Naklejki na samochód

Samochody to pojazdy rodzinne, w których często podróżujemy wraz z naszymi bliskimi w roli współpasażerów. By wspólnie spędzona podróż była bezpieczna – auto powinno być odpowiednio oznaczone za pomocą odpowiednich naklejek. Mogą one informować o tym ile osób jest w pojeździe, czy jest wśród nich dziecko, psiak lub inny pupil rodziny. Każdy z nas miał okazję widzieć  na drodze pojazd z oznaczeniem „dziecko w środku”. Poniżej podpowiadamy – jakie naklejki warto wybrać, by były trwałe oraz odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Naklejki samochodowe – najpopularniejsze motywy, inspiracje, pomysły

Dlaczego w ogóle naklejamy naklejki na samochód? Czy obowiązkowe jest nanoszenie na jego karoserię dodatkowych oznakowań? Oczywiście – nie jest to obowiązkowe. W wielu jednak przypadkach jest dobrym rozwiązaniem pod względem praktycznych korzyści, jakie może to za sobą pociągnąć. Często też decydujemy się na naklejki samochodowe ze względów estetycznych.

Do pierwszej grupy – naklejek o zastosowaniu praktycznym – należą naklejki, za pomocą których informujemy innych uczestników ruchu na nasz temat. Zaliczają się tu wspomniane naklejki informujące, czy wśród pasażerów znajduje się dziecko lub pies. Ponadto, mogą to być naklejki informujące o samym aucie – na przykład jakim rodzajem paliwa powinno być tankowane. Popularne są również naklejki nawołujące do bezpiecznej jazdy – z napisem „zwolnij”, „patrz w lusterka” lub innym asekuracyjnym hasłem.

Do drugiej grupy zaliczamy naklejki o różnorodnej tematyce, które naklejamy na pojazdy w celu ich udekorowania. Zaliczają się tu naklejki prezentujące logotypy znanych marek samochodowych, motywy graficzne z gier komputerowych oraz filmów, a także naklejki o żartobliwej tematyce lub wymowie. Dobrym pomysłem są również naklejki na samochód na zamówienie; takie rozwiązanie pozwoli nam wybrać niemal dowolną grafikę, spełniającą nasze gusta estetyczne.

Jakie rodzaje naklejek wybierać?

Od naklejek samochodowych oczekujemy przede wszystkim, że będą trwałe. Wiadomo, że samochody wystawione są na różnorodne oddziaływania – w tym na szkodliwe czynniki atmosferyczne jak deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury, wysoki poziom wilgoci. Gdy dodamy do tego szybką jazdę, stanie się oczywiste, że typowa naklejka nie wytrzymałaby zbyt długo po naklejeniu na karoserię samochodu.

Dobrej jakości naklejka na samochód powinna być wykonana z materiałów odpornych na powyższe oddziaływania. Do takich zaliczają się przede wszystkim materiały syntetyczne. Nie każdy materiał będzie się jednak nadawał do każdego typu samochodu i karoserii. Niektóre – na przykład polipropylen – nie nadają się do naklejania na obiekt o nierównej powierzchni. Warto więc wybierać naklejki wykonane z elastycznych materiałów syntetycznych, które wpasują się w kształt samochodu.

Naklejki syntetyczne są często pokryte dodatkową warstwą odbijającą promienie UV. Do takich należą niektóre rodzaje naklejek foliowych. Jest to niezwykle istotne dla osób, które pragną, by ich naklejka zachowała oryginalny kolor przez długi okres czasu. Jak dobrze wiemy, ekspozycja na działanie promieni słonecznych prowadzi do powolnej degeneracji struktury naklejek oraz blaknięcia ich powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here