawsze. Sprzedający może zastrzec, że nie wysyła towaru za granicę albo koszty transportu będą przewyższać wartość przedmiotu. Wówczas możesz skorzystać z usługi pośrednictwa zakupów międzynarodowych.

 Jak to działa? Otóż za pośrednictwem firmy możesz wziąć udział w aukcjach na eBay’u czy kupować na Amazonie, także u tych sprzedawców, którzy nie zgadzają się na wysyłkę za granicę. Co więcej, na wirtualne zakupy możesz wybrać się do zagranicznych sklepów internetowych, bez względu na warunki przesyłki. Często zdarza się, że sprzedawcy owszem, wysyłają za granicę, ale jedynie po uiszczeniu horrendalnych opłat. I w tym przypadku warto skorzystać z pośrednictwa zakupów. Dzięki tej usłudze, za przesyłkę zapłacisz mniej, a  transakcja  będzie bezpieczna i pewna. Pośrednik znajdzie i kupi za Ciebie wybrane przedmioty, spakuje je i zorganizuje transport towaru na Twój adres w Polsce.

Jakie korzyści daje pośrednik?

Nie musisz martwić się, że Twój angielski nie wykracza poza poziom A1, ani nie musisz zagłębiać się w taryfy opłat celnych. Pośrednicy zakupów międzynarodowych zadbają o Twoje zakupy od A do Z. Z ich usług warto skorzystać również w przypadku, gdy dokonujesz zakupów w kilku różnych sklepach (oczywiście na terenie jednego kraju). Firma pośrednicząca przepakuje zakupy i w miarę możliwości połączy je w jedną (a więc tańszą) przesyłkę. Co więcej, pośrednik zrealizuje nawet największe potrzeby. Nieważne, czy chcesz kupić buty z niedostępnej już kolekcji  czy produkty wielkogabarytowe takie jak meble, samochody, instrumenty muzyczne czy maszyny budowlane. Profesjonalni pośrednicy nie stawiają przed Tobą ograniczeń co do wielkości towaru. Do nich należy również załatwienie wszystkich formalności związanych z zakupem. Ty jedynie dokonujesz wyboru produktu i w razie konieczności określasz jego parametry i cechy. Możesz bez przeszkód robić zakupy za oceanem nie będąc narażonym na nieporozumienia i trudności. Dzięki takim firmom, produkty made in USA wreszcie stały się ogólnodostępne.

Czy kupowanie przez pośrednika jest bezpieczne?

Pośrednictwo zakupów międzynarodowych może budzić sporo wątpliwości. W końcu perspektywa powierzania swoich pieniędzy pośrednikom wciąż wywołuje skrajne emocje. Dlatego zanim zdecydujesz się na skorzystanie z takiej usługi, warto zrobić rzetelny research. Poszukaj opinii w Internecie, zapytaj znajomych czy mogą polecić jakąś sprawdzoną firmę, dokładnie czytaj regulaminy. Przyjrzyj się stronie internetowej takiego pośrednika – brak adresu i danych osobowych, a także niechlujny wygląd witryny powinny wzbudzić Twoją nieufność. Pośrednika możesz wyszukać na mapach Google – widok z Google street pomoże Ci zweryfikować, czy pod wskazanym adresem faktycznie znajduje się siedziba firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here