Prowadzisz hotel lub pensjonat – sprawdź jakie urządzenia do sprzątania Ci się przydadzą

Prowadzenie własnego hotelu lub pensjonatu wiąże się z wieloma obowiązkami. Żeby goście byli zadowoleni z pobytu i polecali obiekt, pokoje muszą być nienagannie czyste. Jakie urządzenia przydadzą się do sprzątania?

Odkurzacz centralny

Centralny odkurzacz nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o sprzątanie dużych powierzchni. Warto na starcie zainwestować nieco więcej w taki system. Nie dość, że jest wygodny w obsłudze, to znacząco przyspiesza proces sprzątana. Na czym polega jego działanie? Centralny odkurzacz składa się z jednostki centralnej, rur ukrytych w ścianie oraz gniazd ssących. Żeby zacząć z niego korzystać, wystarczy podłączyć rurę z wybraną końcówką czyszczącą do gniazda. W praktyce oznacza to, że nie trzeba nosić ze sobą całego sprzętu, co może być szczególnie uciążliwe przy przemieszczaniu się pomiędzy piętrami. Ponieważ jednostkę centralną najczęściej montuje się w piwnicy, urządzenie nie będzie wydawało w pokojach uciążliwego hałasu. Należy jeszcze wspomnieć, że działanie centralnego odkurzacza nie polega na tym, że wciągane powietrze wraca po przefiltrowaniu do tego samego pomieszczenia. Wszystkie zanieczyszczenia są odprowadzane do jednostki centralnej, co ma ogromne znaczenie dla alergików.

Myjki do okien

Pralki i suszarki

Hotele i pensjonaty muszą się liczyć z częstym robieniem prania. Regularnego czyszczenia wymaga pościel, ręczniki oraz obrusy. Co jakiś czas trzeba także odświeżać firany, zasłony czy dywaniki. Żeby utrzymać czystość, trzeba dysponować urządzeniami, które zapewnią odpowiednią przepustowość. Konieczne będzie więc zainwestowanie w przemysłowe maszyny. W hotelowej pralni powinny znaleźć się wysokoobrotowe pralki, suszarki bębnowe oraz magle. Dzięki nim obiekt będzie zawsze w stanie wydać komplet świeżej pościeli czy ręczników.

Myjki do okien

Zapomnij o myciu kilkudziesięciu okien ścierką, ponieważ wykonywanie tej pracy ręcznie zajmie ogrom czasu. Na stanie powinno znaleźć się kilka myjek, które znacznie przyspieszą proces. Te wydajne urządzenia są wyposażone w różne końcówki, dzięki czemu dotarcie do trudno dostępnych miejsc nie będzie problematyczne. Używanie profesjonalnej myjki daje też lepsze efekty. To obowiązkowy zakup dla każdego właściciela, który marzy o szybach i lustrach bez ani jednej smugi.

Czyszczenie podłóg

Czyszczenie podłóg

Różne podłoża wymagają specjalistycznych sprzętów sprzątających. Aby utrzymać wykładziny w idealnym stanie, nie wystarczy samo odkurzanie. Taka podłoga będzie potrzebowała dodatkowego odświeżenia za pomocą mopa parowego. Z kolei parkiety z delikatnego drewna czy kamienne posadzki powinny być regularnie polerowane. W ich przypadku przydatne okażą się zamiatarki oraz cykliniarki.

Specjalistyczne środki chemiczne

Obsługa hotelowa musi być gotowa do usuwania najróżniejszych plam, ponieważ trudno przewidzieć wszystkie wypadki losowe, jakie przydarzą się gościom. Warto zapłacić nieco więcej za wysokiej jakości środki chemiczne. Pamiętaj o tym, że każdy pracownik zajmujący się sprzątaniem powinien przejść szkolenie w zakresie dobierania odpowiednich środków do rodzaju zabrudzeń. W przeciwnym razie może narazić obiekt na straty w postaci zniszczonej wykładziny czy niedopranej pościeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here