Telewizory QLED – doskonałe centra multimedialne

0
1265

Przez lata technologie przesyłu obrazu i jego odtwarzania bardzo ewoluowały. Dziś możemy przyjrzeć się bliżej technologii jutra – telewizorom Samsung QLED 2020.

Telewizory QLED – nowy standard w dziedzinie telewizorów

Od lat ekrany w telewizorach się zmieniały. Najpierw korzystaliśmy z bardzo niskiej jakości, podatnych na wypalenia ekranów kineskopowych. Dziś przechodzimy przez okres gwałtownej rewolucji technologicznej. Powstają więc nowe standardy – takie jak QLED. Ich powszechność to marzenie przyszłości, bo dziś tylko wybrane modele dysponują tak zaawansowaną technologią. Co się przekłada na sukces takich ekranów? Dlaczego warto wybrać telewizory QLED?

QLED TV to nowe możliwości. Większość z nich wykorzystuje standard 4K, który pomimo swojej obecności na rynku od paru lat, wciąż nie przebił popularnością standardu 1080 pikseli. Jednak telewizory QLED to także potencjalny krok naprzód. Dostępne są ekrany 8K – 7680 na 4320 pikseli. To czterokrotnie więcej niż w przypadku 4K. To prawdziwa rewolucja, na którą nie jest gotowy świat, ale same telewizory niewątpliwe już tak. 8K to     niepopularny standard, dlatego w telewizorach QLED TV 2020 wykorzystywane są metody poprawy obrazu.

Telewizory QLED to telewizory inteligentne. Nie tylko dlatego, że korzystają ze SmartTV i dostarczają nam rozrywki w każdym wymiarze. Gwarantują to mechanizmy uczenia maszynowego, które pozwalają na tzw. upscalling. Jest to technologia, która znacząco     poprawia rozdzielczość obrazu. Doskonałe odwzorowanie detali na matrycy 8K jest możliwe właśnie dzięki algorytmom, które bazują na wielu przypadkach.

Telewizory QLED 2020 wyposażone są w bardzo wydajne procesory. Quantum 8K jest wydajnym CPU, które pozwala na oglądanie treści w rozdzielczości 8K. W innych modelach znajduje się Quantum 4K – również bardzo sprawny układ, który genialnie radzi sobie z codziennymi zadaniami.

QLED TV to nie tylko wysoka jakość odwzorowania detali. To także rewelacyjny obraz, który ma niesamowity kontrast i doskonałe kolory. To standard występujący niezależnie od wybranego modelu. Łącząc to z niesamowitymi możliwościami audio, telewizory QLED stają się produktami kompletnymi w każdym calu.

Telewizor Samsung 55 cali – QLED w mniejszym pomieszczeniu?

Skoro tak wiele korzyści płynie z korzystania z technologii QLED, od razu pojawia się pytanie o jej potencjalne wykorzystanie. Większość ekranów QLED to bardzo duże telewizory – nawet do 85 cali. Nie każdy dysponuje pomieszczeniem, w którym taki telewizor może się znajdować. Dlatego dostępne są też mniejsze warianty, w tym telewizor Samsung QLED 55 cali, 65 cali, 50 cali, a nawet najmniejszy – telewizor o 43 calach. Oczywiście specyfikacja każdego modelu znacząco się różni. Jeśli chodzi na przykład o telewizor Samsung 55 cali QLED, a jest to prawdopodobnie najpopularniejszy wymiar, dostępny jest w modelach Q6XT, Q7XT, Q80T, Q90T i Q95T. To praktycznie wszystkie poza modelami 8K – 950T i Q800T. Charakteryzują się one rozdzielczością 4K. Właśnie dlatego są tańsze i bazują na podzespołach, które nie muszą dysponować mocą obliczeniową, która służy do upscallingu. W rzeczywistości jednak natężenie pikseli na centymetr kwadratowy jest bardzo wysokie, a sama jakość obrazu telewizorów Samsung QLED 2020 utrzymuje się na niesamowitym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here